WhatsApp żegna się Windows Telefon

Jak zapowiedziano, już umiera sistema operativo mobilny Windows Telefon usunie również WhatsApp z listy aplikacji do przesyłania wiadomości, a także starych urządzeń z Androidem.

WhatsApp wyjaśnił na swojej oficjalnej stronie, że: „Na dzień 31 grudnia 2019 r. Nie będzie można nadal korzystać z WhatsApp na żadnym urządzeniu sistema operativo Windows Telefon, a aplikacja może nie być już dostępna w sklepie Microsoft Store w 1 Lipiec 2019 r„.

Ambicją Microsoftu do opracowania sistema operativo unikalny telefon komórkowy, w którym gra się, gdy pojawiły się inne systemy, takie jak iOS i Android Windows Mobile nie miał obsługi ekranów dotykowych, co oznaczało początek końca sistema operativo mobile of Windows.

Chociaż jest niewielu lojalnych użytkowników Windows Telefon, wycofanie WhatsApp może sprawić, że uciekną do innych marek, ponieważ nie ma już więcej opcji komunikacji poza Telegramem, SMS-em lub połączeniami.

Wiadomo również, że WhatsApp będzie działać na innych urządzeniach z Androidem 2.3.7 i iOS 8 i wcześniejsze wersje do 1 Luty 2020. Obecnie nie wiadomo, jak wspierać rozmowy WhatsApp Windows Telefon, dlatego zalecamy przekazywanie ich za pośrednictwem wiadomości tekstowych. Podczas gdy użytkownicy starych wersji Androida będą mogli przesłać swoje wsparcie

Wynik Windows Telefon

Urządzenia z Windows Telefon będzie ważny do 2020 r. Ale wcześniej Microsoft poinformował, że przestanie opracowywać sistema operativo Windows Mobilny, aby zrobić miejsce Windows 10 ARM, wersja mobilna obsługiwana przez procesory Qualcomm.

Byłaby to okazja, aby zatrzymać sistema operativo Microsoft mobile jednak, pomimo wysiłków programistów i osiągnięcia prawidłowego funkcjonowania Windows 10 ARM, firma powiedziała w połowie 2019 r., Że usunęła kod należący do tego stosu w Windows 10