Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wkrótce będziesz mógł biegać Windows Programy na niektórych urządzeniach z Androidem

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wkrótce będziesz mógł biegać Windows Programy na niektórych urządzeniach z Androidem

CodeWeavers to firma tworząca komercyjną warstwę kompatybilności, umożliwiającą Windows programy do uruchamiania na systemach Linux i Mac OS X. A ponieważ ani Linux, ani Mac OS nie nadają się świetnie do gier, starają się także umożliwić programistom przenoszenie swoich Windows gry również.

Są w stanie to zrobić, stosując warstwę kompatybilności typu open source o nazwie Wine, która ma na celu ponowne wdrożenie Windows API i zezwól Windows aplikacje do działania na nie-Windows system operacyjny. Zrobienie Windows programy uruchamiane na komputerach Mac i Linux to jedno, ale teraz wydaje się, że istnieje sposób na uruchamianie ich również na urządzeniach z Androidem. CrossOver to komercyjna strona Wine, oferująca więcej optymalizacji specyficznych dla aplikacji i gier, a także faktycznie finansująca Wine.

CodeWeavers ogłosili, że przed końcem roku dostępna będzie bezpłatna wersja zapoznawcza wersji technicznej „CrossOver na Androida”. Jeśli jesteś zainteresowany, zarejestruj się na ich stronie internetowej, aby dowiedzieć się, kiedy produkt będzie dostępny. Wszystko to brzmi świetnie, ma jednak wadę i to dość dużą – poradzą sobie z tym jedynie systemy Android z procesorami Intela lub AMD.

Dlatego Twoje typowe urządzenie z Androidem i procesorem ARM nie będzie działać. CrossOver i Wine nie są emulatorami i nie zawierają maszyny wirtualnej, która by to umożliwiała Windows Aplikacje x86 do działania na chipach ARM. Ponadto wiele Windows programy nie będą działać zbyt dobrze z ekranem dotykowym i klawiaturą wirtualną, ponieważ są stworzone dla klawiatury i myszy, więc to kolejny problem.

Jednak liczba urządzeń z systemem Android z procesorami Intel nieznacznie rośnie. W tej chwili dostępna jest większa oferta tabletów z Androidem i procesorem Intel, takich jak Lenovo Yoga 2Dell Venue 7000, ASUS MeMO Pad 7 lub tablet Nokia N1. To byłoby trochę zabawne – uruchomić plik a Windows programu na tablecie marki Nokia z mobilnym systemem operacyjnym Google Android.

Table of Contents