Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wielkie lekcje z 2023 r., które zabiorą nas w 2023 r

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wielkie lekcje z 2023 r., które zabiorą nas w 2023 r

Ponieważ zbliżamy się do końca roku, pomyśleliśmy, że zabierzemy was za kulisy siedziby The Two Laura i podzielimy się niektórymi z największych lekcji, których nauczyliśmy się w 2023 roku (i tym, co weźmiemy w 2023 roku) ).

Czytaj dalej (lub włącz odcinek podcastu), aby dowiedzieć się:

→ Najważniejsza zmiana, jaką wprowadziliśmy w 2023 roku i dlaczego była to najlepsza decyzja w historii.

→ Narzędzie, które uczyniło nas bardziej zorganizowanymi i produktywnymi.

→ Ogromna realizacja sposobu myślenia, która dała nam trochę impulsu – i może pomóc też Tobie!

→ Jak sprawiliśmy, że podcast był jeszcze lepszy w 2023 roku.

Lekcja #1: Nie pozwól, aby wielkie rzeczy cię zniechęciły. Jest wiele osób, które mogą Ci pomóc i wesprzeć.

W tym roku w naszej firmie zaszła jedna istotna zmiana, która okazała się jedną z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy: Zatrudnienie pierwszego stałego członka zespołu, Carrie, do pomocy w sprawach administracyjnych związanych z członkostwem i działalnością jako cały.

Z perspektywy czasu uważam, że była to jedna z najlepszych rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobiliśmy dla naszej firmy. Ale początkowo mieliśmy ogromną blokadę mentalną wokół tej decyzji.

Kiedy po raz pierwszy zaczęliśmy o tym myśleć, martwiliśmy się ogromem odpowiedzialności, jaką wiązałoby się z przyjęciem pracownika, i wywieraliśmy na sobie ogromną presję.

Ale pod koniec dnia wiedzieliśmy, że musimy zatrudnić członka zespołu. To był właściwy czas dla biznesu i nadszedł czas, aby założyć spodnie dla dużych dziewczynek i stawić czoła temu strachowi.

Jak pokonaliśmy strach przed zatrudnieniem pierwszego członka zespołu

Jedyną rzeczą, która pomogła nam przezwyciężyć tę blokadę mentalną, było uzyskanie porady i wsparcia w tej sprawie.

Zanim zatrudniliśmy Carrie, uzyskaliśmy poradę prawną, aby upewnić się, że postępujemy we właściwy sposób, że wszystko jest uczciwe i że wszyscy zaangażowani są chronieni. Uzyskanie solidnej porady od odpowiednio wykwalifikowanych osób znacznie ułatwiło cały proces (i nie było tak drogie, jak mogłoby się wydawać).

Zatrudnienie pierwszego członka zespołu dało nam dużo pewności i wsparcia w naszej działalności. Wiemy, że kiedy potrzebujemy pomocy, Carrie jest tam, aby nas wspierać, i to zdjęło nam ogromny ciężar z naszych barków i sprawiło, że praca jest o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza.

Jeśli zatrudnienie pierwszego pracownika jest na Twojej liście rzeczy do zrobienia, weź to od nas: Tak, to straszne. Ale kiedy już to zrobisz, okaże się, że było warto.

Lekcja #2: Korzystanie z oprogramowania do zarządzania projektami czyni twoje życie o wiele łatwiej.

Niezależnie od tego, czy robisz coś sam, czy masz członków zespołu, naprawdę ważne jest, aby mieć system.

Wdrożony system znacznie ułatwia organizacyjną stronę Twojej firmy i gwarantuje, że wszyscy w Twoim zespole wiedzą, co się dzieje i jakie zadania należy wykonać.

Zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest to w ciągu ostatniego roku i dlatego zaczęliśmy używać Asany.

Zanim zaczęliśmy używać Asany, zawsze mówiliśmy sobie „musimy to zrobić” i „musimy zrobić tamto”, a odpowiedź drugiej strony zawsze brzmiała „okej, umieść to na liście”. Ale (nie)zabawną rzeczą było to, że w rzeczywistości była to fikcyjna lista (i okazjonalna karteczka samoprzylepna, jeśli dotarła tak daleko).

Z tego powodu żadne z nas nigdy nie było całkowicie na tej samej stronie co do tego, co należy zrobić, ponieważ każdy z nas miał nieco inną interpretację tego, jak ta lista wyglądała w naszych głowach.

Podczas gdy teraz, kiedy używamy Asany, kiedy mówimy „umieść to na liście”, idzie to dalej prawdziwy lista. Potem ta lista robi podjąć działanie, ponieważ jesteśmy w stanie przypisać osobę do tego zadania (niezależnie od tego, czy jest to jeden z nas, czy ktoś z naszego zespołu), a ona przejmuje jego odpowiedzialność i może upewnić się, że zostało ukończone lub może podjąć decyzję o pozbyciu się go.

Rekommenderad:  Asteroidy, które mogą uderzyć w Ziemię i zagrozić nam

Jeśli nie korzystasz jeszcze z oprogramowania do zarządzania projektami w swojej firmie, zacznij z niego korzystać już teraz — nawet jeśli tworzysz tylko jeden zespół! Sprawi, że będziesz o wiele bardziej zorganizowany. Chcielibyśmy, żebyśmy to zrobili lata temu!

Inne narzędzia do zarządzania projektami do wypróbowania

rozmawialiśmy o Asany ponieważ to, co znaleźliśmy, działa dla nas, ale istnieje wiele innych narzędzi zwiększających produktywność, których możesz użyć, takich jak Kliknij w górę, Trello, Poniedziałek i inne, które można znaleźć za pomocą szybkiego wyszukiwania w Google.

Wybierz jeden i wypróbuj go, nie tylko przez tydzień, ale wystarczająco długo, abyś mógł określić, czy ci się podoba, czy nie.

Nigdy nie znajdziesz absolutnie doskonałego oprogramowania do zarządzania projektami. Brakuje im wszystkich funkcji… gdyby udało im się połączyć i stworzyć idealne narzędzie produktywności, dziecko, byłoby wspaniale, ale nie wybierają jednego i nie wypróbowują go, ponieważ użycie takiego narzędzia zrobi ogromną różnicę w Twoim biznes!

Lekcja #3: Tak wiele można się dowiedzieć z danych

Jeśli nas znasz, wiesz, że mocno wierzymy w potrzebę ciągłego uczenia się. Zwłaszcza jeśli chodzi o marketing, szczególnie w mediach społecznościowych. To, jak drastycznie i jak szybko wszystko się zmienia, nie jest żartem, dlatego kontynuacja nauki musi być priorytetem.

I to niekoniecznie oznacza, że ​​musisz ciągle inwestować w kursy. Może to również wyglądać jak po prostu zainwestowanie czasu w naciskanie przycisków i zastanawianie się, jak to działa.

Kilka rzeczy, w których naukę poświęciliśmy dużo czasu w tym roku, to Google Analytics, zaawansowany marketing lejkowy i SEO (Search Engine Optimization).

Poświęcenie czasu na poznanie tych rzeczy naprawdę się opłaciło, co widać po wynikach w Google Analytics. A jedną z najbardziej oszałamiających realizacji, szczególnie w przypadku SEO, było to, że w rzeczywistości nie jest to tak skomplikowane, jak wszyscy myślimy!

Nasza największa krzywa uczenia się

Nauka o naszych danych i SEO ma jedną wielką zaletę – i nie jest to coś, czego chcieliśmy się nauczyć.

Zdaliśmy sobie sprawę, że mamy wszystkie te niesamowite zasoby, które stworzyliśmy, aby pomóc Tobie (naszym odbiorcom) rozwijać Twój niezależny biznes, ale nie jest oczywiste, że te rzeczy są dostępne.

Patrząc na dane i rozumiejąc, w jaki sposób używamy SEO i lejków, zdaliśmy sobie sprawę, że istnieje tak wiele prostych zmian, które możemy wprowadzić, aby ułatwić ludziom znajdowanie tych zasobów. To jest coś, nad czym możemy teraz popracować, i była to ogromna nauka, której się nie spodziewaliśmy!

Kiedy zaczynasz uczyć się nowych rzeczy, czasami to, czego oczekujesz, nie jest tym, co zabierzesz.

Wiele osób może być tym rozczarowanych, zwłaszcza jeśli wyjdziesz z kursu z myślą „cóż, to nie przyniosło oczekiwanych rezultatów”, ale jeśli pamiętasz, że tak naprawdę dało ci to coś zupełnie innego i że nauka sama w sobie była genialna, to jest to świetna lekcja.

Jak Google Analytics pomogło nam w opracowaniu naszej strategii dotyczącej treści

Zdaliśmy sobie również sprawę, jak bardzo dane, które otrzymujemy z Google Analytics, pomagają nam informować i ulepszać naszą strategię dotyczącą treści w przyszłości.

Wcześniej wymyślaliśmy pomysły na treści na podstawie tego, o co ludzie pytali w naszym darmowym Facebook Grupa, Menedżerowie mediów społecznościowych Hub. Zawsze byliśmy w stanie zobaczyć, o co ludzie proszą o pomoc i radę, i zauważyć pojawiające się wzorce, a następnie tworzyliśmy treści, które na to odpowiadały.

I to wcale nie jest złe – to coś, co będziemy nadal robić. Ale idąc dalej, będziemy bardziej skupiać się na tym, czym jest treść potrzebne z tego, czego możemy się dowiedzieć na podstawie danych.

Rekommenderad:  Recenzja Emotn N1: lekki, inteligentny projektor z certyfikatem Netflix

Dzięki Google Analytics możemy zobaczyć, jak ludzie wchodzą w interakcję z treścią w naszej witrynie, czego szukają, dokąd przechodzą w naszej witrynie, a następnie możemy określić, czy jest kolejny krok, którego potrzebują iść do. A jeśli tak, to jaki może być następny krok?

Możemy również wyraźnie zwizualizować miejsca, w których ludzie rezygnują z naszych stron sprzedażowych i zobaczyć odsetek osób, które nie dokonują konwersji, a następnie wykonać pewne prace techniczne na zapleczu, aby to poprawić.

W przyszłości będziemy więc znacznie bardziej opierać się na danych i będziemy koncentrować się na rzeczach, które już mamy, oraz na tym, jak możemy je ulepszyć.

Jak rozpocząć pracę z analizą danych:

Gdybyśmy skupili się na tym od pierwszego dnia, cała nasza działalność wyglądałaby zupełnie inaczej.

Nie myśl, że musisz czekać, aż będziesz miał wszystkie te zasoby w swojej firmie i wszystkie te rzeczy skonfigurowane, aby zacząć przeglądać te dane. Idealnie, jeśli masz firmę, powinieneś patrzeć na te dane z dzień pierwszy.

Niezależnie od tego, gdzie jesteś ze swoim biznesem, jeśli nie patrzysz na dane, możemy tylko zachęcić Cię do rozpoczęcia już teraz! A jeśli myśl o spojrzeniu na te dane wydaje się nieco onieśmielająca, jest tak wiele osób, które mogą ci w tym pomóc.

Tu są 3 kroki, które możesz podjąć, aby rozpocząć:

  1. Skonfiguruj śledzenie w swojej witrynie, aby móc zacząć gromadzić te dane
  2. Zastanów się, jakie odpowiedzi chcesz/musisz znać
  3. Zacznij przeglądać dane, które odpowiadają na te pytania

Jeśli będziesz to robić od pierwszego dnia, będziesz lata świetlne do przodu!

Chcesz dowiedzieć się więcej o SEO? Prowadzimy zajęcia w The Inner Hub®, aby pomóc Ci poprawić wykrywalność! Kliknij tutaj, aby dołączyć do listy oczekujących.

POWIĄZANE WPISY NA BLOGU ???? Co menedżerowie mediów społecznościowych powinni wiedzieć o SEO

Lekcja #4: Nie ma znaczenia, co robi konkurencja

W tym roku zdaliśmy sobie sprawę, że nie pozwalamy konkurencji dyktować naszej działalności.

To może nie być dla ciebie oszałamiające, ale uświadomienie sobie tego dodało nam pewności siebie, której potrzebowaliśmy, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że bardziej skupiamy się na naszej publiczności i naszych ludziach niż na naszej konkurencji. Samo uświadomienie sobie tego było jak podniesienie ciężaru.

Ostatecznie nasza konkurencja nigdy nie może być nami. Oni nigdy nie mogą być Dwoma Laurami. Tak bardzo, jak mogą próbować nas replikować, nigdy nie będą nami. I wzajemnie.

Uświadomienie sobie, że osiągnęliśmy ten punkt w naszej działalności i pogodziliśmy się z faktem, że ludzie mogą próbować nas naśladować, przyniosło nam wiele spokoju.

Wiemy, że nasi konkurenci podążają za nami. Wiemy, że słuchają podcastu. Wiemy, że są w naszym członkostwie. Wiemy, że kupowali nasze produkty.

Wiemy, że takie rzeczy się zdarzają i na początku myśl, że zamierzają ukraść nasze rzeczy i sprzedawać je jako własne, naprawdę nas niepokoiła. Ale oni nigdy nie będą nami. Ich rzeczy nigdy nie będą tak dobre jak to, co my produkujemy, ponieważ oni nie są nami i nie mamy z tym problemu.

W tej chwili koncentrujemy się na tym, co działa dla nas i, jak wspomnieliśmy powyżej, na danych, które nam o tym mówią.

Stworzenie firmy w oparciu o to, co robi konkurencja, to szybki sposób awaria.

Jako freelancer bardzo ważne jest, aby nie dopuścić do tego, by to, co robi konkurencja, wpływało na decyzje w Twojej firmie. To najszybsza droga do porażki.

Rekommenderad:  8 najskuteczniejszych sposobów wykorzystania content marketingu dla startupów

Musisz tworzyć swój biznes w oparciu o twój cele, Twoją sytuację, dane i to, co dzieje się w Twojej firmie. Bo nikt inny tego nie ma. Nikt inny nie może zbudować biznesu w taki sposób, w jaki TY budujesz swój biznes, ponieważ nikt inny nie jest Tobą.

Im więcej możesz zablokować i po prostu przestać myśleć o konkurencji, tym bardziej możesz skupić się na budowaniu biznesu, którego naprawdę chcesz. I nie jest źle mieć niewielką świadomość tego, co dzieje się w Twojej branży, ale nie powinieneś się na tym skupiać ani podejmować decyzji na podstawie tego, co robią Twoi konkurenci.

Jest to szczególnie prawdziwe, jeśli chodzi o pieniądze. Widzimy tak wielu freelancerów, którzy myślą, że muszą obniżyć swoje stawki, ponieważ widzieli, jak ktoś inny pobiera mniej niż oni. Ale co by było, gdybyśmy skupili się na ludziach, którzy pobierają więcej od nas? Kiedy zaczynasz motywować się sukcesem innych ludzi, zamiast czuć się zagrożonym przez to, co robią, czujesz się o wiele lepiej w sobie i dużo szczęśliwszy w swojej pracy.

Więc następnym razem, gdy będziesz porównywać, odwróć to, na czym się skupiasz i spróbuj znaleźć stronę motywacyjną.

Lekcja #5: Zlecaj na zewnątrz wszystko poza swoją strefą geniuszu

Kolejną wielką rzeczą, którą zrobiliśmy w tym roku, było przywróciliśmy podcast!

Mieliśmy dość dużą przerwę od podcastu – zrobiliśmy sobie przerwę na Boże Narodzenie i nigdy nie wróciliśmy (do Twojej wiadomości: nie wydarzy się to w tym roku).

Kiedy zaczęliśmy myśleć o przywróceniu podcastu, mieliśmy małą blokadę. Wiedzieliśmy, że chcemy być jeszcze lepsi, chcieliśmy być bardziej świadomi tego, co robimy i wiedzieliśmy, że potrzebujemy pomocy.

Tak więc w tym roku pracowaliśmy z niesamowitymi ludźmi (pozdrowienia dla Lizzie, Bena i Rory’ego w Trener podcastów) i byli niesamowici w prowadzeniu nas i pomaganiu nam w ulepszaniu podcastu.

Dzięki temu wsparciu było nam o wiele łatwiej. Nagrywanie podcastów było ogromną częścią naszego tygodnia i w niektórych momentach stało się dość przytłaczające. Podczas gdy teraz, dzięki ich pomocy, planowanie odcinków stało się o wiele łatwiejsze, pomagają w montażu, a cały proces jest znacznie szybszy i usprawniony. Otrzymujemy świetne opinie od naszych słuchaczy i dobrze radzimy sobie na listach przebojów!

Lekcja z tego? Uznaliśmy, że potrzebujemy pomocy i ją otrzymaliśmy. Ponieważ nie wszyscy możemy być ekspertami we wszystkim i to jest w porządku!

Oceniaj, recenzuj i śledź, gdziekolwiek znajdziesz swoje podcasty

Jeśli lubisz JFDI z dwiema Lauramibylibyśmy wdzięczni za Twoją recenzję, ponieważ pomagają nam one wspierać jeszcze więcej marketerów w mediach społecznościowych!

Kliknij tutaj, aby zostawić opinię: przewiń do końca, dotknij, aby ocenić 5 gwiazdki (jeśli uważasz, że jesteśmy tego warci ????), a następnie wybierz „napisz recenzję”, aby dać nam znać, co lubisz w podcaście.