WhatsApp Business nałoży na firmy roszczenia dotyczące spamu

Ponieważ niektóre firmy decydują się na wysyłanie nadmiernej liczby wiadomości, WhatsApp wdraża środki w celu zwalczania masowego przesyłania wiadomości lub spamu w swojej wersji biznesowej i zacznie narzucać większe wymagania.

Whatsapp ogłosił to z 7 Grudzień podejmie kroki prawne przeciwko prywatnym użytkownikom i firmom, ponieważ ta praktyka masowych reklam jest naprawdę denerwująca dla użytkowników.

Firma twierdzi również, że używanie interfejsu API i WhatsApp Business do wysyłania masowych wiadomości jest niezgodne z jej Warunkami użytkowania, więc jeśli zajdzie taka sytuacja, może ona przejść do pól prawnych.

Od dnia 7 W grudniu 2019 r. WhatsApp podejmie kroki prawne przeciwko tym, którzy według nas są zaangażowani lub którzy pomagają innym w nadużyciach, które naruszają nasze Warunki świadczenia usług, takie jak wiadomości automatyczne lub masowe, lub do użytku nieosobowego, nawet jeśli takie ustalenie jest oparte na informacjach. Dostępne tylko dla nas poza naszą platformą.

Stałe monitorowanie w celu wykrycia nadużycia

WhatsApp zapewnia, że ​​nawet jeśli korzystasz z sistema Kompleksowe szyfrowanie w celu ochrony prywatności użytkowników, firma może nadal weryfikować informacje, gdy którekolwiek z kont wysyła masowe wiadomości, aby zidentyfikować nadużycie i podjąć działania.

Na przykład informacje pozaplatformowe obejmują publiczne skargi firm dotyczące ich możliwości korzystania z WhatsApp w sposób naruszający nasze Warunki. Stanowi to ostrzeżenie, że podejmiemy kroki prawne przeciwko firmom, w stosunku do których mamy dowody nadużycia z półki, jeżeli nadużycie będzie kontynuowane 7 Grudnia 2019 r. Lub jeśli firmy te są powiązane z dowodami nadużycia na platformie przed tą datą.

Po tym, jak WhatsApp uruchomiła swoją aplikację biznesową na Androida w zeszłym roku, firma wypuściła wersję dla użytkowników iOS w marcu 2019 r. WhatsApp Business ma nieco inne działanie aplikacji osobistej, ponieważ w pierwszej kolejności możemy użyj stałego numeru, aby utworzyć konto firmowe i pozwala nam uzyskać statystyki naszej działalności.

Wpłynie to niewątpliwie na firmy korzystające z aplikacji WhatsApp Business w celu regularnego promowania swoich produktów, chociaż platforma nie określa dokładnie, w jakim zakresie wiadomości nazwano by to „nadużyciami przesyłania wiadomości”, ważne jest, aby wcześniej sporządzić prognozy Pozwól firmie się zemścić.