Windows 10 może teraz automatycznie wycofać wadliwe aktualizacje

Firma Microsoft niedawno dodała nową stronę pomocy technicznej, która opisuje interesującą – jeśli nie krytyczną – funkcję związaną z aktualizacjami oprogramowania. W szczególności, jeśli: Windows Aktualizacja uniemożliwia uruchomienie komputera, może więc automatycznie wycofać wadliwą aktualizację.

Kiedy tak się dzieje, Microsoft tak mówi Windows zapobiegnie instalowaniu problematycznych aktualizacji przez 30 dni. Zgodnie ze stroną wsparcia, wycofywanie jest wykonywane tylko w ostateczności, a kiedy to nastąpi, przy następnym uruchomieniu pojawi się następujący komunikat.

Windows  Aktualizacja odinstalowana

Firma podejmie próbę zbadania i rozwiązania problemu wraz ze swoimi partnerami w ciągu 30 dni. Pod koniec okresu Windows spróbuje ponownie zainstalować aktualizacje. Oczywiście, jeśli nie możesz czekać tak długo, możesz ręcznie wymusić instalację aktualizacji.

Biorąc pod uwagę naturę Windows aktualizacje, miło jest wiedzieć, że wadliwy nie całkowicie spartaczy twojego systemu. Ale biorąc pod uwagę, że zrobiono to dopiero po awarii wszystkich innych poprawek, odzyskanie danych po jednym z nich może być nadal bardzo czasochłonne.

(Źródło: Microsoft przez Windows Najnowszy)