WhatsApp DP oznacza co?

Żargon online i skróty są w pewnym sensie porównywalne do szalki Petriego, ponieważ jeśli zostawisz ją samą na noc, następnego dnia rano może wyglądać zupełnie inaczej. Tak było w przypadku, gdy „DP” zostało zastąpione dokładniejszym terminem w WhatsApp, ale jesteśmy tutaj, aby rozbić skrót dla Ciebie i porozmawiać trochę o tym, jak zmienił się w popularnej usłudze przesyłania wiadomości.

WhatsApp ma pewną historię. Lokomotuje swoją drogę od małego startupu do usługi, która obsługuje ponad miliard zarejestrowanych profili, a teraz jest własnością największego podmiotu mediów społecznościowych – i być może jednego z największych podmiotów internetowych – na świecie. Pomimo ogromnej transformacji, sama WhatsApp nie zmieniła się zbytnio przez lata, ani w swojej misji, ani w minimalistycznej, przyjemnej estetyce. Dodano niezbędne funkcje, aby pozostać aktualnym wśród konkurencji, a gdy to piszę, zespół programistów WhatsApp ciężko pracuje nad wdrożeniem połączeń wideo – od dawna pożądanego narzędzia, które prawie wszyscy konkurenci WhatsApp w pełni przyjęli, odkąd FaceTime zaczął je reklamować Lata temu.

Ta spójność jest częścią tego, co utrzymało popularność WhatsApp, w połączeniu z ciągłą dostępnością aplikacji – można ją bezpłatnie pobrać, używać i używać kontaktów z urządzenia mobilnego – łatwo jest zrozumieć, dlaczego ludzie nadal korzystają z niej ponad konkurencją lubić Facebook Messenger, imo Messenger lub Kik. Mimo to czasami pojawia się kilka „przestarzałych” terminów, które towarzyszą korzystaniu z WhatsApp, z których wszystkie możemy podzielić na bardziej powiązane słowa.

Tabela WhatsApp

Podobnie jak w powyższej analogii skróty, slang i żargon, które towarzyszą komunikacji online, mogą zmieniać się z dnia na dzień, co może być czasem mylące dla tych, którzy nie znają internetu. Najczęściej dzieje się tak w komunikacji między dwiema osobami, a nie w terminach używanych przez samą aplikację, ale „DP” jest od dawna punktem odniesienia w WhatsApp, obok DL i TOS.

Common WhatsApp Lingo – co to znaczy i jak z niego korzystać

Zazwyczaj przyzwyczajenie się do powszechnych zwrotów używanych w komunikacji online nie stanowi większego problemu; tak jak uczenie się czegokolwiek innego, zanurzenie pomoże osobie dostosować się, zanim się zorientuje. Gdy jest to termin używany przez samą aplikację, konieczne jest jednak rozszyfrowanie znaczenia, aby prawidłowo korzystać z aplikacji. Chociaż tego typu przypadki są nieliczne i dalekie, wykorzystamy resztę tego przewodnika, aby rozbić niektóre typowe terminy, które są niejasne lub po prostu nie są używane wystarczająco często, aby właściwie je rozpoznać.

DP – Wyświetl obraz

Pierwszą z nich i imiennikiem tego artykułu jest „DP”. Naprawdę nie ma równoważnego sposobu na pomyłkę lub niezrozumienie; raczej po prostu nie jest już używany i na pewno nie jest rozpowszechniony w mediach społecznościowych lub aplikacjach do przesyłania wiadomości.

To, co kiedyś oznaczało, to „wyświetlanie obrazu”, które kiedyś było powszechnym sposobem określania tego, co nazywamy „zdjęciem profilowym”. O ile wiesz, co to jest zdjęcie profilowe, możesz używać dwa terminy zamiennie. Rób to jednak tylko wtedy, gdy istnieje ryzyko wprowadzenia innych w błąd, ponieważ jest to termin rzadko używany!

Twoje zdjęcie na wyświetlaczu (lub zdjęcie profilowe) w WhatsApp to mała ikona, która umożliwia twoim kontaktom identyfikację wizualną. W przeciwieństwie do wielu innych aspektów aplikacji, które zależą od kontaktów na urządzeniu mobilnym, Twoje zdjęcie profilowe można zmienić w dowolnym momencie. Możesz także dostosować ustawienia prywatności, aby kontrolować, kto może zobaczyć Twoje zdjęcie profilowe, a kto nie.

Jeśli chcesz zmienić swoje zdjęcie profilowe…

  • Stuknij w Menu przycisk, a następnie Ustawienia.
  • Poszukaj swojego prądu Zdjęcie profilowe i dotknij go, a następnie Aparat fotograficzny Ikona.
  • Możesz wybrać nowe zdjęcie profilowe z galerii urządzenia lub rolki aparatu.

Jeśli chcesz uniemożliwić komuś zobaczenie Twojego zdjęcia profilowego, musisz to zrobić blok te kontakty indywidualnie. Zapobiegnie to zobaczeniu Twojego zdjęcia profilowego i skontaktowaniu się z Tobą.

Dodatkowo, jeśli chcesz zmienić swój Wyświetlana nazwa w WhatsApp możesz dotknąć go z tego samego ekranu, na którym wybrałeś zdjęcie profilowe.

DL – Dead Link

Termin ten często rzuca ludzi na pętlę wyłącznie ze względu na fakt, że skrót jest wciąż używany, ale jak na ironię, jest używany do zdefiniowania prawie dokładnego przeciwieństwa tego, co kiedyś. To, co większość ludzi przyjmuje teraz, gdy widzi „DL”, to „pobieranie”, ale kiedyś był to powszechny skrót od „martwego linku”. W dalszym ciągu jest używany w tym kontekście od czasu do czasu, choć rzadko biorąc pod uwagę, jak płodny jest odniesienie do jego nowego znaczenia .

WhatsApp Ciii

„Martwy link” jest dokładnie tym, co możesz sobie wyobrazić; definicja jest w tytule. Kliknięcie linku prowadzi do nieaktywnej lub uszkodzonej witryny – lub czasami żadnej witryny – w ogóle nazywane jest to martwym linkiem. Ponieważ udostępnianie linków stało się częstsze w aplikacjach do obsługi wiadomości błyskawicznych, takich jak WhatsApp, skrót stał się aktywnym sposobem odwoływania się do linków, które nie działały.

Jednak ta tendencja zanikła i można ją teraz interpretować jako „pobieranie” prawie przez cały czas. Tak często zdarza się, że minęły lata, odkąd słyszałem, jak ktoś używa słowa „DL” w odniesieniu do martwego łącza.

TOS – Warunki korzystania z usługi

Oto termin, który jest nadal aktualny i nie zmienił znaczenia, zastosowania ani definicji w trakcie jego używania. Zamiast tego wielu użytkowników po prostu pomijać „Warunki korzystania z usługi”, a kiedy się z nimi spotkają, są zwykle przedstawiane jako masywna ściana legalnego tekstu, który jest ignorowany zamiast przycisku „Akceptuj” u dołu strony.

Jeśli to Ci znane, to znasz Warunki korzystania z usługi.

Chociaż większość użytkowników nigdy nie musi dbać o specyfikę warunków korzystania z aplikacji lub oprogramowania, dokument ten jest zwykle sporządzany w celu zapewnienia, że ​​programiści i dystrybutorzy aplikacji mają zabezpieczenia zapewniające prawidłowe korzystanie z ich pracy. Warunki świadczenia usług wyjaśniają podstawy, na których dana osoba może korzystać z danego oprogramowania, i często przedstawiają scenariusze, które mogłyby stanowić naruszenie tych zasad.

W przypadku aplikacji internetowej naruszenie warunków korzystania z usługi może spowodować zamknięcie konta. Brzmi to poważnie, ale bądź spokojny; większość aplikacji jest zaprojektowana od podstaw, aby chronić użytkowników przed takimi naruszeniami, pozostawiając ToS na miejscu, aby uniemożliwić hakerom i wyzyskiwaczom złośliwe korzystanie z aplikacji lub oprogramowania.

PM – Prywatna wiadomość

Termin ten jest czasem używany, a czasem nie. W wielu aplikacjach skrót „PM” dla „prywatnej wiadomości” jest zastępowany przez „DM”, co oznacza „bezpośrednią wiadomość”. Chociaż było to kiedyś powszechne wśród aplikacji do przesyłania wiadomości, szczególnie wzrost i rosnąca popularność aplikacje do przesyłania wiadomości sprawiły, że DM stał się bardziej rozpowszechnionym terminem, co zmusiło PM do przejścia na bok.

Podczas gdy WhatsApp to usługa przesyłania wiadomości o większej przepustowości – to jest jej główny cel – inne platformy mediów społecznościowych, takie jak Instagram i Facebook oferować usługi przesyłania wiadomości oprócz kanałów medialnych, które składają się na ich główne funkcje. To w tych aplikacjach „bezpośrednia wiadomość” stała się tak powszechnym sposobem odwoływania się do pojedynczej wiadomości wysyłanej do jednej osoby. Technicznie jest to aplikacja WhatsApp i inne dedykowane aplikacje do przesyłania wiadomości zawsze wysyłanie bezpośrednich wiadomości, ale masy, które definiują popularną terminologię w Internecie, nie zawsze będą ulegać logice.

Naprawdę, jedno z nich ma zastosowanie, a korzystanie z dowolnego ustawienia w większości ustawień będzie bezpieczne – oba są nadal dobrze zrozumiałe. Jednak, jak każdy trend w szerokim świecie Internetu, nie zdziw się obudzić się pewnego dnia i odkryć, że któryś z tych terminów w jakiś sposób przestał być używany.

Może to z łatwością stać się listą dziesiątek różnych skrótów i terminów, ale powyższe cztery zdecydowanie należą do tych, o które najczęściej pytają zdezorientowani użytkownicy. Jak wspomniano wcześniej, popularne słownictwo używane przez innych ludzi na czatach jest łatwiejsze do wyjaśnienia, podczas gdy te terminy, które są używane przez samą aplikację, mogą czasami być dość frustrujące. Nadążanie za czasem w sieci jest obowiązkiem samym w sobie, co sprawia, że ​​jesteśmy szczęśliwi, udzielając trochę wyjaśnienia tam, gdzie jest to bardzo potrzebne.

Długoletni użytkownicy WhatsApp mogą być weteranami wszystkich powyższych terminów, podczas gdy nowi użytkownicy mogą podchodzić do aplikacji z modniejszym, bardziej aktualnym językiem. Bez względu na to, do którego obozu się zaliczasz, lub gdzie się znajdujesz, dobra znajomość popularnych skrótów i skrótów, których ludzie używają, pomoże ci stać się lepszym komunikatorem. Wyświetl zdjęcie oznacza zdjęcie osobiste oznacza zdjęcie profilowe, a świadomość, że wszystkie trzy z tych terminów zasadniczo odnoszą się do tego samego, może pomóc ci w ograniczeniu czatów, jednocześnie będąc bardziej zwięzłym i kompetentnym. Następnym razem, gdy ktoś zastanowi się, co oznacza „DP” w WhatsApp, będziesz dobrze wyposażony, aby mu powiedzieć!