WhatsApp na Androida otrzymuje funkcję odblokowania odcisków palców

WhatsApp ogłosił niedawno, że wersję aplikacji na Androida można teraz blokować i odblokowywać za pomocą odcisków palców użytkowników. Najnowsza aktualizacja dodaje dodatkową warstwę bezpieczeństwa do aplikacji, aby dodatkowo chronić wszystkie wiadomości i dane, które zostały przeprowadzone za pośrednictwem aplikacji.

Ta funkcja jest podobna do tych, które można znaleźć w aplikacjach bankowych i późniejszych smartphones które noszą skaner linii papilarnych. Po aktualizacji użytkownicy powinni znaleźć go w sekcji Prywatność na karcie Konto. Po aktywacji użytkownicy mogą wybrać częstotliwość wymaganego rozpoznawania. Jeśli zostanie wybrana opcja automatycznej blokady, użytkownicy będą mogli ustawić WhatsApp, aby blokowała natychmiast, po minucie lub po 30 minutach.

WhatsApp na Androida otrzymuje funkcję odblokowania odcisków palców 1

Aktualizacja rozpoznawania odcisków palców WhatsApp dla systemu operacyjnego Android pojawia się znacznie później Facebookznana aplikacja do przesyłania wiadomości najpierw udostępniła funkcję bezpieczeństwa w Apple iOS. W szczególności iOS otrzymał aktualizację wcześniej w tym roku i ma bardziej zaawansowane funkcje bezpieczeństwa. W tym możliwość użycia Face ID jako formy uwierzytelnienia biometrycznego.

W momencie pisania WhatsApp mówi, że funkcja bezpieczeństwa już się rozpoczęła. Jeśli więc nie otrzymałeś go jeszcze na urządzeniu z Androidem, nie martw się. Wkrótce powinien pojawić się na Twoim telefonie.

(Źródło: WhatsApp, The Verge)