Windows 10 będzie potrzebować zarezerwowanego miejsca do przechowywania przyszłych aktualizacji

W październiku ubiegłego roku Windows 10 przechodzi przez grubą łatkę, która wraz z aktualizacją usuwa dane użytkownika na koniec procesu. Aby upewnić się, że to się więcej nie powtórzy, Microsoft potrzebuje pewnej ilości „zarezerwowanego miejsca” na przyszłe aktualizacje. Na przykład nadchodzący będzie wymagał 7 GB.

Z zastrzeżonym miejscem do przechowywania Microsoft wyjaśnia, że ​​pliki aktualizacji będą miały wstępnie przydzielone miejsce do przechowywania. Windows usunie niepotrzebne pliki z tego miejsca, gdy rozpocznie się proces aktualizacji. Mam nadzieję, że to zapobiegnie Windows z usuwania niewłaściwych plików.

Windows 10 będzie potrzebować zarezerwowanego miejsca do przechowywania przyszłych aktualizacji 1

Ponadto, jeśli zarezerwujesz pewną ilość miejsca, nie będziesz się martwić prośbami o zwolnienie miejsca na aktualizację. W ten sam sposób Twój system nie zwolni nagle z powodu nagłego braku miejsca, a następnie rozpocznie się pobieranie aktualizacji. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń z ograniczoną przestrzenią dyskową i prawie wszystkie z nich zostały zużyte.

Ilość zarezerwowanego miejsca niekoniecznie wynosi 7 GB i zmienia się w zależności od samej aktualizacji. Nie możesz zrobić Windows nie rezerwuj miejsca na aktualizację, ale możesz kontrolować do pewnego stopnia ilość miejsca zarezerwowanego na aktualizację.

Windows 10 będzie potrzebować zarezerwowanego miejsca do przechowywania przyszłych aktualizacji 2

Jeśli możesz jednak pomóc, lepiej pozwolić, aby Window zajmował tyle miejsca, ile potrzebuje. Obniżenie spowoduje, że pliki aktualizacji zajmą miejsce poza zarezerwowanym miejscem do przechowywania. To z kolei może narazić system na utratę plików Windows usuwa niepotrzebne dane.

(Źródło: Microsoft przez SlashGear)