Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wiadomości Google mają nowy wygląd: oto, co się zmieniło

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wiadomości Google mają nowy wygląd: oto, co się zmieniło

Podczas przeglądania telefonu lub komputera istnieje duża szansa, że ​​natkniesz się na fragmenty lokalnych lub międzynarodowych wiadomości za pośrednictwem Google Discover lub Google News.

Google News to usługa agregatora, która gromadzi wiadomości od tysięcy wydawców i czasopism z całego świata, a następnie udostępnia je użytkownikom takim jak Ty. Dla wielu jest to główne źródło wiadomości i informacji.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Google ogłosiło, że Wiadomości Google otrzymują nowy, świeży wygląd. Przyjrzyjmy się nowemu wyglądowi Google News, temu, co się zmieniło i czego możemy się spodziewać po Google News w przyszłości.

Wiadomości Google zyskują nowy wygląd

Podobnie jak większość popularnych witryn z dawnych czasów, Google News został uruchomiony we wrześniu 2002 roku. Aby uczcić 20. Ogłoszenie zostało zawarte we wpisie na blogu udostępnionym przez Google.

Oryginalne Wiadomości Google wydawały się znacznie bardziej toporne, z paskiem nawigacyjnym z boku i widżetami po lewej stronie.

Zaktualizowany projekt Google dla Google News wydaje się znacznie bardziej nowoczesny. Pasek nawigacyjny z kategoriami został przeniesiony na górę, a wygląd został odświeżony.

Co się zmieniło dzięki przeprojektowaniu Google News?

Jak widać na powyższych obrazach, oryginalna witryna Google News ma lewy pasek boczny, którego górna sekcja zawiera kategorie, takie jak Najważniejsze artykuły, Dla Ciebie, Obserwowani, Zapisane wyszukiwania i COVID-19.

W dolnej części paska bocznego po lewej stronie znajdują się takie kategorie, jak wiadomości lokalne, wiadomości ze świata, biznes, technologia, rozrywka, nauka, sport i zdrowie.

Na prawym pasku bocznym znajduje się sekcja poświęcona lokalnej pogodzie i weryfikacji faktów, która umożliwia weryfikację informacji. Wszystkie wymienione powyżej kategorie zostały usunięte z pasków bocznych w nowych Wiadomościach Google.

Rekommenderad:  Co to jest przeglądanie prywatne i jak go używać w dowolnej przeglądarce?

Są to teraz karty na górnym pasku narzędzi nowej witryny Google News, dzięki czemu witryna wygląda jak okrojona wersja oryginalnej witryny Google News.

Nowa witryna Google News ma Twoja odprawa funkcja, która zawiera wszystkie najważniejsze rekomendacje dotyczące wiadomości, bardziej przypominająca kanały w Chrome. Wraz z czystszymi marginesami pozwalają bardziej skoncentrować się na wiadomościach bez otaczającego bałaganu starej witryny Google News.

Jak wypróbować nowe Wiadomości Google

Podobnie jak wielu innych użytkowników, prawdopodobnie nie możesz się doczekać, aby samemu sprawdzić nowe Wiadomości Google. Na szczęście proces jest łatwy i prosty. Oto jak korzystać z nowych Wiadomości Google:

  1. Odwiedź Google News przez Chrome na swoim komputerze.
  2. Przejdź na górę strony z ogłoszeniem o nowym wyglądzie i kliknij Wypróbuj to.
  3. Jeśli używasz przeglądarki innej niż Chrome, kliknij jedną z nich Rzuć okiem Lub Zaloguj się i przełącz.

Poświęć trochę czasu na nową witrynę Google News i sprawdź, czy zauważysz jakieś zmiany w sposobie udostępniania Twoich zwykłych wiadomości.

Jak powrócić do oryginalnych wiadomości Google

Jeśli z jakiegoś powodu wolisz oryginalne Wiadomości Google, możesz łatwo wrócić do poprzedniej witryny. Oto jak przywrócić pierwotną witrynę Google News.

  1. Będąc nadal w nowej witrynie Google News, kliknij przycisk koła zębatego. Znajdziesz go w pobliżu pola wyszukiwania, obok przycisku Pomoc.
  2. Kliknij Ustawienia.
  3. Przejdź na dół strony i odznacz Zacznij korzystać z nowych Wiadomości Google pudełko, a wrócisz do normy.

Note że musisz zalogować się na swoje konto Google, aby powrócić do pierwotnej wersji Google News. Możesz przełączać się między obiema witrynami tyle razy, ile chcesz.

Czego można oczekiwać od nowych wiadomości Google

Nowe Wiadomości Google traktują priorytetowo wiadomości lokalne i treści spersonalizowane. Jest również znacznie łatwiejszy w nawigacji i ma lepszy interfejs użytkownika, co pomaga poprawić wrażenia użytkownika.

Rekommenderad:  Inżynierowi robotyki udało się zainstalować działający port USB-C na iPhonie X [VIDEO]

Na przykład dzięki rozmieszczeniu nowych zakładek, podobnie jak w przypadku większości witryn internetowych, możesz jednym kliknięciem szybko przełączyć się z wiadomości lokalnych na wiadomości ze świata i odwrotnie. Możesz także łatwiej uzyskać dostęp do Ustawień.

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na nowe czy oryginalne Wiadomości Google, możesz mieć pewność, że będziesz otrzymywać zwykłą codzienną dawkę wiadomości i informacji, dzięki którym Wiadomości Google stały się popularne.

Table of Contents