Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wgląd w Titlegeddon Google dla profesjonalistów zajmujących się SEO

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wgląd w Titlegeddon Google dla profesjonalistów zajmujących się SEO

Mniej więcej w zeszłym tygodniu Google ogłosił bezprecedensową zmianę w sposobie renderowania tagów tytułowych we fragmentach SERP.

Zmiany tagu tytułowego Google, czyli „Titlegeddon”, to kolejna z gwałtownych zmian w wynikach wyszukiwania, która wprawia specjalistów SEO na całym świecie w oszołomienie i dezorientację w związku z tym, co robi Google.

Realistycznie rzecz biorąc – Google zmienia tagi tytułowe od lat. Zmiana tagu tytułowego nie jest nowością.

Istnieje znaczna ilość dowodów wskazujących, że zmienią tagi tytułu i metaopisu na bardziej odpowiednie, jeśli uważają, że to, co istnieje, nie jest najlepszą opcją dla zapytania.

Google ogłosił zmiany w a nowy wpis na blogu na blogu ich dewelopera.

Co tak naprawdę się zmieniło?

Google od lat przepisuje tytuły stron i metatagi opisowe. Ta część nie jest nowa. Nowością są dwa nowe zachowania:

  • Zmieniła się skala, na jaką Google to robi.
  • Google używa teraz co najmniej pierwszego H2 na stronie, aby ponownie wygenerować tag tytułowy.

Kiedy specjaliści SEO tworzą hiper-optymalizowane tytuły stron dla Google (i użytkowników), jest to naprawdę policzek.

Jak większość specjalistów SEO może sobie wyobrazić, zmiana tagów tytułowych w ten sposób może prowadzić do poważnych problemów.

Po pierwsze, może to spowodować, że ludzie w ogóle nie klikną tytułu strony, jeśli został on zoptymalizowany pod kątem konkretnego zapytania.

Ponadto może to prowadzić do znacznego spadku wydajności SERP, ponieważ Google nie pobiera już zoptymalizowanego tagu tytułowego na podstawie tego, co zoptymalizował specjalista SEO.

Zamiast tego Google pobiera ze strony losowy fragment, który może, ale nie musi, odpowiadać intencji stojącej za zapytaniem.

Te niedopasowania mogą prowadzić do spadków w rankingu, ponieważ algorytm Google nie przedstawia użytkownikowi dokładnie tego, czego szuka.

Mogą być skłonni pominąć ten wynik i przejść do innego wyniku, nawet jeśli ten konkretny wynik może być dokładnie tym, czego potrzebowali.

Tytuły nie korzystają już z zapytań

Wcześniej Google korzystał z zapytania użytkownika, aby wygenerować tytuł w SERPach. Teraz Google wykorzystuje inne elementy strony i zwiększyło zmiany tagów tytułowych na znacznie większą skalę, dlatego ludzie bardziej je zauważają. Google wyjaśnił:

Wcześniej tytuły mogły się zmieniać w zależności od wydanego zapytania. Zwykle nie będzie to już miało miejsca w przypadku naszego nowego systemu. Dzieje się tak, ponieważ naszym zdaniem nasz nowy system tworzy tytuły, które ogólnie lepiej sprawdzają się w przypadku dokumentów i opisują ich treść, niezależnie od konkretnego zapytania.

Ponadto, choć od ponad dziesięciu lat przy tworzeniu tytułów wykraczamy poza tekst HTML, nasz nowy system jeszcze lepiej wykorzystuje taki tekst. W szczególności wykorzystujemy tekst, który ludzie mogą zobaczyć wizualnie po wejściu na stronę internetową.

Google wyjaśnił, że w przypadku około 80% używanych tytułów pobiera je z tagu tytułowego HTML istniejącego na stronie. Martwimy się o pozostałe 20% i na tym skupia się Google. Ale też powiedzieli nie przestawaj optymalizować tytułów swoich stron.

Nagłówki są teraz ważniejszym elementem strony

Z analizy wynika, że ​​Google uważa teraz, że nagłówki są na tyle ważne, że można je wykorzystać do generowania tagów tytułowych. Nie chodzi już o tytuł strony, który napisał specjalista SEO.

Bierzemy pod uwagę główny tytuł wizualny lub nagłówek wyświetlany na stronie, treść, którą właściciele witryn często umieszczają w tagach

lub innych tagach nagłówka, oraz treść, która jest duża i wyraźna dzięki zastosowaniu zabiegów stylistycznych.

Titlegeddon powoduje znacząco niski CTR, a nie jest to wina specjalisty SEO

Niniejsza deklaracja nie jest opinią ani hiperbolą. To się dosłownie dzieje.

Według wielu specjalistów SEO, m.in Lily Ray I Jenny Halasznajnowsze zmiany tagów tytułowych Google znacznie zakłócają wskaźniki wydajności SERP.

Wydaje się, że większość z nich odnotowuje znaczny spadek wydajności, w tym CTR (współczynnika klikalności).

Jenny Halasz zgłasza dziesiątki tysięcy utraconych kliknięć w wyniku nowych zmian Google.

Co mówi Google

Google’a Danny’ego Sullivana mówi, że specjaliści SEO nie powinni wpadać w panikę i nie muszą jeszcze przepisywać wszystkich tagów tytułowych.

Zaleca się korzystanie z istniejących najlepszych praktyk w zakresie pisania dobrych tytułów stron ukierunkowanych na użytkownika. Danny Sullivan wyjaśnił Lily Ray w dyskusji na temat: Twitter:

Czego możemy się spodziewać dalej?

Google utworzył wątek dotyczący skarg na swoich forach, aby poinformować wszystkich, którzy doświadczyli poważnych problemów w wyniku tej aktualizacji.

Aby złożyć skargę, proszą o dołączenie następujących informacji:

  • Adres URL strony,
  • Wyświetlany tytuł,
  • rodzaj użytego urządzenia,
  • Wszelkie uwagi na temat tytułu, jakie możesz, łącznie ze zrzutem ekranu

John Mueller zamieścił wątek i napisał:

Niedawno pisaliśmy o aktualizacji algorytmów, których używamy do wybierania tytułów do wyników wyszukiwania. Wpisy na blogu zawierają różne szczegóły dotyczące tego, w jaki sposób generujemy te tytuły, dlaczego mamy takie systemy i w jaki sposób brany jest pod uwagę kod HTML z samej strony.

Chcielibyśmy poznać Twoją opinię na temat tego, jak to działa w przypadku Twojej witryny lub strony, na którą natrafiłeś podczas codziennego korzystania z wyszukiwarki Google. Aby było to trochę łatwiejsze, możesz dodać swoją opinię w odpowiedzi na ten post. Twoja opinia pomoże nam ulepszyć nasze systemy, dzięki czemu wyszukiwarka Google stanie się łatwiejsza dla wszystkich i jest zawsze bardzo mile widziana.

Jeśli chcesz podać nam przykłady, podaj adres URL strony, wyświetlany tytuł, typ używanego urządzenia (czy był to telefon komórkowy czy laptop?) oraz wszelkie uwagi, jakie masz na temat tego tytułu. Jeśli możesz, dołącz zrzut ekranu, który również ułatwi rozpoznanie.

Jeśli masz ogólną opinię na temat wyników wyszukiwania, nie dotyczącą konkretnych tytułów, skorzystaj z linku do opinii bezpośrednio w wynikach wyszukiwania lub, jeśli dotyczy to Twojej witryny, możesz rozpocząć wątek tutaj :).

Dzięki!
John Mueller, doradca ds. wyszukiwania w Google

Inny poważny problem: nowe problemy prawne powodujące nową recenzję

W przypadku niektórych branż pojawia się inny problem. Oto kilka przykładów: branża zdrowotna, która musi zapewnić zgodność z ustawą HIPPA; prawnicy, którzy mogą nie chcieć, aby tag nagłówka był tytułem ich strony Google; i inne branże wrażliwe prawnie.

Działy prawne niektórych branż ponoszą wyłączną odpowiedzialność za sprawdzanie kopii witryn internetowych w celu upewnienia się, że nie naruszają one żadnych przepisów.

Kiedy Google robi inwazyjne rzeczy, na przykład przejmuje kontrolę nad tytułami stron od specjalistów SEO, stwarza to problemy prawne – nie tylko dla nich, ale także dla specjalistów od SEO.

Jak Krystyna Schachinger Zwraca uwagę, że niektóre z tych branż mogą mieć poważne problemy prawne, jeśli ich tagi tytułowe stracą zgodność w wyniku zmian Google.

Jak zawsze będziemy na bieżąco informować Państwa o wszelkich dalszych znaczących wydarzeniach w tej szybko zmieniającej się sytuacji.