Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wizualne opowiadanie historii dla marek – Maria Peagler Digital

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wizualne opowiadanie historii dla marek – Maria Peagler Digital

Uwaga redaktora: W tym tygodniu kontynuujemy temat Visual Storytelling, przyglądając się, w jaki sposób marki mogą sprzedawać treści wizualne, wraz z przykładami osób, które robią to dobrze. Możesz posłuchać mojego wywiadu (lub przeczytać transkrypcję) z mój wywiad z Ekateriną Walter, współautorką The Power of Visual Storytelling tutaj.

Według artykułu BBC z 2002 roku, czas koncentracji uwagi człowieka zmniejszył się do ośmiu sekund — mniej niż u złotej rybki. Przy tak wielu konkurencyjnych witrynach, sieciach społecznościowych i rozrywce w Internecie, w jaki sposób marki mogą wyróżnić swój przekaz, zostać zapamiętanym i generować wyniki?

Treści wizualne: nasze mózgi przetwarzają obrazy 60 000 razy szybciej niż tekst. Dobrze wykonana, Twoja historia opowiedziana w wizualny sposób przykleja się do czytelników o wiele lepiej niż tylko słowa na stronie lub ekranie.

Czym jest Visual Storytelling i jakie korzyści przynosi mojej firmie?

Wizualne opowiadanie historii obejmuje znacznie więcej niż tylko wykorzystanie elementów wizualnych w marketingu: chodzi o opowiadanie historii Twojej marki — jaki jest Twój cel i co reprezentujesz — w sposób wizualny. Lubię myśleć o tym jako Zacznij od dlaczego spotyka się Tył serwetki spotyka się Wykonane na kij.

Wizualny marketing Twojej marki sprawia, że ​​Twój przekaz jest lepki: Twoi odbiorcy go pamiętają, angażują się w niego i jest znacznie bardziej prawdopodobne, że faktycznie go skonsumuje. Oto statystyki treści wizualnych:

  • Posty internetowe z elementami wizualnymi mają o 180% większe szanse na zaangażowanie
  • Odwiedzający spędzają 100% więcej czasu na stronach internetowych z wideo
  • Komunikaty prasowe zawierające wideo generują o 45% większy ruch
  • Posty internetowe zawierające infografiki generują o 12% większy ruch

Jeśli chcesz zwiększyć ruch ze strony wysoce zaangażowanych użytkowników, którzy są bardziej skłonni do zakupu od Ciebie, treści wizualne są bardzo skutecznym podejściem.

Rekommenderad:  Jakie są najpopularniejsze tematy blogów?

Jaka treść wizualna jest najlepsza dla Twojej marki?

Rodzaj treści wizualnych, których powinieneś użyć, zależy od kilku czynników, w tym od tego, co jest najłatwiejsze do stworzenia dla Twojego zespołu (lub Ciebie), a także od danych demograficznych odbiorców i miejsca, w którym spędzają czas online. Chociaż Vine jest świetnym miejscem do znalezienia osób w wieku 18-20 lat, nie będzie skuteczne w przypadku osób z wyżu demograficznego. Facebook, YouTube I Pinterest są bardziej odpowiednie dla tej publiczności.

Zidentyfikuj swoich odbiorców, dowiedz się, gdzie są online (i offline) i kieruj do nich reklamy zgodnie z celami biznesowymi.

Opowiedz swoją historię za pomocą prostych obrazów

Marką, która robi to dobrze, jest Northern Valley Auto Body w Englewood, NJ, jak pokazano tutaj Facebook strona. Robią zdjęcia przed i po naprawianych samochodach, a także zdjęcia w trakcie. Fascynujące jest nie tylko obserwowanie, jak działają, ale także historia, którą opowiadają ich zdjęcia, jest historią zaufania i przejrzystości: zwykle niedostępny dla klientów warsztat blacharsko-lakierniczy całkowicie otworzył swoje drzwi i zaprosił Cię do obejrzenia ich procesu:

Zdjęcia odbudowy w toku budzą zaufanie do ich marki.

Zwróć uwagę na prostotę tej wizualnej opowieści: zdjęcia zrobione smartfonem w garażu i przesłane do Facebook album. Bez filtrów, bez podpisów, tylko zdjęcia ich pracy. Nie potrzebny był zespół grafików, ale jedna osoba, która zatrzymała się na tyle długo, aby udokumentować pracę marki.

Edukuj i baw się, korzystając z samouczków wideo

Firma Missouri Star Quilt Company otworzyła swoje podwoje w szczytowym momencie recesji w USA, a szanse na to były tak niewielkie, że została opisana przez reporterkę Wall Street Journal, Meg Cox (sama pijąca). To, jak założycielka, Jenny Doan, nie tylko przetrwała recesję, ale stała się największym pracodawcą w swoim małym miasteczku, to wszystko dzięki jej darmowym samouczkom dotyczącym pikowania na YouTube.

Rekommenderad:  6 Kroki, aby za każdym razem pisać urzekające wstępy do postów na blogu

Firma Missouri Star Quilt Company rozwinęła swoją markę do największego pracodawcy w swoim mieście YouTube samouczki wideo

Filmy Jenny są proste, krótkie, ale pokazują jej osobowość i proste sposoby na wykonanie kołdry z gotowych wykrojów: kawałków tkaniny już pociętych w kształty gotowe do zszycia. Jej filmy nie tylko promują zapasy gotowych tkanin dostępne w sklepie, ale także pomagają obniżyć koszty pracy, ponieważ wstępne cięcie nie wymaga od pracownika wycinania kawałka materiału dla każdego klienta, jak ma to miejsce w przypadku rolek materiału.

Wczesne filmy Jenny były szorstkie, ze słabym oświetleniem i pokazywały ją siedzącą przy maszynie do szycia. Ale widzowie nie przejmowali się jakością produkcji: pokochali filmy Missouri Quilt Company, a niektóre z ich najpopularniejszych filmów są ich najstarszymi i zgromadziły ponad milion wyświetleń.

Docieraj do klientów biznesowych za pomocą prezentacji

Marketing Experiments to znana marka w branży marketingowej, która wykorzystuje prezentacje i filmy, aby dotrzeć do docelowych odbiorców. Oferują godzinne „kliniki”, w których dzielą się wynikami swoich studiów przypadku, badań i optymalizacji na żywo marek, które potrzebują ich porady. Oferują kliniki na żywo, ale także przesyłają powtórkę YouTubei krótszy zestaw slajdów do Slideshare:

Marketing Experiments oferuje swoje „kliniki marketingowe” w postaci prezentacji wideo i slajdów

Marketing Experiments przesyła swoje prezentacje do Slideshare dla tych, którzy nie chcą oglądać całego filmu

Mów językiem swoich odbiorców za pomocą infografik, GIF-ów i memów

W serwisie Socialmediaonlineclasses.com wykorzystujemy infografiki, aby oferować krótkie przewodniki po sieciach społecznościowych:

Wydanie z 2014 r Facebook Infografika marketingowa

Dr Pepper używa GIF-ów, Hubspot ma całość Pinterest tablica poświęcona memom marketingowym, Biały Dom tworzy filmy Vine, a wiele marek jest włączonych Instagram. Bez względu na to, kim są Twoi odbiorcy, możesz do nich dotrzeć za pomocą treści wizualnych.

Rekommenderad:  Korzystanie z funkcji widoku slajdu w Snapchacie: przewodnik dla początkujących

Stwórz swoją wizualną mapę drogową

Aby w pełni wykorzystać marketing treści wizualnych, ustal plan działania: strategię i plan realizacji swojej marki, odpowiadając na następujące pytania:

  • co reprezentuje Twoja marka (i czym różni się od konkurencji)?
  • jaki jest cel Twojej marki?
  • jakie są Twoje cele biznesowe w zakresie marketingu?
  • jakie są punkty bólu twojego klienta?
  • jakie działania marketingowe działają teraz?

Twoje odpowiedzi kształtują wyjątkową wizualną mapę drogową Twojej firmy, sprawiając, że Twoja marka będzie niezapomniana dla odbiorców i rezonuje z nimi w sposób, w jaki żaden zwykły tekst nigdy tego nie zrobi.

Jakiego rodzaju wizualne opowiadanie historii stosuje Twoja firma i jakie są jej wyniki? Podziel się swoją historią w komentarzach poniżej.

Powiązane zasoby

Webinar dotyczący wizualnych mediów społecznościowych*

Twoje pierwsze biznesowe seminarium wideo*

Facebook Ściągawka rozmiarów obrazu

Ściągawka rozmiarów obrazów Google+*

Instagram Infografika marketingowa

Instagram dla Business Case Studies

Jak zbudować DIY Zdjęcie Stock Biblioteka dla Mediów Społecznych

PORADNIK WIDEO: Jak zbudować bibliotekę zdjęć stockowych za pomocą serwisu Canva

Twoja pierwsza biznesowa lista kontrolna wideo

Nasze najpopularniejsze infografiki z 2014 roku

Nasze najpopularniejsze infografiki z 2012 roku

* oznacza zawartość tylko dla członków