Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wix uruchamia negatywną kampanię reklamową przeciwko WordPressowi

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wix uruchamia negatywną kampanię reklamową przeciwko WordPressowi

Jeśli chodzi o negatywne kampanie reklamowe, Wix wziął tort, rzucił go o podłogę i nadepnął na niego.

Przynajmniej tak to wygląda w przypadku ich ostatniej kampanii reklamowej, która uderza w WordPress.

WordPress jest podstawą zestawu narzędzi programistów od ponad 20 lat. Nie możesz oczekiwać, że zdobędziesz przyjaciół, atakując firmę, która od ponad dziesięciu lat ma lojalnych partnerów społecznych.

Być może, gdyby Wix nie był okropną platformą dla SEO, reklama mogłaby zostać odebrana inaczej.

Niestety kampania reklamowa zdenerwowała społeczność.

Nowe SEO Wix Mordy Oberstein pracuje nad przekształceniem swojej platformy (i obecności SEO) w coś, co może konkurować z WordPress. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co zrobi, aby zmienić Wix w poważnego konkurenta dla WordPressa.

Niestety, wygląda na to, że w swoim obecnym podejściu do reklamy wpadli na przeszkodę.

Chociaż niektórzy w tej dziedzinie mogą uważać, że każda reklama jest dobrą reklamą, okazuje się, że tak nie jest.

Wydaje się, że niedawne zainteresowanie Wix podważa zaufanie publiczne do ich marki.

Reklama jest nie na miejscu

Nowa reklama atakuje bolesne miejsca, o których profesjonaliści w branży woleliby nie rozmawiać.

Na przykład „nie zaktualizowałeś wtyczek?” Lub „ludzie przeglądają twoje rzeczy?” Naśmiewanie się z programistów za faworyzowanie WordPressa nie jest dobrym pomysłem.

Chociaż prawdą jest, że nieaktualne wtyczki WordPress stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa, wybranie Wix nie zapobiegnie w magiczny sposób zhakowaniu Twojej witryny.

Jest to podwójnie prawdziwe, jeśli Twoja witryna korzysta z otwartych przekierowań. Niebezpieczne jest publiczne twierdzenie, że witryny Wix nigdy nie zostaną zhakowane, ponieważ jest to po prostu przynęta dla hakerów, aby udowodnić, że się mylisz.

Innym problemem związanym z reklamą jest to, że jest ona skierowana do obecnych klientów Wix. Jeśli Wix naprawdę chce dotrzeć do nowych programistów, muszą najpierw ulepszyć swoją platformę.

Następnie muszą uruchomić reklamy przyjazne dla programistów, które przemówią do konkretnych programistów, którzy są zmęczeni używaniem WordPressa lub chcą przejść na nową platformę.

Nie publikuj reklamy zawierającej ostry atak polityczny, który podważa wiarygodność konkurencji. Większość konsumentów jest na tyle mądra, aby to przejrzeć i zadzwonić do Ciebie.

Ulepsz swoją platformę, a następnie reklamuj

Nasza rada dla Wix jest następująca: najpierw ulepsz swoją platformę. Sprawdź to. Upewnij się, że programistom naprawdę się to podoba. Następnie rozpocznij kampanię reklamową.

Pamiętaj, aby zachwalać zalety swojej platformy, nie atakując ukochanego konkurenta, który obsługuje branżę od ponad 15 lat.

Atakowanie zaufanych konkurentów nigdy do niczego nie doprowadzi.

Zamiast tego reakcja, jaką otrzymasz, może wyglądać znajomo:

Upewnij się, że wiesz, jak Twoja kampania zostanie odebrana

Tak wiemy. Inni to zrobili. Politycy cały czas prowadzą takie oszczercze kampanie. Większość z nas nie reaguje dobrze na reklamy atakujące, chyba że jesteśmy już zaciekle lojalni wobec platformy. I to jest teraz najważniejsze dla Wix: budowanie lojalności wobec marki i platformy.

Jeśli nie jesteśmy lojalni wobec Twojej platformy, a Ty zachowujesz się tak, jakbyśmy już byli, całkowicie nie trafisz w sedno.

To prowadzi nas z powrotem do naszego wcześniejszego punktu: nie każda reklama jest dobra. W kluczowym rozdziale dla marki ryzyko negatywnego zainteresowania może przeważyć nad potencjalnymi korzyściami płynącymi z udanej reklamy ataku. Podważa to zaufanie i sprawia, że ​​Twoja firma wygląda na oderwaną od rzeczywistości, a to ostatnia rzecz, jakiej oczekują konsumenci po przejściu na nową platformę.

Jak sprawić, by następna reklama Wix odniosła sukces

Pomijając krytykę, mamy kilka rad dla Wix, w jaki sposób może zwiększyć skuteczność swojej kolejnej reklamy i rozpowszechnić pozytywny przekaz w mediach społecznościowych:

Nie atakuj konkurencji. Zamiast tego podkreślaj swoje ulepszenia i promuj je pozytywnie. To, co uważasz za największe słabości WordPressa, często nie jest wielkim problemem dla lojalistów WordPressa.

Wyjaśnij, jak Twoja platforma może usprawnić codzienną pracę programisty i ułatwić mu życie. Większość programistów chce zminimalizować swoje codzienne bóle głowy i chciałaby platformę, która usuwa te zmarszczki.

Ponadto jako programiści chcą platformy, która pomoże im osiągnąć cele, a nie je utrudni. Obecnie Wix jest często wyśmiewany przez społeczność i nie jest postrzegany jako rozwiązanie niczyich problemów.

To prowadzi nas do następnego punktu: poznaj swoje miejsce w społeczności. Jeśli uruchomisz reklamę atakującą, lepiej będzie, jeśli będziesz w stanie ją poprzeć. Z naszego punktu widzenia Wix nie jest źle rozumianą słabszą stroną, przeciwstawiającą się WordPressowi, ale platformą, która wymaga fundamentalnych ulepszeń, zanim będzie mogła naprawdę rzucić wyzwanie głównym graczom w branży.

Ostatecznie to tutaj Wix popełnił błąd w swojej najnowszej kampanii reklamowej. Mogli zrobić znacznie lepiej, udoskonalając swoją platformę i podkreślając ulepszenia w sposób etyczny, zamiast dorabiać z własnej kieszeni gigantowi branżowemu WordPress.

Zobacz reklamę: