WhatsApp bije kolejny rekord we wszechświecie smartphones Android

WhatsApp to jedna z najczęściej używanych usług komunikacyjnych na świecie. Odzwierciedla to kilka aspektów, a mianowicie liczba pobrań Twojej aplikacji. Na Androidzie ustanowiono nowy rekord!

Num sistema naturalnie zdominowany przez usługi i aplikacje Google, WhatsApp może zatem wejść na bardzo ograniczoną listę we wszechświecie Androida.

WhatsApp bije kolejny rekord smartphones Pobieranie aplikacji na Androida

Uruchomiony w 2009 roku i zakupiony przez Facebook w 2014 roku WhatsApp to usługa komunikacyjna, która ma dziś brutalny wymiar. Na całym świecie używa go więcej niż 1,5 miliard ludzi, co czyni go cennym narzędziem do wymiany wiadomości i wykonywania połączeń.

Użytkownicy od dawna wolą komunikować się za pośrednictwem WhatsApp niż tradycyjnych usług. SMS-y, połączenia, a nawet Messenger są teraz mniej używane. Oprócz prostej wymiany tekstu można dołączyć obrazy, filmy, a nawet audio, aby je uzupełnić.

WhatsApp bije kolejny rekord smartphones Pobieranie aplikacji na Androida

Jest kilka czynników przyczyniających się do tego sukcesu, co znalazło odzwierciedlenie w zapisach. Podczas gdy aplikacje Google są królowymi w sistema operativo Sam WhatsApp jest również w dobrej formie!

WhatsApp ustanawia nowy cel pobierania na Androida

Popularność WhatsApp okazuje się być bezpośrednio związana z liczbą pobrań Twojej aplikacji na różnych platformach, na których jest obecna. Oczywiście Android jest jedną z głównych atrakcji, biorąc pod uwagę, że jest sistema operativo najczęściej używany telefon komórkowy na świecie.

WhatsApp bije kolejny rekord we wszechświecie smartphones Android 1

Na tej platformie aplikacje Google – większość z nich jest wstępnie zainstalowana na każdym smartfonie – są najpopularniejsze, biorąc pod uwagę bezwzględną liczbę pobrań. Do tej pory Facebook była jedyną aplikacją spoza Google, która pokonała barierę 5 miliard pobrań.

Ten rekord został teraz pobity również przez WhatsApp. W Sklepie Play aplikacja ma już zaktualizowane informacje wskazujące na osiągnięcie tego celu. Dlatego usługa komunikacji należąca do Facebook przypadkiem znajduje się na ograniczonej liście aplikacji, którym udało się osiągnąć taki poziom popularności.

WhatsApp bije kolejny rekord smartphones Pobieranie aplikacji na Androida

Niemniej jednak ciekawie jest zobaczyć hegemonię Google'a i Facebook – we wszystkich swoich usługach i produktach – biorąc pod uwagę pozostałą konkurencję. Jeśli chodzi o aplikacje, z których korzystamy w naszym smartphones, te firmy są niekwestionowanymi liderami.

TikTok także bije rekordy …