Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Witryna Hate w Internecie pokazuje dwie twarze białej supremacji i amerykańskiej skrajnej prawicy

Jillian Sunderland jest doktorem. z wydziału socjologii Uniwersytetu w Toronto, który w swoich badaniach musiał przeanalizować debaty na stronie internetowej poświęconej nienawiści, gdzie dwie strony walczą o przywództwo białej supremacji i skrajnej prawicy.

Witryna, o której mowa, to Stormfront.org, a wśród tematów są mizoginia i rasizm, wraz z odpowiednimi przydziałami nienawiści. Został stworzony przez byłego przywódcę Alabama Ku Klux Klanu i zwolennika białej supremacji Dona Blacka w 1995 roku.

Obecnie strona ma 300 000 członków, którzy nieustannie dzielą się swoimi rasistowskimi i mizoginistycznymi poglądami, zawsze opartymi na przemocy.

Sunderland chciał zobaczyć wspólną ideologię ludzi na tej witrynie białej supremacji. Znalazł jednak dwie dobrze zróżnicowane grupy.

W jednym z nich nienawiść do kobiet zajmuje centralne miejsce, w drugim utrzymuje nienawiść do ludzi, którzy nie są biali.

Wyniki badania znajdują odzwierciedlenie w artykule opublikowanym w czasopiśmie Mężczyźni i męskości.

Przez Pexelsa.

Biała supremacja i skrajna prawica na stronie internetowej

Początkowo Sunderland starał się zbadać białą supremację i skrajnie prawicową ideologię członków tej strony.

Ale po kilku tygodniach czytania dyskusji znalazł zupełnie inny scenariusz, niż się spodziewał.

W szczególności odkrył na tej stronie dwie frakcje. Jedną z nich określił jako „alternatywnych mizoginów”, składających się z młodych mężczyzn poniżej 40 roku życia, w większości samotnych. Ta grupa użytkowników jest zdecydowanie przeciwna kobietom.

Tutaj członkowie są zdania, że ​​kobiety „są nieodpowiedzialne, oportunistyczne i rozwiązłe, nieustannie dążące do wykorzystywania i wyzyskiwania mężczyzn”.

Tymczasem druga grupa to „aryjscy mężczyźni”. Jest definiowana przez rasę, a nie płeć, a jej członkowie są starsi i mają rodziny.

Członkowie tej grupy uważają się za lepszych od innych kultur i ras pod względem wychowania i tradycyjnych wartości rodzinnych.

Sunderland odkrył, że walki między tymi dwiema grupami były ciągłe, w których użytkownicy próbowali wzajemnie się unieważniać i krytykować.

Główną kwestią sporną były kobiety, gdzie obóz „alternatywnych mizoginów” sprzeciwiał się patriarchalnej ochronie białej kobiecości przez grupę „aryjskich mężczyzn”.

Sunderland jest przekonany, że dowiadując się o tych ruchach nienawiści, można je zakłócić. Co więcej, ten podział na grupy może być okazją do dalszego zahamowania fali nienawiści.

Bibliografia:

Badanie zderzenia męskich tożsamości na internetowej stronie szerzącej nienawiść: https://phys.org/news/2022-09-clash-masculine-identities-strona-internetowa.html

Walka o męską hegemonię: konflikt między alternatywną prawicą a białymi nacjonalistycznymi męskościami na Stormfront.org: https://journals.sagepub.com/doi/10.1177/1097184X221120664


Table of Contents