Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Witryny z reklamami — witryny, które skutecznie wykorzystują reklamy do zarabiania na swoich treściach

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Witryny z reklamami — witryny, które skutecznie wykorzystują reklamy do zarabiania na swoich treściach

We wczesnych latach Internetu reklamy były postrzegane jako wstręt do stron internetowych. Nie tylko wpływały one na wygląd stron internetowych, ale miały też talent do obniżania wydajności. Często zamieniali strony internetowe w nieporęczne przestrzenie cyfrowe, których ładowanie trwało wieczność.

Od tego czasu wiele się zmieniło. Na własne oczy widziałem przemianę krajobrazu reklamy cyfrowej. Dawno minęły czasy, kiedy reklamy były uważane za zwykłe paskudztwo na stronach internetowych, negatywnie wpływające zarówno na estetykę, jak i wydajność.

Dziś, na podstawie własnego doświadczenia, zrozumiałem, że reklamy cyfrowe stały się ważną częścią układanki. Użytkownicy sieci przyzwyczaili się do ich oglądania, a właściciele witryn polegają na nich, jeśli chodzi o osiąganie zysków. Są ważnym narzędziem monetyzacji, na którym wiele firm polega, aby utrzymać się na powierzchni, chociaż istnieje wiele możliwości bezpłatnej reklamy online.

Chociaż rozmieszczenie reklam może wydawać się dowolne, wymaga zastosowania wielu ostrożnych strategii. Istnieje cienka granica między wpływaniem na wrażenia użytkownika a wdrażaniem skutecznych reklam, które nie są uciążliwe. Znalezienie idealnej równowagi między poprawą wrażeń użytkownika a wdrażaniem skutecznych, nieinwazyjnych reklam jest kluczem do osiągnięcia wyższych współczynników klikalności i skutecznego zarabiania.

Dlaczego reklamy są ważne?

Reklama internetowa w żadnym wypadku nie jest branżą niszową. Firmy mogą wydawać miliony dolarów tylko po to, aby zyskać ekspozycję i zwiększyć sprzedaż. Z punktu widzenia reklamodawcy reklamy cyfrowe mają większą wagę niż tradycyjne techniki marketingowe.

Znaczna część budżetów reklamowych przeznaczana jest na reklamę w mediach społecznościowych i na stronach internetowych. Nietrudno zrozumieć, dlaczego. Znane witryny mogą przyciągać miliony odwiedzających dziennie. Podczas gdy tradycyjne metody marketingowe, takie jak billboardy i spoty telewizyjne, są nadal ważne, reklama online zapewnia większą kontrolę nad tym, kto zobaczy reklamę.

Z mojego doświadczenia zawodowego wynika, że ​​możliwość wykorzystania analiz i danych o ruchu zrewolucjonizowała reklamę. Pozwala to reklamodawcom współpracować z witrynami, które zaspokajają potrzeby ich docelowych odbiorców, zwiększając w ten sposób współczynniki konwersji i prawdopodobieństwo generowania sprzedaży.

Jakie rodzaje firm odnoszą korzyści z marketingu internetowego?

Każda firma może skorzystać z tej wyjątkowej formy marketingu. Zazwyczaj jest używany najczęściej przez platformy eCommerce, które chcą zwiększyć sprzedaż lub zwiększyć świadomość marki. Możesz jednak zobaczyć także reklamy dla profesjonalistów, organizacji B2B i nie tylko.

Znaczenie reklam dla wydawców

Czy zastanawiałeś się kiedyś, w jaki sposób witryny mogą przynosić zyski, jeśli oferują darmowy produkt? Wszystko sprowadza się do sprzedaży powierzchni reklamowej.

Wiele różnych typów witryn polega na reklamach, aby nadal generować przychody. Dotyczy to witryn z wiadomościami, blogów, a nawet twórców treści. Jest to główne źródło dochodów wielu popularnych witryn, które codziennie odwiedzasz.

Gdy witryna zyskuje większy ruch, mogą pobierać więcej opłat za przestrzeń reklamową. Większa liczba odsłon prowadzi do większej ekspozycji marek. To efekt kuli śnieżnej praktycznie bez ograniczeń. Tak długo, jak witryna nadal generuje ruch, zawsze istnieje możliwość zarabiania.

Dostępni dostawcy reklam

Gdy właściciel witryny, bloger lub programista utworzył witrynę i jest gotowy do zarabiania na swoim sukcesie, jest na to kilka sposobów. Zwykle współpracują z sieciami reklamowymi. Dostawcy reklam działają jako pośrednicy między reklamodawcą a wydawcą.

Ci dostawcy reklam oferują kilka unikalnych usług dla obu zaangażowanych stron. Mogą pomóc witrynom osiągnąć pełny potencjał, poprawić wydajność wyszukiwarek i ostatecznie zwiększyć ruch. Może to przynieść korzyści reklamodawcom, którzy chcą zwiększyć własny ruch po kliknięciu. Oto niektóre z najpopularniejszych dostępnych sieci reklamowych.

ezoik

Ezoic ma stać się siecią typu „wszystko w jednym” dla witryn i reklamodawców. Platforma nie tylko łączy obie strony w celu pomyślnego zarabiania, ale także ułatwia programistom zarządzanie przestrzenią reklamową.

Aplikacja i pulpit nawigacyjny Ezoic umożliwiają przeglądanie analiz w czasie rzeczywistym. Nie tylko to, ale wbudowane narzędzia pomagają maksymalnie wykorzystać miejsce docelowe reklamy. Możesz testować układy reklam i optymalizować kod, aby zapewnić, że interaktywne banery nie ucierpią na wydajności. Działa na wszystkich systemach zarządzania treścią, a nawet może być używany do pełnej optymalizacji działań reklamowych na urządzenia mobilne.

Google AdSense

Google AdSense to prawdopodobnie jedna z najbardziej znanych sieci w sieci. Jest używany przez setki tysięcy witryn i reklamodawców. Podobnie jak inne sieci, Google AdSense może łączyć Cię z firmami walczącymi o miejsce reklamowe. Jest stosunkowo łatwy w konfiguracji i zajmuje się wieloma zadaniami związanymi z zarządzaniem.

Rekommenderad:  Nadmierna składka RRSP: jakie są kary?

Google AdSense nie jest tak bogaty w funkcje jak Ezoic. Oferuje jednak pewne funkcje upraszczające, które odciążają reklamodawców cyfrowych. Na przykład aplikacja automatycznie przedstawi Ci reklamy na podstawie układu i zawartości Twojej witryny. Następnie możesz dostosować wrażenia użytkownika, wybierając to, co najlepiej pasuje do odbiorców. To świetna opcja dla tych, którzy planują założyć bloga i szukają potencjalnych sposobów zarabiania na swoich blogach.

AdSterra

Sieć Adsterra ma wiele do zaoferowania zarówno reklamodawcom, jak i wydawcom. W przypadku reklamodawców dostawca wykorzystuje wiele funkcji inteligentnego kierowania, aby znaleźć witryny odpowiednie dla docelowej grupy demograficznej. Wszystkie reklamy są zoptymalizowane pod kątem urządzeń mobilnych, aby uzyskać maksymalny efekt.

Na froncie wydawniczym Adsterra bardzo upraszcza proces monetyzacji. Wszystko, co musisz zrobić, to zaimplementować kod w swojej witrynie, aby zacząć zarabiać. Wszystkie reklamy przechodzą przez system bezpieczeństwa i wykrywania oszustw w celu wykrycia złośliwego oprogramowania. Sieć oferuje również wysokie stawki CPM i skuteczne formaty reklam, które działają w Twojej witrynie.

Mediavine

Mediavine to świetna alternatywa Google AdSense. W rzeczywistości wielu właścicieli witryn i blogerów woli Mediavine od AdSense ze względu na wysokie wypłaty i zaawansowane funkcje zarządzania reklamami.

W przeciwieństwie do AdSense, Mediavine wymaga od właścicieli witryn co najmniej 50 000 miesięcznych sesji, zanim będą mogli ubiegać się o dołączenie do platformy. Jednak po zatwierdzeniu możesz spodziewać się wyższych zapłat niż w przypadku AdSense. Wynika to częściowo z wysokiej jakości zasobów reklamowych Mediavine i zaawansowanej technologii kierowania reklam.

Używają metody zwanej „leniwym ładowaniem”, aby zapobiec spowolnieniu witryny podczas ładowania reklam. Twoja strona załaduje się jako pierwsza, a reklamy później. Mediavine zapewnia również zestaw narzędzi do zarządzania reklamami, w tym kompleksowe raporty i analizy.

Rodzaje reklam online

Umieszczanie reklam w witrynie nie jest uniwersalną sytuacją. Pamiętaj, że celem reklamy online jest wyświetlanie skutecznych reklam właściwym osobom bez zasłaniania głównej zawartości strony internetowej.

Kluczem jest zaimplementowanie na stronie wielu różnych typów reklam. W ten sposób możesz wpływać na odwiedzających, nie będąc zbyt wścibskim. Rodzaje reklam, których możesz użyć, będą również w dużej mierze zależeć od celów reklamodawcy. Oto najczęstsze rodzaje reklam, z których korzystają reklamodawcy.

Bezpośrednie reklamy displayowe

Reklamy graficzne są najbardziej oczywistą formą reklamy. Zasadniczo są to cyfrowe billboardy zaimplementowane w projekcie witryny. Można je umieścić w wielu różnych miejscach, aby zwiększyć skuteczność. Zajmiemy się tym nieco później.

Jednak najczęściej znajduje się w nagłówku strony lub na pasku bocznym. Reklamy displayowe są stosunkowo proste do wdrożenia, co czyni je popularnym wyborem wśród wydawców.

Reklamy natywne

Wydawcy, którzy chcą zastosować bardziej subtelne podejście do zarabiania, mogą skorzystać z reklam natywnych. Podczas gdy reklamy displayowe są otwarte i gotowe do wyświetlenia, reklamy natywne są zintegrowane z treścią. Mogą one mieć formę treści sponsorowanych lub artykułów reklamowych. Zwykle większość reklam natywnych jest dopasowywana do konkretnej platformy, na której się znajdują. Dlatego reklamodawcy ściślej współpracują z wydawcami, aby zapewnić bezproblemowe dopasowanie.

Reklamy partnerskie

Reklamy partnerskie to kolejna subtelna forma marketingu. Jest to bardzo powszechne w przypadku witryn typu marketplace Amazon. Zamiast wykorzystywać tradycyjne banery wizualne, reklamy partnerskie polegają na tworzeniu bezpośrednich linków do strony internetowej reklamodawcy. Wydawcy mogą wtedy zarabiać na każdej sprzedaży lub wygenerowaniu potencjalnego klienta.

Reklamy interaktywne

Wreszcie mamy reklamy interaktywne. Reklamy interaktywne wydają się być najbardziej natrętne. Można je jednak strategicznie włączyć do projektu witryny. Mogą przybierać formę wyskakujących okienek, interaktywnych zwojów, a nawet filmów.

Gdzie są umieszczane reklamy?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje delikatna równowaga między wyświetlaniem reklam a dostarczaniem treści, których szukają użytkownicy. Celem jest wdrożenie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na użytkownika.

Istnieje wiele strategii, aby to zrobić. Jednak projektanci stron internetowych zwykle umieszczają reklamy w miejscach na stronie, do których naturalnie trafiają gałki oczne. Losowe miejsca na stronie, na które ludzie nawet nie spojrzą, nie są skuteczne. W związku z tym Twoje przychody z reklam nie osiągną pełnego potencjału.

Najbardziej oczywistymi miejscami do umieszczenia reklam są nagłówek, stopka i pasek boczny. Umieszczanie banerów reklamowych na górze strony zwykle wiąże się z bardziej lukratywnymi opłatami reklamowymi, ponieważ jest to pierwsze miejsce, do którego trafiają gałki oczne. Po umieszczeniu na dole strony odwiedzający są narażeni na reklamę po skonsumowaniu treści cyfrowych, co czyni ją dyskretną.

Rekommenderad:  Historia sukcesu lodów Giani | Jak firma oferuje wiele opcji poza samymi lodami

Umieszczanie paska bocznego było kiedyś bardzo popularne. Jednak trochę wychodzi z mody ze względu na korzystanie z urządzeń mobilnych. Ograniczona powierzchnia ekranu uniemożliwia wyświetlanie reklam na pasku bocznym smartphones i tabletki.

Aby zwalczyć ten problem, wielu wydawców zaczęło wprowadzać reklamy w środku treści. Możesz podzielić treść za pomocą reklam. Pomaga to czytelnikom być na bieżąco, a jednocześnie zapewnia im nierzucającą się w oczy reklamę.

Marketing cyfrowy jest używany nie tylko na stronach głównych. Niektóre witryny wolą, aby strony główne były stosunkowo wolne od reklam, aby odwiedzający nie byli wyłączani, zanim nawet będą mieli szansę zapoznać się z zawartością. Pomaga to również ominąć takie rzeczy, jak programy blokujące reklamy i inne programy cenzurujące.

Szczególnie witryny z wiadomościami lubią umieszczać reklamy na pojedynczych pojedynczych stronach. Na przykład mogą zawierać reklamy na stronach relacji, jednocześnie utrzymując czystość strony głównej.

Umieszczanie reklam i projektowanie stron internetowych

Marketing cyfrowy ma duży wpływ na ogólny projekt strony internetowej. Oczywiście projektanci koncentrują się na stworzeniu jak najlepiej wyglądającej witryny. Ciężko pracują, aby rozwinąć markę i stworzyć spójny wygląd w całej witrynie.

To powiedziawszy, witryny polegają na tej przestrzeni reklamowej, aby zarabiać pieniądze. Dlatego programiści często muszą pamiętać o reklamach podczas planowania układów i schematów kolorów. Problem polega jednak na tym, że projektanci nie wiedzą, które reklamy pojawią się na ekranie dla użytkowników. Muszą więc działać proaktywnie.

Planowanie właściwego przepływu

Najważniejszą częścią pracy projektanta jest zapewnienie prawidłowego przepływu witryny. Wszystko zależy od tego, gdzie oczy odwiedzających padają na stronę, gdy się ładuje. Strona musi kierować odwiedzających do treści cyfrowych, jednocześnie wyświetlając reklamy.

Aby to osiągnąć, projektanci stworzą przestrzeń reklamową w wielu różnych miejscach wokół głównych treści. Mogą umieścić go na nagłówku, w małych obszarach w kopii i na dole. Tak długo, jak nie wpływa to na sposób, w jaki odwiedzający przeglądają stronę, musi odnieść sukces.

Przyszłościowe projekty

Czasami witryny nie sprzedają reklam od razu. Jest to dość powszechne w przypadku nowszych witryn, które nie mają jeszcze dużego ruchu. Aby przygotować stronę internetową na przyszłość, dobrze jest, aby projektanci zawczasu utworzyli obszary reklamowe.

Można to zrobić, wyznaczając fragmenty przestrzeni w kluczowych obszarach. Reklamy można łączyć w grupy, aby na razie nie przeszkadzały.

Utrzymywanie neutralności

Jedną z największych przeszkód do pokonania jest kolor. Reklamy online są często bardzo żywe. W końcu mają przyciągać uwagę. Niestety, zbyt dużo kolorów na jednej stronie może sprawić, że będzie wyglądać na zbyt zatłoczoną i przytłaczającą.

Dlatego większość programistów trzyma się neutralnej palety kolorów. Stosunkowo minimalistyczny design sprawia, że ​​reklamy są na pierwszym planie. Ponadto tworzy łatwe oddzielenie reklam od treści.

Dobre przykłady stron internetowych z reklamami

Jeśli nadal nie masz pewności, jak zaimplementować reklamy w swojej witrynie, nie martw się. Zebraliśmy kilka witryn, na których zarabiasz, i które bardzo dobrze sobie z tym radzą. Skorzystaj z tych uznanych witryn, aby uzyskać inspirację i zobaczyć, jak odbywa się strategiczny marketing cyfrowy.

The New York Times

The New York Times jest bardzo znanym serwisem informacyjnym, który zarabia na przychodach z reklam. Jednak głównym celem jest dostarczanie masom codziennych wiadomości. Więc nie może być to pokryte reklamami. W przeciwnym razie umniejsza to historii i może wpłynąć na wiarygodność.

Witryna rozwiązuje ten problem, utrzymując rzeczy stosunkowo minimalne. Brak reklam w nagłówku. Oprócz obrazów i linków do powiązanych artykułów, większość treści jest również wolna od mediów cyfrowych.

Powierzchnia reklamowa jest zarezerwowana dla paska bocznego. Znaczna część przestrzeni cyfrowej jest wykorzystywana do wyświetlania dużych reklam znanych firm.

Wieśniak! Finanse

Wieśniak! jest kolejnym godnym zaufania źródłem wiadomości, które musi ostrożnie równoważyć treść z reklamami. Jednym ze sposobów, w jaki programiści osiągnęli sukces, jest zintegrowanie reklam displayowych z listą dostępnych artykułów.

Strona główna zawiera zbiór artykułów, które odwiedzający mogą przeczytać. Jeśli jednak spojrzysz na którykolwiek z ostatnich zrzutów ekranu, zauważysz, że niektóre tytuły artykułów mają obok siebie etykietę „Wybór reklam”. Są to płatne reklamy, które są sprytnie zaprojektowane tak, aby pasowały do ​​schematu witryny. Nie rzuca się w oczy, ale jest bardzo widoczny.

Rekommenderad:  40 procent właścicieli małych firm uważa, że ​​niższe podatki powinny być priorytetem

LifeHacker

Blog i witryna z wiadomościami wyświetlają reklamy AdSense z przodu i pośrodku, aby wszyscy mogli je zobaczyć. Reklamy znajdują się w nagłówku nad główną treścią. Chociaż może się to wydawać szkodliwe, LifeHacker robi to bardzo dobrze, wybierając rozmiar odpowiedni do projektu witryny.

Reklamy są duże i dość widoczne. Ale nie zapobiegają one spadaniu treści pod zakładką. Nadal możesz zobaczyć tytuł artykułu i wyświetlić powiązane posty.

Kiplingera

Kiplinger wykonuje świetną robotę, włączając reklamy do treści bez odbierania użytkownikom wygody. Reklamy w treści mogą być trudne do prawidłowego wykonania. Niektóre witryny całkowicie dzielą treść za pomocą dużego banera reklamowego. Kiplinger zawija tekst wokół reklamy, aby manipulować przepływem.

Reklamy nie są subtelne. Większość z nich znajduje się na środku strony i nie można ich przegapić. Jednak fakt, że możesz kontynuować czytanie bez przerw, sprawia, że ​​umieszczenie jest bardzo skuteczne. Udaje się być widocznym bez przeszkadzania.

Dobrze wykorzystują również metodę monetyzacji postów sponsorowanych.

Sztuczki CCS

Ten blog wykorzystuje stare sztuczki reklamowe w świeży i nowoczesny sposób. Banerowe reklamy na pasku bocznym to najczęściej wybierane cyfrowe miejsca reklamowe. Aby zrobić miejsce na te reklamy, większość treści została przesunięta na lewą stronę. Obejmuje to główną kopię artykułu, a także linki i logo strony. Ma to kilka zalet.

Po pierwsze, sama treść jest lepiej widoczna. Oko naturalnie kieruje się najpierw na lewą stronę strony, jakbyś czytał książkę. Po drugie, zapewnia dużo miejsca na reklamy po prawej stronie. Istnieje znaczna liczba reklam na CCS Tricks. Ale nie jest to irytujące, ponieważ strona jest tak dobrze zaprojektowana.

eJak

eHow tworzy artykuły informacyjne i przewodniki krok po kroku. Dzięki rodzajowi treści, które tworzy witryna, reklamy dobrze się sprawdzają, gdy są zintegrowane z treścią. Wiele reklam na stronach jest bardzo prostych i wygląda jak zwykły tekst.

W rezultacie wydają się być tylko kolejną częścią przewodnika. To sprytny sposób na ukrycie reklam przy jednoczesnym zapewnieniu, że będą widoczne.

Reader’s Digest

Kiedy po raz pierwszy odwiedzisz stronę główną Reader’s Digest, nie zobaczysz mnóstwa reklam. Od czasu do czasu na dole strony może znajdować się baner. Ale w większości wydawca rezerwuje stronę główną dla własnych treści.

Jednak w momencie kliknięcia artykułu zobaczysz kilka reklam na stronie cyfrowej. Witryna umieszcza swoje treści w reklamach. Na obu paskach bocznych znajdują się banery, stopki i reklamy. Reklamy na pasku bocznym są sprytnie połączone z powiązanymi postami i linkami wewnętrznymi, co zwiększa szanse na ich zobaczenie.

Wniosek

Wyświetlanie reklam w witrynie jest sztuką samą w sobie. Musisz zmaksymalizować widoczność tych reklam, aby zwiększyć przychody, przestrzegając jednocześnie wytycznych dotyczących reklam i dbając o pozytywne wrażenia użytkowników. Może się to wydawać trudne, ale jest możliwe.

Jak widać z powyższych przykładów, wiele różnych typów stron internetowych może zawierać reklamy. Chodzi o znalezienie tej idealnej równowagi. Podczas projektowania witryny należy zawsze myśleć o reklamach. Pozostawienie ich na później może sprawić, że będzie wyglądać na zajęty lub nieprofesjonalny.

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.

Nazywam się Jamie Spencer i spędziłem ostatnie 10 lat na budowaniu blogów zarabiających pieniądze. Po coraz zmęczony 9-5, dojeżdżając do pracy i nigdy nie widząc mojej rodziny, zdecydowałem, że chcę wprowadzić pewne zmiany i założyłem swojego pierwszego bloga. Od tego czasu założyłem wiele niszowych blogów, które odniosły sukces, a po sprzedaży mojego bloga survivalowego postanowiłem uczyć innych ludzi, jak robić to samo.