Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wdrażanie zupełnie nowego narzędzia PageSpeed ​​Insights

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wdrażanie zupełnie nowego narzędzia PageSpeed ​​Insights

Firma Google ogłosiła już wcześniej nową aktualizację swojego narzędzia PageSpeed ​​Insights.

W interfejsie użytkownika wprowadzono wiele nowych zmian. Główne korzyści wynikające z tych zmian obejmują ułatwienie raportowania, a także ogólne ulepszenia ułatwiające obsługę.

Wprowadzono również modyfikacje mające na celu zmianę sposobu działania pod maską.

PageSpeed ​​Insights to niezbędne narzędzie dla każdego specjalisty ds. SEO, który chce zmierzyć skuteczność swojej witryny w odniesieniu do wskaźników Google Core Web Vitals.

Oprócz aktualizacji z nowym interfejsem użytkownika, dostępna jest także nowa lokalizacja: https://pagespeed.web.dev/.

Wcześniej mieściła się przy ul.

Co to są statystyki Google PageSpeed?

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tym narzędziem, Google stworzyło je, aby specjaliści SEO mogli określić, w jaki sposób ich witryna jest zgodna z wskaźnikami Core Web Vitals. Generuje również automatyczne sugestie dotyczące poprawy szybkości strony witryny.

Już w 2018 roku Google zaktualizowało narzędzie, aby wykorzystywać dane terenowe w świecie rzeczywistym z przeglądarek Chrome.

Co nowego w PageSpeed ​​Insights?

Google wyjaśnił, że wprowadzono kilka nowych ulepszeń, w tym wyraźniejsze oddzielenie danych terenowych od danych laboratoryjnych.

Nowa sekcja oceny podstawowych wskaźników internetowych

Dostępna jest zupełnie nowa sekcja, która bardziej szczegółowo ocenia podstawowe wskaźniki internetowe witryny internetowej. Nie zmienił się natomiast sam proces oceny.

Nadal mierzą wskaźniki Core Web Vitals: FID, LCP i CLS.

Zmienili jednak etykiety dotyczące wydajności na urządzeniach mobilnych i komputerach stacjonarnych w menu nawigacyjnym.

To menu zawiera teraz łącza do wersji wyników testu szybkości strony zarówno na komputery stacjonarne, jak i na urządzenia mobilne.

Na dole każdego pola znajdują się także nowe informacje oraz karta Larba. Informacje te zawierają szczegółowe informacje na temat próbkowanych danych, w tym:

  • Wersje Chrome
  • Wielkość próbki
  • Urządzenia
  • Odwiedź Czas trwania
  • Okres gromadzenia danych
  • Połączenia sieciowe

Dodano także funkcję drążenia, która umożliwia wyświetlenie jeszcze bardziej szczegółowych informacji za pomocą nowej funkcji „Rozwiń widok”. Te szczegółowe informacje mogą być pomocne przy analizowaniu podstawowych wskaźników internetowych.

Jaka jest różnica między danymi laboratoryjnymi a danymi terenowymi?

Dla tych, którzy nie są świadomi, istnieją dwa różne typy danych gromadzonych przez PageSpeed ​​Insights: dane laboratoryjne i dane terenowe.

W prostych słowach, jak wyjaśnia Google: dane laboratoryjne to „dane dotyczące wydajności zebrane w kontrolowanym środowisku ze wstępnie zdefiniowanymi ustawieniami urządzenia i sieci.

Dane terenowe to dane dotyczące wydajności zebrane na podstawie rzeczywistych wczytań stron, których doświadczają Twoi użytkownicy w środowisku naturalnym”.

Inne różnice między danymi laboratoryjnymi a danymi terenowymi obejmują:

  • Dane laboratoryjne mogą odtworzyć wyniki w środowisku debugującym, ale jest mało prawdopodobne, aby uchwycić jakiekolwiek wąskie gardła, które mogłyby wystąpić w świecie rzeczywistym.
  • Korzystając z danych laboratoryjnych, musisz znać typowe zachowania użytkownika, jego urządzenia i sieci. Musisz także monitorować te rzeczy, uruchamiając testy wydajności szybkości strony.
  • Istnieją również inne sytuacje, które mogą mieć wpływ na wydajność, na przykład to, czy użytkownicy dojeżdżają do pracy i korzystają z telefonu, a także przeciążenie ruchu internetowego.

Dlaczego to jest ważne?

Jeśli jesteś specjalistą SEO i stale szukasz sposobów na poprawę szybkości swojej strony, jest to narzędzie dla Ciebie.

Znalezienie najlepszego sposobu na poprawę wskaźników szybkości strony to coś, co zyskało w ostatnich latach oparcie w SEO, a tym bardziej dzięki aktualizacji Google Page Experience.

Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje o tym, jak Google ulepszyło to narzędzie, odwiedź ich stronę oficjalne ogłoszenie.

Table of Contents