Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła

Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła 1

Włączanie niebieskiego filtra światła na komputerze wykazano, że zmniejsza zmęczenie oczu. Nowsze wersje Microsoft Windows 10 ma wbudowaną funkcję, która pozwala wyłączyć niebieskie światło. Możesz użyć aplikacji innej firmy dla Windows 8, i 7.

Zmęczenie oczu to nie żart. Jeśli spędzasz dużo czasu na komputerze lub laptopie, takim jak ja, wiesz dokładnie, o czym mówię. Wasze oczy zaczną łzawić i zaczną się szorstkie. Możesz poczuć napięcie i uczucie „ciągnięcia”. Cholera, te twoje oczy mogą nawet czuć się zwyczajnie zmęczone. Często boli mnie głowa, jeśli nie mam również odpowiednio wyregulowanego ekranu.

Nawet jeśli zmniejszysz jasność ekranu, nadal będziesz mieć niebieskie światło emitujące się z ekranu. Te emisje są wystarczająco wysokie, aby Twoje oczy zaczęły robić wszystkie te piękne, zabawne rzeczy, o których wspomniałem powyżej. Nie fajnie, prawda?

Oprócz twoich szyszek i pręcików znalezionych w siatkówkach, istnieje również coś o nazwie Melanopsin. Mówiąc najprościej, melanopsyna jest pigmentem wrażliwym na światło niebieskie, co doprowadzi do większej wrażliwości na światło.

Jak możemy zmniejszyć zmęczenie oczu i wrażliwość? Na szczęście Microsoft dołączył teraz do twoich Ustawień prosty panel regulacji czułości na niebieskie światło. Zobaczmy, jak możesz to włączyć i dostosować do swoich potrzeb.

Jak włączyć filtr niebieskiego światła Windows 10

Najpierw naciśnij ”Windows klawisz" i list "ZA" przyciski w tym samym czasie, aby otworzyć "Centrum akcji".

Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła 2

Kliknij tam, gdzie jest napisane "Rozszerzać", a następnie kliknij przycisk "Nocne światło" kwadrat, aby go włączyć.

Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła 3

Kliknij pulpit, aby zamknąć Centrum akcji, a następnie naciśnij przycisk ”Windows Klawisz" i list "JA" w tym samym czasie, aby otworzyć Ustawienia.

Kliknij pierwszą opcję, która jest "System" a następnie kliknij "Pokaz" po lewej.

Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła 4

Kliknij, aby przełączyć "Nocne światło" przycisk do pozycji włączonej, a następnie kliknij poniżej, gdzie jest napisane „Ustawienia oświetlenia nocnego”.

Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła 5

W tym Ustawienia światła nocnego Na ekranie zobaczysz kilka opcji do wyboru. Nie mogę ci powiedzieć, co wybrać: jest to kwestia osobistych preferencji. Jednak krótko wyjaśnię ci te ustawienia.

Windows 10: Włącz filtr niebieskiego światła 6

    Włączyliśmy już filtr Niebieskie światło. Na górze zauważysz, że jest ustawiony, aby wyłączyć się o wschodzie słońca – a nawet podaje dokładną godzinę twojego wschodu słońca następnego dnia. Tuż pod nim zobaczysz przycisk, który możesz teraz wyłączyć, aby wyłączyć filtr Niebieskie światło, jeśli chcesz. Dalej jest ruchoma skala, jak to nazywam. Oto, gdzie przychodzą twoje osobiste preferencje: baw się slajdem. Sugeruję zrobienie tego w nocy, aby dostosować ekran do swoich potrzeb. Stań się cieplejszy lub lżejszy, w zależności od potrzeb wzroku i poziomu komfortu. Na koniec możesz zaplanować nocne światło. Jeśli chcesz przełączyć to ustawienie w pozycję włączenia, możesz zezwolić komputerowi na wyłączenie i włączenie oraz wschód i zachód słońca każdego dnia lub możesz ręcznie ustawić wybrane godziny. To zależy od Ciebie!

Włączyłeś teraz filtr niebieskiego światła Windows 10 i dostosowałem go, aby zmniejszyć zmęczenie oczu. Daj mi znać po tym, jak użyłeś go trochę, jak bardzo Ci pomógł. Wiem, że uratowało mi to bekon!

Dowolna wersja Windows

Jeśli chcesz więcej opcji niż Windows 10 zapewnia lub używa Windows 7lub 8, użyj tej opcji innej firmy.

    Pobierz i zainstaluj narzędzie f.lux. Zrestartuj swój komputer. f.lux uruchomi się na pasku zadań. Wybierz, aby wprowadzić zmiany. Użyj suwaka, aby wybrać żądaną temperaturę wyświetlania.

Miłej nocy surfowanie!