Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

WhatsApp na nowo odkrywa statusy tekstowe za pomocą historii inspirowanych Snapchatem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: WhatsApp na nowo odkrywa statusy tekstowe za pomocą historii inspirowanych Snapchatem

Facebook kontynuuje proces dotyczący kradzieży bazy użytkowników Snapchata, wprowadzając funkcję „Stories” na czwartą platformę, WhatsApp. W ramach „prezentu” dla ponad miliarda użytkowników z okazji ósmej rocznicy istnienia platformy komunikacyjnej WhatsApp przeprojektował zardzewiały, stary status tekstu i umożliwił publikowanie efemerycznych postów. Ta funkcja zacznie być udostępniana na urządzeniach z Androidem, iOS i, co zaskakujące, Windows Od dzisiaj telefon również.

Koncepcja Stories w WhatsApp jest całkowicie podobna do tego, co Facebook robił przez ostatni rok. Klikasz zdjęcie lub nagrywasz wideo za pomocą kamery w aplikacji, dodajesz tekst, naklejki, rysunki i inne elementy, a następnie publikujesz. Te tak zwane historie znikną po określonym czasie (24 godziny) i zostaną wyświetlone w dedykowanej zakładce aplikacji WhatsApp. Te dzieła zostaną udostępnione wszystkim wybranym kontaktom z trwałym ustawieniem prywatności, a następnie Twoi znajomi również będą mogli na nie odpowiedzieć. Nowa funkcja Status zastąpi stary format tekstowy WhatsApp, który w chwili premiery prawie dokładnie osiem lat temu był jedyną funkcją aplikacji do czatowania.

Plotki o wprowadzeniu tej funkcji krążyły już od dłuższego czasu i od kilku miesięcy są dostępne dla użytkowników wersji beta telefonów zrootowanych. Facebook wcześniej wprowadził taką funkcjonalność do swojej głównej aplikacji Messenger i usługi udostępniania zdjęć, Instagram zbyt. „Historie” cieszyły się dużym powodzeniem Instagram (dokładnie 150 milionów osób) i ostatnio osiągnął liczbę Snapchata. Snapchat z pewnością powinien się w tym momencie martwić, ponieważ WhatsApp będzie dostarczać „Historie” do regionów, w których Snapchat nie będzie mógł tego zrobić, a przy Facebook dodając to na każdej platformie społecznościowej, którą posiada, użytkownicy prawdopodobnie porzucą Snapchata jakiś czas później.

Przeczytaj także: Najlepsze naklejki WhatsApp – śmieszne, memy, animowane naklejki

Rekommenderad:  Ile kosztuje Logic Pro X?

Komentując dalej uruchomienie, Jan Koum, dyrektor generalny i współzałożyciel WhatsApp, stwierdza: „”