Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

WhatsApp na iOS: walka z udostępnianiem fałszywych informacji trwa nadal

Dezinformacja i dzielenie się fałszywymi wiadomościami to dziś poważne wyzwanie. Ucierpiały na tym wielkie tematy światowej debaty, a grupy o poglądach ekstremistycznych rozrosły się kosztem rozpowszechniania tego typu wiadomości. Sieci społecznościowe robią bardzo niewiele, aby to powstrzymać, nawet jeśli próbują pokazać coś przeciwnego. W przypadku WhatsApp limit udostępniania fałszywych informacji był testowany przez długi czas, ale rozwój przebiegał powoli.

Wkrótce w iOS pojawią się rozszerzone funkcje dla wszystkich użytkowników.

Obraz WhatsApp z rozmowami grupowymi na iPhonie

Rozprzestrzenianie się fałszywych informacji wzrosło i słyszysz więcej, gdy pojawia się ważny temat debaty na dużą skalę. Stało się to z wyborami w USA i Brazylii, potem z COVID-19, a teraz widzimy, jak pojawiają się w środku scenariusza wojny.

Sieci społecznościowe są jednym z najskuteczniejszych sposobów rozprzestrzeniania się za pomocą grup tworzonych w różnych usługach przesyłania wiadomości, w tym WhatsApp.

Z biegiem czasu widzieliśmy, jak te firmy bardzo przejmują się tą rzeczywistością, ale w rzeczywistości działania pozostają bardzo ograniczone.

Na przykład WhatsApp testuje od ponad 3 lat ograniczenia przekazywania wiadomości. Ale dopiero teraz wydaje się, że taka funkcjonalność pojawi się w ogromnym stopniu.

WhatsApp na iOS będzie miał limit przekazywania wiadomości

Funkcja iOS była ograniczona do użytkowników w Brazylii. Funkcjonalność jest teraz w wersji beta i nie powinno minąć dużo czasu, zanim trafi na rynek globalny.

Według WABetaInfo ten limit przekazywania jest już dostępny w wersji beta 22.7.0.76 z WhatsApp na iOS. Jak widać na obrazku, aplikacja zacznie ograniczać możliwość przekazywania dalej przekazywanych wiadomości, aby uniknąć spamu i dezinformacji.

Ta funkcja będzie jednak dotyczyć tylko wiadomości już przekazanych. Jeśli użytkownik jest autorem wiadomości, może ją wysłać każdemu, kogo chce. Dzięki temu użytkownicy WhatsApp będą mogli przesyłać dalej tylko jedną przekazaną wiadomość na raz.

W Brazylii aplikacja odróżnia również wiadomość przekazaną raz od wiadomości przekazywanej wielokrotnie – tę pierwszą można udostępnić maksymalnie pięciu konwersacjom, a drugą można przekazać tylko raz.

Table of Contents