Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

WhatsApp przygotowuje się do uruchomienia funkcji bezpłatnych połączeń głosowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: WhatsApp przygotowuje się do uruchomienia funkcji bezpłatnych połączeń głosowych

W ciągu ostatnich kilku miesięcy WhatsApp dodał kilka ciekawych nowych funkcji, takich jak potwierdzenie przeczytania wiadomości lub szyfrowana komunikacja. Jest jednak jedna funkcja, na którą miliony użytkowników czekały już od dłuższego czasu – darmowe połączenia.

A teraz, według nowego raportu holenderskiej publikacji AndroidWorld.nl, wygląda na to, że funkcja połączeń głosowych rzeczywiście jest w przygotowaniu i wygląda na prawie ukończoną. Strona internetowa sugeruje jednak, że funkcja połączeń będzie osobna z funkcji czatu, ponieważ opublikowano zrzuty ekranu przedstawiające wybieranie numerów, dzienniki połączeń i opcje kontaktu.

Nowe szczegóły rzekomo zostały wydobyte z nowej wersji aplikacji na platformę Android. Pomimo separacji wydaje się, że przeszłe lub nieodebrane połączenia w jakiś sposób znajdą drogę do dziennika czatu, co może wskazywać na fakt, że separacja może być tymczasowa i specyficzna tylko dla tej wersji.

Powiązane: Jak korzystać z łącza do połączeń WhatsApp

WhatsApp może również umożliwiać nagrywanie i odtwarzanie rozmów w późniejszym czasie, co nie będzie zbyt oszałamiającą funkcją, ponieważ będzie logicznym kolejnym krokiem w stosunku do obecnych wiadomości głosowych.

Od momentu nabycia aplikacji Facebook wspomniał, że nie będzie zarabiać na WhatsApp i sprawi, że aplikacja będzie wolna od reklam (użytkownicy płacą $00,99 po roku próbnym). Rozsądne jest pozostawienie aplikacji bezpłatnej, ponieważ jest to najlepszy sposób, aby mogła konkurować z takimi firmami SkypeViber i inne.

W połowie tej jesieni dyrektor generalny Jan Koum potwierdził, że trwają prace nad funkcją połączeń głosowych, ale powiedział, że zostanie ona udostępniona na początku 2015 roku, powołując się na kilka problemów technicznych. Jednak według nowych informacji wydaje się, że udało im się pokonać znaczną część z nich.

Aktualizacja: Jeśli zaktualizowałeś WhatsApp do najnowszej wersji (przynajmniej na Androidzie), znajdziesz nowy folder o nazwie Połączenia WhatsApp. Oczywiście folder jest teraz pusty, ale co jeszcze może to oznaczać? [H/T: @Aashray_Anand]

Aktualizacja 2: Porażka! Najwyraźniej ten konkretny folder istnieje już od jakiegoś czasu, więc nie jest to nic nowego. Reszta szczegółów jest jednak wciąż aktualna.

Table of Contents