Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

WhatsApp nie wysyła ani nie odbiera wiadomości? Oto Twoja ostateczna poprawka

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: WhatsApp nie wysyła ani nie odbiera wiadomości? Oto Twoja ostateczna poprawka

Pomimo licznych zalet i funkcji WhatsApp występują problemy, które czasami mogą utrudniać podstawowe funkcje aplikacji. Jednym z takich problemów, z którym często spotykają się użytkownicy, jest niemożność wysyłania i odbierania wiadomości. Może się to zdarzyć z różnych powodów, z których najczęstsze to słabe połączenie internetowe, usterki aplikacji, awarie WhatsApp i inne.

Jeśli masz problemy z komunikacją ze znajomymi i rodziną i nie możesz udostępniać ważnych informacji grupom, ten przewodnik jest dla Ciebie. W tym przewodniku dowiesz się, jak rozwiązać problem braku wysyłania i odbierania wiadomości przez WhatsApp na Androidzie lub iPhonie, a także otrzymasz wskazówki, jak uniknąć tego problemu w przyszłości. Bez zwłoki zacznijmy od razu kroki.

10 sposobów rozwiązania problemu „WhatsApp nie wysyła ani nie odbiera wiadomości”.

Sprawdź swoje połączenie z internetem

Nie możesz wysyłać ani odbierać wiadomości w WhatsApp bez połączenia z Internetem. Jak każda inna aplikacja do przesyłania wiadomości, WhatsApp wymaga stabilnego połączenia internetowego (Wi-Fi lub komórkowej transmisji danych), aby wysyłać i odbierać wiadomości, wykonywać połączenia głosowe i wideo i nie tylko.

Jeśli masz problemy z siecią na swoim urządzeniu i spróbujesz wysłać wiadomość, zostanie ona umieszczona w kolejce na Twoim urządzeniu (zobaczysz ikonę zegara ) i wysłana, gdy ponownie uzyskasz połączenie z Internetem.

Aby wysyłać wiadomości, upewnij się, że Twoje urządzenie jest podłączone do Internetu, przejdź do panelu sterowania, przesuwając palcem w dół po panelu powiadomień, kliknij Mobilna transmisja danych i włącz ją. Możesz także połączyć się z Wi-Fi, jeśli sieć Wi-Fi jest dostępna.

Jeśli masz problemy z siecią, wykonaj proste kroki, aby rozwiązać problem:

 • Wyłącz dane mobilne: Jeśli komórkowa transmisja danych jest włączona i próbujesz połączyć się z siecią Wi-Fi, ale nadal nie możesz uzyskać dostępu do Internetu, wyłącz mobilną transmisję danych i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
 • Wyłącz tryb samolotowy i wyłącz go: Po włączeniu trybu samolotowego wszystkie połączenia sieciowe zostaną zresetowane. Pomoże to rozwiązać problemy z mobilnym połączeniem internetowym. Aby włączyć tryb samolotowy, przejdź do Panelu sterowania swojego smartfona i znajdź przełącznik trybu samolotowego, dotknij go i wyłącz. Poczekaj chwilę, aż Twoje urządzenie odbierze sygnał, włącz mobilną transmisję danych i sprawdź, czy problem został rozwiązany.
 • Sprawdź ustawienia godziny i daty: upewnij się, że ustawienia daty i godziny w telefonie są ustawione na automatyczne. Jeśli są one ustawione na tryb ręczny, może to powodować problemy.
 • Zresetuj ustawienia sieciowe w telefonie: jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie zadziała, spróbuj zresetować ustawienia sieciowe telefonu.
 • Sprawdź uprawnienia sieciowe dla Whatsapp: Upewnij się, że Whatsapp ma wymagane uprawnienia dostępu do Internetu. Jeśli używasz Androida, naciśnij i przytrzymaj aplikację, kliknij informacje o aplikacji, wykorzystanie danych i włącz mobilną transmisję danych oraz korzystanie z Wi-Fi.
 • Uruchom ponownie smartfon: Na koniec uruchom ponownie smartfon. Wystarczy zrestartować smartfon tradycyjnymi metodami i sprawdzić, czy problem nadal występuje.

Sprawdź ustawienia wykorzystania danych WhatsApp

W najnowszej wersji Androida i iOS możesz dostosować indywidualne ustawienia aplikacji, w tym Whatsapp. Jeśli przypadkowo wyłączysz transmisję danych dla Whatsapp, aplikacja nie będzie mogła połączyć się z Internetem i wysyłać wiadomości do drugiej osoby. Aby rozwiązać ten problem, włącz wykorzystanie danych dla aplikacji.

Jak zezwolić na korzystanie z danych w tle WhatsApp na Androidzie

Jak zezwolić na korzystanie z danych w tle na iPhonie

 • Przejdź do ustawień’.
 • Kliknij „Sieć i Internet”.
 • Wybierz „Oszczędzanie danych”.
 • Wyłącz opcję „Użyj oszczędzania danych”, aby zezwolić aplikacjom na korzystanie z danych w tle. Aby włączyć dane w tle dla poszczególnych aplikacji, wróć do „Sieć komórkowa” i „Wykorzystanie danych aplikacji”, wybierz aplikację, którą chcesz zarządzać, i włącz „Dane w tle”.

Sprawdź status blokady Whatsapp

Innym częstym powodem braku możliwości wysyłania lub odbierania wiadomości w WhatsApp jest zablokowanie danej osoby lub zablokowanie przez inną osobę Ciebie.

Listę kontaktów zablokowanych w WhatsApp możesz zobaczyć w ustawieniach. Nie ma jednak możliwości sprawdzenia, czy zostałeś zablokowany w WhatsApp. Możesz jednak użyć innych znaków, aby ustalić, czy druga osoba mogła Cię zablokować w Whatsapp. Oto najczęstsze objawy.

 • Nie widzisz aktualizacji zdjęcia profilowego danej osoby: jeśli zostałeś zablokowany przez użytkownika w WhatsApp, jego zdjęcie profilowe nigdy się nie zmieni. Zawsze zobaczysz zdjęcie, które osoba ostatnio opublikowała podczas rozmowy z Tobą, zanim Cię zablokowała. Statusy takie jak „online” i „ostatnio widziany” również zostaną ukryte, jeśli zostaniesz zablokowany. Jednak w najnowszej wersji Whatsapp możesz ukryć swój status „ostatnio widziany” i „online” bez blokowania kontaktu.
 • Przy każdej wiadomości wysłanej do danej osoby zobaczysz pojedynczy znacznik wyboru (wiadomość wysłana) przy każdej wiadomości wysłanej na czat, istnieje możliwość, że zostałeś zablokowany przez użytkownika. Status wysłanych wiadomości nigdy nie jest aktualizowany na „dostarczone” ani zmieniany na podwójny znak zaznaczenia dla czatu, który mogłeś zablokować. Dzieje się tak jednak nawet wtedy, gdy dana osoba nie jest podłączona do Internetu.
 • Połączenie nie zostanie nawiązane: jeśli użytkownik zablokował Cię w WhatsApp, nie będziesz mógł do niego zadzwonić. Nadal będziesz słyszeć dzwonek połączenia, ale nie zostanie ono przekazane innej osobie.
 • Nie możesz dodać użytkownika do grupy WhatsApp: jest to najczęstsza metoda, której możesz użyć do ustalenia, czy inna osoba zablokowała Cię w Whatsapp. Jednak w najnowszej wersji Whatsapp możesz określić, kto może dodawać użytkowników do grupy. Jeśli ustawienia są ustawione na „Nikt”, danej osoby nie można dodać do grupy, nawet jeśli nie jesteś zablokowany.
Rekommenderad:  Najważniejsze cechy Google For India 2020: fundusze digitalizacyjne dla Indii, dążenie do edukacji cyfrowej i nie tylko

Są to znaki, dzięki którym możesz ustalić, czy inne osoby blokują Cię na Whatsapp. Gdy już ustalisz, że jesteś zablokowany w WhatsApp, ważne jest, abyś uszanował decyzję drugiego użytkownika i jego prywatność. Nie możesz nic zrobić, aby odblokować swój numer z ich strony.

Chociaż istnieją pewne obejścia, takie jak użycie alternatywnego numeru do skontaktowania się z daną osobą, nie jest to zalecane. Może to naruszyć prywatność danej osoby i może nie zostać dobrze przyjęte. Zawsze najlepiej jest szanować granice i wybory innych.

Jeśli kogoś zablokowałeś, możesz odblokować mu możliwość wysyłania i odbierania wiadomości w jego ustawieniach. Oto prosty przewodnik, jak odblokować kontakty w WhatsApp:

Sprawdź status serwera WhatsApp

Innym możliwym powodem, dla którego nie możesz wysyłać i odbierać wiadomości w Whatsapp, jest awaria serwera Whatsapp. Jak już opisaliśmy w większości przewodników dotyczących rozwiązywania problemów, awarie serwerów są częste i mogą wystąpić w przypadku większości usług. Najczęstsze przyczyny to awarie sprzętu, przeciążenie większym ruchem niż są w stanie obsłużyć, cyberataki, przerwy w dostawie prądu i inne. Kiedy nastąpi awaria serwera, aplikacja staje się bezużyteczna, a jako użytkownik nie możesz nic zrobić, jak tylko poczekać jakiś czas, aż Whatsapp naprawi ten problem.

Oto najczęstsze metody sprawdzania stanu serwera Whatsapp. Te kroki można zastosować zarówno w przypadku użytkowników Androida, jak i iPhone’a.

 • Korzystaj z witryn stron trzecich: najpopularniejszą metodą sprawdzania statusu Whatsapp jest korzystanie z witryn stron trzecich, takich jak Down-detector. Możesz po prostu otworzyć swoją ulubioną przeglądarkę na swoim smartfonie i wpisać adres URL: https://downdetector.com/status/whatsapp/. Po odwiedzeniu witryny możesz zobaczyć tekst „Raporty użytkowników wskazują problemy w Whatsapp” w przypadku awarii serwera.
 • Otrzymuj aktualizacje z oficjalnych kanałów Whatsapp: Twitter to najpopularniejsze i niezawodne źródło wykrywania awarii serwerów w popularnych aplikacjach. Firmy ogłaszają także awarie serwerów na Twitter i inne popularne sieci społecznościowe. Jeśli śledzisz Whatsapp dalej Twitter lub dowolną inną aplikację społecznościową, możesz odwiedzić konto i sprawdzić, czy są jakieś aktualizacje.
 • Spytaj przyjaciół: Innym prostym podejściem jest zapytanie znajomych lub współpracowników, czy mogą wysyłać wiadomości za pośrednictwem Whatsapp.

Wymuś zatrzymanie WhatsApp

Przejdźmy teraz do rozwiązań specyficznych dla urządzenia. Zacznijmy od wymuszenia zatrzymania aplikacji Whatsapp na smartfonie. Jeśli nie możesz wysyłać wiadomości za pośrednictwem Whatsapp, przyczyną problemu może być usterka lub błąd na Twoim urządzeniu. Aby to naprawić, możesz wymusić zatrzymanie Whatsapp na swoim smartfonie. Zrób to:

Rekommenderad:  Nic ucho (1) Ogłoszono, że ma funkcję ANC i żywotność baterii do 34 godzin

Jak wymusić zatrzymanie Whatsapp na smartfonie z Androidem

Jak wymusić zatrzymanie aplikacji na iPhonie

 • Otwórz iPhone’a
 • Otwórz przełącznik aplikacji, klikając dwukrotnie przycisk Początek (na iPhonie z przyciskiem Początek) lub przesuwając palcem w górę od dołu ekranu głównego (w innych modelach iPhone’a).
 • Następnie przesuń palcem w lewo lub w prawo, aby znaleźć aplikację, którą chcesz zamknąć.
 • Znajdź Whatsapp wśród ostatnio otwartych aplikacji i przesuń w górę, aby go zamknąć.

Wyczyść pamięć podręczną WhatsApp

Jeśli wymuszenie zamknięcia aplikacji nie rozwiąże problemu, spróbuj wyczyścić pamięć podręczną Whatsapp. Pamięć podręczna to pamięć krótkotrwała przechowywana przez aplikację, aby przyspieszyć jej ładowanie. Czasami pamięć podręczna może zostać uszkodzona i nieaktualna, co może prowadzić do problemów, takich jak awarie aplikacji i problemy z wysyłaniem wiadomości.

Aby to naprawić, możesz po prostu wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Whatsapp na swoim Androidzie i iPhonie. Oto, jak wyczyścić pamięć podręczną na swoim Androidzie i iPhonie. Pamiętaj też, że wyczyszczenie pamięci podręcznej nie spowoduje usunięcia czatów Whatsapp ani zmiany jakichkolwiek ustawień. Spowoduje to jedynie wyczyszczenie pamięci podręcznej. Jedyną wadą czyszczenia pamięci podręcznej jest to, że może upłynąć trochę czasu, zanim aplikacja załaduje się po raz pierwszy.

Jak wyczyścić pamięć podręczną Whatsapp na smartfonie z Androidem:

Jak wyczyścić pamięć podręczną aplikacji na iPhonie

 • Otwórz Ustawienia na swoim iPhonie
 • Przewiń menu ustawień, aż znajdziesz opcję „Ogólne”. Stuknij w to, aby otworzyć ustawienia ogólne.
 • W ustawieniach ogólnych dotknij „Pamięć iPhone’a”. Spowoduje to wyświetlenie listy wszystkich aplikacji zainstalowanych na Twoim urządzeniu wraz z zajmowaną przez nie przestrzenią dyskową.
 • Przewiń listę aplikacji, aż znajdziesz Whatsapp. Stuknij w niego, aby otworzyć określone ustawienia.
 • Przesuń Whatsapp w lewo i dotknij „Odładuj aplikację”.

Zaktualizuj Whatsapp

Jeśli wyczyszczenie pamięci podręcznej Whatsapp nie działa, spróbuj zaktualizować Whatsapp do najnowszej wersji. Konkretna wersja Whatsapp, z której korzystasz, może zawierać błędy lub usterki, które uniemożliwiają wysyłanie lub odbieranie wiadomości. Aby to naprawić, możesz zaktualizować Whatsapp do najnowszej wersji. Oprócz tych poprawek aktualizacja Whatsapp poprawia ogólną wydajność aplikacji i może również wprowadzić nowe funkcje.

Odinstaluj i zainstaluj ponownie WhatsApp

Jeśli aktualizacja Whatsapp nie rozwiąże problemu, spróbuj odinstalować Whatsapp i zainstalować go ponownie na swoim smartfonie. Odinstalowanie Whatsapp usunie wszystkie Whatsdata, a także błędy i problemy związane z aplikacją. Przed odinstalowaniem aplikacji upewnij się, że wykonałeś kopię zapasową danych Whatsapp. Oto, jak wykonać kopię zapasową danych Whatsapp oraz jak odinstalować i ponownie zainstalować WhatsApp na swoim iPhonie i urządzeniach z Androidem.

Jak wykonać kopię zapasową Whatsapp na Androidzie/iPhonie

 • Otwórz WhatsApp, kliknij menu z trzema kropkami u góry i wybierz „Ustawienia.”
 • W ustawieniach WhatsApp dotknij „Czaty.”
 • Znaleźć “Kopia zapasowa czatu” i dotknij jej.
 • Uzyskiwać “Kopia zapasowa”, aby wykonać ręczną kopię zapasową lub „Kopia zapasowa na Dysku Google”, aby ustawić częstotliwość tworzenia kopii zapasowych.
 • Na iPhonie: dotknij „Cofnij się teraz”, aby natychmiast rozpocząć proces tworzenia kopii zapasowej. Alternatywnie wybierz „Automatyczna kopia zapasowa”, aby zaplanować automatyczne tworzenie kopii zapasowych.

Jak przywrócić historię czatów na WhatsApp

 • Otworzyć Google Play Store na smartfonie z Androidem i Apple App Store na Twoim iPhonie.
 • Wyszukaj Whatsapp na pasku wyszukiwania u góry i kliknij przycisk „Zainstaluj”, aby pobrać i zainstalować Whatsapp na swoim smartfonie z Androidem lub iPhonem.
 • Po udanej instalacji otwórz Whatsapp na swoim smartfonie.
 • Nadaj WhatsApp niezbędne uprawnienia. Obejmuje to dostęp do kontaktów, zdjęć, multimediów i plików.
 • Gdy WhatsApp znajdzie plik kopii zapasowej, sprawdź, czy pochodzi on z oczekiwanego źródła i dotknij „Przywróć”, aby przywrócić wszystkie rozmowy.
 • Po przywróceniu czatów WhatsApp z kopii zapasowej dotknij „Dalej”, aby dokończyć konfigurację.
Rekommenderad:  Jak naprawić błąd DNS_Probe_Finished_NXDomain: Kompletny przewodnik zarówno dla właścicieli witryn, jak i odwiedzających

Uruchom ponownie swój smartfon

Choć może to zabrzmieć banalnie, stary, dobry trik z ponownym uruchomieniem urządzenia może pomóc rozwiązać większość problemów z urządzeniami i aplikacjami. Jest to łatwiejszy i skuteczniejszy sposób rozwiązania większości problemów.

Zresetuj smartfon do ustawień fabrycznych

Jeśli powyższe kroki nie pomogą, możesz zresetować smartfon do ustawień fabrycznych. Zresetowanie smartfona do ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich danych ze smartfona, w tym wszelkich błędów lub problemów z oprogramowaniem, które mogą powodować nieprawidłowe działanie Whatsapp. Przed wykonaniem resetu wykonaj kopię zapasową danych Whatsapp, a także ważnych plików lokalnych, takich jak zdjęcia, filmy i inne.

Przewodnik po rozwiązywaniu problemów z wiadomościami WhatsApp

Z pewnością istnieje kilka powodów, dla których warto korzystać z WhatsApp. Jest bezpłatny, oferuje nowoczesne metody komunikacji, kompleksowe szyfrowanie zapewniające prywatność, umożliwia bezpłatne rozmowy głosowe i wideo i wiele więcej.

Dla większości ludzi WhatsApp jest domyślną aplikacją do przesyłania wiadomości, umożliwiającą komunikację ze znajomymi i rodziną oraz otrzymywanie na bieżąco ważnych informacji z grup. Problemy takie jak wysyłanie i odbieranie wiadomości mogą mieć wpływ na podstawowe funkcje Whatsapp. Mam nadzieję, że ten przewodnik okaże się pomocny. Jeśli nadal nie możesz rozwiązać tego problemu, daj nam znać w komentarzach poniżej, a chętnie pomożemy.

Często zadawane pytania dotyczące naprawiania sytuacji, w której WhatsApp nie może wysyłać ani odbierać wiadomości

Cóż, nie ma sposobu, aby przewidzieć awarie serwerów, ponieważ większość z nich jest nieoczekiwana. Jeśli jednak przestój serwera wynika z konserwacji, Whatsapp informuje użytkowników przed awarią serwera. Możesz użyć narzędzi takich jak Down Detector, aby sprawdzić awarię serwera Whatsapp.

Tak, WhatsApp może być nadal używany w trybie offline, aby czytać stare wiadomości, sprawdzać status i nie tylko. Aby wysyłać wiadomości, zdjęcia, filmy, statusy, zdjęcia profilowe i nie tylko, wymagane jest połączenie internetowe.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to sprawdzić, czy Twoje połączenie internetowe działa poprawnie. Możesz to zrobić, próbując przeglądać Internet lub skorzystać z innej aplikacji wymagającej Internetu. Jeśli Twoje połączenie internetowe działa prawidłowo, może występować problem z Whatsapp. Mogą jednak występować również inne problemy, takie jak usterki systemu operacyjnego i nie tylko. W większości przypadków przyczyną problemu z urządzeniem jest połączenie internetowe. Jeśli połączenie internetowe jest w porządku, aplikacja Whatsapp może mieć problem.

Jeśli używasz telefonu z Androidem, możesz sprawdzić dostępność aktualizacji Whatsapp w Sklepie Play. Jeśli nie ma dostępnej aktualizacji, Twoja aplikacja Whatsapp jest aktualna. Jeśli używasz iPhone’a, możesz także sprawdzić w App Store, czy jest dostępna aktualizacja.

„Oczekuję na tę wiadomość. To może chwilę potrwać” – przyczyną wiadomości jest zwykle kompleksowe szyfrowanie, które wymaga połączenia telefonu nadawcy z Internetem w celu zakończenia szyfrowania. Może się to zdarzyć, jeśli Ty lub osoba, z którą rozmawiasz, niedawno ponownie zainstalowaliście WhatsApp lub korzystacie ze starszej wersji. Pomocne jest, jeśli zarówno nadawca, jak i odbiorca korzystają z najnowszej wersji WhatsApp.

Table of Contents