Więcej wskazówek dotyczących dowodów iPhone 12 nie pojawi się przed październikiem (razem z nowymi iPadami)

Więcej wskazówek dotyczących dowodów iPhone 12 nie pojawi się przed październikiem (razem z nowymi iPadami) 1

W tym momencie istnieje już spora liczba raportów sugerujących, że przynajmniej niektóre z nich AppleModele iPhone’a 12 mogą zostać opóźnione do października, a analitycy i dostawcy rozważają możliwe opóźnienia, a teraz słyszymy jeszcze więcej wiadomości, które wskazują, że cała linia iPhone’ów 5G może zostać opóźniona poza normalne wrześniowe daty premiery.

W zeszłym miesiącu jeden z Appległówni dostawcy komponentów, Broadcom, stanowczo zasugerował, że iPhone 12 może zostać opóźniony, gdy jego dyrektor generalny, Hock Tan, odniósł się do „dużego opóźnienia cyklu produkcyjnego” w „dużej północnoamerykańskiej firmie zajmującej się telefonami komórkowymi” – odniesienie, które prawie każdy zaakceptował jako odniesienie do Apple i iPhone. Teraz Qualcomm również bierze udział, choć pośrednio, w komentarzach producenta chipów skierowanych do własnych inwestorów.

Jak donosi Reuters, Dyrektor finansowy firmy Qualcomm, Akash Palkhiwala, przewidział, że „opóźnienie wprowadzenia flagowego telefonu na rynek” wpłynie na wyniki finansowe w nadchodzącym kwartale, chociaż odniósł się również do opóźnienia jako „niewielkiego”, zauważając, że po prostu wpłynie to na niektóre jednostki – i przychód, który Qualcomm miałby z nich uzyskać – do kwartału „grudnia” zamiast kwartału „września”.

Podobnie jak komentarze dyrektora generalnego Broadcom, jest bardzo mało prawdopodobne, aby Palkhiwala firmy Qualcomm mógł odnosić się do czegokolwiek innego niż iPhone, ponieważ żaden inny duży producent smartfonów nie wypuszcza jesienią swoich flagowych modeli.

Oczywiście nadal nie jest to całkowicie jasne, czy tylko niektóre modele iPhone’a będą opóźnione, ani czy AppleFaktyczna impreza odbędzie się we wrześniu lub nie. Apple zaprezentował w przeszłości nowe modele iPhone’a, które zostały wydane później, takie jak oryginalny iPhone X w 2017 roku i iPhone XR w 2018 roku, chociaż zawsze były to dodatkowe modele, więc gdyby cała linia iPhone’a 12 miała zostać opóźniona na październik, wrześniowe wydarzenie sprawiłoby, że byłby to pierwszy raz od czasu pierwszego iPhone’a w 2007 roku Apple wprowadziła na razie nowe modele iPhone’a przed ich dostępnością.

Nowe iPady też?

W międzyczasie przeciekający Jon Prosser również przemyślał własne informacje, które sugerują, że w październiku pojawią się nowe modele iPhone’a 12, ale dodaje również, że spodziewa się Apple aby jednocześnie zaprezentować nowe modele iPadów.

Prosser nie podał żadnych szczegółów na temat tego, które modele iPadów mogą zobaczyć odświeżenie, ale pomimo plotek o mini-LED 5G iPad Pro w trakcie prac, większość raportów sugeruje, że pojawi się to dopiero w 2021 roku. Ponadto, Apple właśnie wypuścił nowe modele iPada Pro na początku tego roku i chociaż nie byłoby to bezprecedensowe dla firmy, aby aktualizować tę samą linię produktów dwa razy w ciągu jednego roku, fakt, że AppleiPad mini i iPad Air zostały ostatnio zaktualizowane w marcu 2019 r., co sugeruje, że są to najbardziej prawdopodobni kandydaci.

W rzeczywistości nowy iPad Air może być potencjalnie jeszcze bardziej ekscytującą zapowiedzią, ponieważ słyszeliśmy o tym doniesienia Apple pracuje nad 11-calowym iPadem Air z wyświetlaczem Touch ID, co prawdopodobnie przybliżyłoby wygląd do iPada Pro i pomogłoby odróżnić iPada Air od Applepoziom podstawowy 10.2-calowy iPad. Jednak to, czy iPad mini otrzyma podobne leczenie, jest znacznie mniej pewne.

Warto również zauważyć, że pomimo dobrych osiągnięć na początku tego roku, prognozy Prossera stały się ostatnio mniej wiarygodne, w tym udostępnianie fałszywego obrazu AirPower, a także bardzo wątpliwy raport na temat AppleOkulary AR. Przewidział również, że na WWDC pojawi się kilka produktów, w tym Applenowe słuchawki AirPods Studio, co nigdy się nie wydarzyło.

To powiedziawszy jednak, ten najnowszy zestaw prognoz jest dość bezpiecznym zakładem – prawie wszyscy przewidują teraz październikową premierę iPhone’a, a nowe iPady w jakiejś formie nie byłyby dużym zaskoczeniem, chociaż oparte na Appleraczej niekonsekwentny harmonogram aktualizacji niższych modeli iPadów, powiedzielibyśmy, że nadal można przejść w obie strony.

Mówiła o tym inna plotka na początku tego tygodnia Apple faktycznie planuje dwa jesienne wydarzenia, z premierą iPhone’a 12 jeszcze we wrześniu – nawet jeśli nowe iPhone’y nie trafią do sprzedaży przed październikiem – a następnie pod koniec października, podczas którego zostanie odsłonięty pierwszy Apple Silicon MacBooks, a nawet nowe AirPower i Apple Szkło.