Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

WhatsApp opóźnia nową aktualizację polityki prywatności po reakcji użytkowników

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: WhatsApp opóźnia nową aktualizację polityki prywatności po reakcji użytkowników

FacebookAplikacja do przesyłania wiadomości, której właścicielem jest WhatsApp, ogłosiła dzisiaj, że odkłada swoje plany wdrożenia nowych zmian w polityce prywatności o trzy miesiące. To przedłuża trwający luty 8 ostateczny termin dla użytkowników na zaakceptowanie nowych warunków użytkowania obowiązujących w firmie – do 15 maja.

Ruch od Facebook pojawia się w czasie, gdy kilku użytkowników WhatsApp skarżyło się na nowe zmiany w polityce prywatności WhatsApp – zmiany, które sugerowały, że platforma do przesyłania wiadomości wkrótce zacznie udostępniać swojej spółce-matce kilka różnych typów danych użytkowników, Facebook. W tym celu użytkownicy musieli wyrazić zgodę i zaakceptować nową aktualizację zasad przed lutym 8 lub zaryzykuj usunięcie konta.

Podczas gdy niektórzy użytkownicy zaakceptowali umowę i nie przeszkadzali im nowe zmiany w nowej polityce prywatności WhatsApp, wielu innych zaczęło opuszczać WhatsApp i wskoczyło na modę Signal i Telegram — do tego stopnia, że ​​wczoraj wieczorem Signal stanął przed globalną awarią z powodu awarii. duża liczba nowych użytkowników dołączających do serwisu.

Wśród wszystkich dezinformacji, które zaczęły pojawiać się w związku z wezwaniem WhatsApp do udostępniania danych Facebook — w związku z czym firma musiała złożyć wyjaśnienia — wraz z obawami użytkowników dotyczącymi prywatności danych WhatsApp w końcu wziął tę kwestię pod uwagę i opracował nową aktualizację. Jak wspomniano na początku, nowa aktualizacja wydłuża od lutego termin zaakceptowania przez użytkowników nowych zmian dotyczących prywatności 8 do 15 maja. Oznacza to, że jeśli zignorujesz akceptację umowy, Twoje konto nie zostanie zawieszone ani usunięte w lutym 8. Zamiast tego będziesz mieć czas – do 15 maja – na zapoznanie się z polityką i wyrażenie zgody na nowe zmiany.

Rekommenderad:  Jak sprzedawać pliki PDF online: kompletny przewodnik

Wydaje się, że oprócz wydłużenia terminu firma bierze sprawy w swoje ręce, aby usunąć dezinformację na temat swojej nowej polityki. W swojej (najnowszej) wersji WhatsApp oznajmił: „Zamierzamy również zrobić znacznie więcej, aby wyjaśnić błędne informacje na temat sposobu działania prywatności i bezpieczeństwa w WhatsApp. Będziemy stopniowo zwracać się do klientów, aby we własnym tempie zapoznali się z zasadami, zanim 15 maja będą dostępne nowe opcje biznesowe”.

Dziękuję wszystkim, którzy się skontaktowali. Nadal pracujemy nad rozwiązaniem wszelkich nieporozumień, komunikując się bezpośrednio z nami @WhatsApp użytkownicy. W lutym nikt nie będzie zawieszał ani usuwał swoich kont 8 i przesuniemy nasze plany biznesowe na okres po maju – https://t.co/H3DeSS0QfO

– Co słychać co słychać) 15 stycznia 2021 r

„WhatsApp został zbudowany na prostym pomyśle: to, co udostępniasz znajomym i rodzinie, pozostaje między tobą. Oznacza to, że zawsze będziemy chronić Twoje osobiste rozmowy za pomocą kompleksowego szyfrowania, dzięki czemu ani WhatsApp, ani Facebook może zobaczyć te prywatne wiadomości. Dlatego nie prowadzimy rejestrów tego, z kim wszyscy wysyłają wiadomości lub dzwonią. Nie widzimy także Twojej udostępnionej lokalizacji i nie udostępniamy Twoim kontaktom Facebook– dodała firma.