WhatsApp przynosi dobre wieści, aby oszczędzać baterię w smartfonie!

WhatsApp otrzymuje ostatnio wiele wiadomości. Wiele z nich jest związanych z implementacją trybu ciemnego, ale wprowadzono również poprawki problemów mających wpływ na baterię smartphones.

Ostatnio usługa komunikacji należąca do Facebook wprowadził niezwykle przydatne wiadomości! Użytkownicy będą mogli włączyć inteligentny tryb oszczędzania baterii, który automatycznie dostosuje tryb ciemności.

WhatsApp ma już inteligentny tryb ciemności, aby oszczędzać baterię!

Dzisiejszy tryb ciemności jest przede wszystkim trendem obserwowanym przez systemy operacyjne i aplikacje. Coraz częściej widzimy je obecne na wielu platformach, co pokazuje, że jest to właściwa droga.

WhatsApp nie ma pozostać na tej ścieżce, wprowadza nieśmiałe zmiany. Postęp można już zaobserwować w aplikacji – która zaczyna zawierać elementy godne „ciemnego trybu” – ale wiele pozostaje jeszcze do zrobienia.

WhatsApp przynosi dobre wieści, aby oszczędzać baterię w smartfonie! 1

Najnowsze informacje w tym kierunku będą dostępne w WhatsApp Beta 2.19.353, w którym użytkownicy zaczynają mieć dostęp do nowego trybu ciemnego, który dostosowuje się wraz z sistema, aby oszczędzać energię baterii.

Mówiąc najprościej, możesz skonfigurować motyw aplikacji, aby pasował do poziomu naładowania baterii twojego smartfona. Wynika to z tego, co można ustawić we własnych opcjach Androida. W przypadku Androida 10 możesz włączyć tryb ciemności na różne sposoby, w tym tylko przy niskim poziomie naładowania baterii.

WhatsApp przynosi dobre wieści, aby oszczędzać baterię w smartfonie! 2

Ta funkcja została wykryta w przeszłości, ale dopiero teraz dociera do użytkowników programu Beta. Oczekuje się, że w przyszłości osiągnie ogólną wersję, z której codziennie korzystają miliony internautów.

W tej chwili nowa funkcja WhatsApp została wykryta tylko na Androidzie Google. Wciąż testuję program Beta aplikacji, miejmy nadzieję, że wkrótce pojawi się również w nowych systemach operacyjnych, w tym iOS od Apple.

Wiadomości nie przestają przychodzić do WhatsApp…