Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Więcej zmian w algorytmie Google w weekend

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Więcej zmian w algorytmie Google w weekend

Od czasu, gdy ostatni raz informowaliśmy o aktualizacji wydanej w piątek maja 72021 r. nastąpiło jeszcze więcej zmian w algorytmie.

Oto niektóre dyskusje toczące się na ten temat WebmasterWorld.com:

ichthyous napisał pod adresem 120:00 w maju 82021
Obudziłem się i odkryłem, że dziś rano Google usunął cały obszar moich haseł o najwyższej pozycji w rankingu. Gdzie byłem w rankingu #1 od lat jestem na 42. miejscu. Około pięciu różnych terminów zawierających to samo słowo kluczowe (nazwa miejsca) spadło jednocześnie z 26 do 41 miejsc. Najwyraźniej nie ma to nic wspólnego z autorytetem domeny, ponieważ mój jest wyższy niż w przypadku niektórych witryn, które pozostały w pierwszej piątce. Czy ktoś jeszcze zauważył, że wyszukiwania związane z miejscami z biegiem czasu tracą na popularności?

renatovieira napisała pod adresem 619:00 w maju 82021:
Dzisiaj kolejny duży spadek. Kolejka górska stała się już standardem w moich grafikach 😐

Samsam1978 napisał pod adresem 723:00 w maju 82021:
Porzucam terminy, dla których umieściłem je na pierwszym miejscu 5+ lata. Nic się nie zmieniło. Nie jestem pewien, co robią, ponieważ spamerskie witryny o niższej randze z okropną treścią zajmują wyższą pozycję w rankingu. Najniższa liczba użytkowników wczoraj od lat i spada 3% każdego dnia, ta aktualizacja nie jest dobra, jest wszędzie.

yollo03 napisał o 9:12 rano w maju 92021:
Dla tych, którzy obserwują, jak ich słowa kluczowe wyparowują, doświadczyłem tego przez długi czas, od grudniowej aktualizacji podstawowej. Straciłem tysiące słów kluczowych. Teraz czeszą się (miesiące później) w żółwim tempie, 2 – 5 słów kluczowych dziennie, a nie codziennie. Obliczyłem, że przywrócenie tych słów kluczowych z obecną szybkością zajmie kilka lat. Nie jestem pewien, czy faktycznie jest coś, co możesz zrobić.

RedBar napisał w maju o 10:17 92021:

Niezwykły ruch typu jo-jo w ostatnim czasie, wczoraj, w sobotę, w mojej głównej witrynie globalnej z trzecimi najwyższymi PV w miesiącu i wracając do średnich z pierwszego tygodnia marca. …Pozornie szalona, ​​szalona manipulacja Gorgiem, z większością głównych poglądów NIE z USA… Żadnych ingerencji.

Witryny w Wielkiej Brytanii działają zupełnie normalnie, a ruch stale rośnie w miarę zbliżania się sezonu letniego.

KaseyM napisała pod adresem 656:00 w maju 92021:
Bardzo płaski na weekend. Podejrzewam, że w tym tygodniu będą dalsze straty.

yollo03 napisał o 719:00 w maju 92021:

Przeprowadzam wiele audytów SEO i „naprawiłem” wszystko, co mogłem. Kiedy słowa kluczowe zaczęły wracać, pomyślałem, że to z powodu tego, co zrobiłem. Dopóki nie zauważyłem, że moi konkurenci, którzy zostali trafieni, również rosną. Można argumentować, że również naprawili rzeczy, ale prawdopodobnie była to aktualizacja algorytmu. Możesz naprawić, co chcesz, ale nic się nie zmieni aż do następnej aktualizacji i nawet wtedy musisz zgadnąć, jakie kwestie wymagają rozwiązania.

ichthyous napisał pod adresem 3:20 rano, 10 maja 2021 r.:
Ruch był dziś okropny… USA -35%, Kanada -42%, Australia -65% w stosunku do normalnej niedzieli. W ciągu ostatniego miesiąca ruch na mojej stronie głównej spadł w linii prostej o 50%, a dzisiaj spadł o 32% w stosunku do normy.

MaHi84 napisał pod adresem 4:39 rano, 10 maja 2021 r.:
Zły weekend, najgorsza niedziela. Około 40% mniej niż zwykle. Może ze względu na Dzień Matki i dobrą pogodę.

Samsam1978 napisał pod adresem 6:16 rano, 10 maja 2021 r.:
Fatalny weekend, najgorsza niedziela w całej 10-letniej historii serwisu, spadek o około 40%. Nie wiem, co się dzieje ze sztuczną inteligencją Google, ale wygląda na to, że stare witryny niszowe zostały opanowane przez spam, nowo utworzone witryny ze słabą zawartością i artykuły zawierające spam. Niedobrze.

mzb44 napisał pod adresem 7:27 rano, 10 maja 2021 r.:
Potwierdzam powyższe. Najmniejszy ruch w 2 lat temu (niedziela). Nie jestem pewien, czy aktualizacja algorytmu, czy tylko weekend/dzień matki, czy cokolwiek innego. Czy było jakieś ważne wydarzenie/święto?

TalkativeEditorial napisał pod adresem 8:20 rano, 10 maja 2021 r.:

Nie jest tu tak źle, jak niektórzy wspominali – ale od jakiegoś czasu sytuacja jest całkowicie niszczycielska. Dzieje się tak pomimo tego, że rankingi są stabilne. Faktycznie – przyzwoita poprawa rankingów w niedzielę = najniższy CTR w niedzielę od lutego (LOL!)

Dziś jednak jest bardzo, bardzo, bardzo, bardzo źle. Znowu do tego momentu, gdzie muszę stale sprawdzać, czy witryna nie przestała działać.

yollo03 napisał 10 maja 2021 r. o 11:58:

Dzieje się coś naprawdę dziwnego. Moja zapora sieciowa zazwyczaj cały czas blokuje boty lub próby włamań. Tam też było cicho, bardzo niewiele prób w ciągu ostatnich kilku godzin. Nigdy czegoś takiego nie widziałem. Ruch oczywiście jest zerowy, co również jest niezwykłe.

Aktualizacja: ruch właśnie zaczął się pojawiać.

Co do licha się dzieje?

Biorąc pod uwagę wszystkie dyskusje branżowe, nic dziwnego, że wiele osób zadaje Google pytanie: co się do cholery dzieje?

Czy w obliczu szalejącego ruchu i rankingów aktualizacja wyglądu strony może zostać wdrożona teraz, a nie w połowie czerwca, jak mówiono wcześniej?

A może czeka nas podstawowa aktualizacja, zanim w przyszłym miesiącu wprowadzą aktualizację dotyczącą wyglądu strony?

Sama aktualizacja jest niepotwierdzona, a ponieważ Google ma tendencję do informowania branży SEO o najważniejszych aktualizacjach, prawdopodobnie to nie to. Poczekamy i zobaczymy, co się stanie.

Tak czy inaczej, jak wynika z dyskusji branżowych i narzędzi do śledzenia rankingów, dziś rano sytuacja w ruchu i rankingach nie układa się dobrze.

Oczywiście, jak zawsze, będziemy kontynuować raportowanie w miarę pojawiania się nowych informacji.

Table of Contents