Wkrótce tylko smartfon będzie potrzebny do zweryfikowania Twojej tożsamości

Świat cyfrowy jest coraz bardziej rozległy i bogaty. Z biegiem lat i postępem nowych technologii, w każdym momencie, w którym ludzie mogą wchodzić w interakcje, tworzone są nowe przestrzenie wirtualne.

Jednak wraz ze wzrostem ich liczby wzrosła także liczba osób, które wykorzystują te przestrzenie do złych celów. Początkowo anonimowość w sieci była regułą. Ponieważ jednak coraz więcej naszych procesów przenosi się do sieci, potrzeba rozpoczęcia kontroli staje się bardziej zauważalna.

Znaczenie tożsamości cyfrowej

Wkrótce tylko smartfon będzie potrzebny do zweryfikowania Twojej tożsamości 1

Jest tak, ponieważ obecnie ludzie mają dwie tożsamości – rzeczywistą i wirtualną. Teraz zadaniem technologii jest upewnienie się, że oba są naprawdę dopasowane.

Dzięki tożsamości cyfrowej ludzie mogą się rozwijać w wielu dziedzinach życia. Dzięki niemu można znaleźć pracę, przyjaciół, a czasem nawet parę.

Nawet w tej chwili dzięki naszej tożsamości cyfrowej jesteśmy w stanie poradzić sobie z tak delikatnymi kwestiami, jak praca i nasze finanse. Dlatego bardzo ważne jest teraz sprawdzenie, czy podane tam informacje należą do prawdziwej osoby.

Obecnie istnieją różne metody weryfikacji mające na celu zapobieganie oszustwom na platformach internetowych. Jednak wiele z nich wymaga ingerencji człowieka, dlatego podlegają harmonogramom, które czynią je mniej wydajnymi.

Daego, hak PXL Vision

Wkrótce tylko smartfon będzie potrzebny do zweryfikowania Twojej tożsamości 2

Członkowie PXL Vision wiedzą, że weryfikacja tożsamości jest aktualną potrzebą, że nieefektywność jest problemem, a także wiedzą – co najważniejsze – jak ją rozwiązać. Proponują model, w którym ludzka ręka opuszcza równanie, aby usprawnić procesy.

Projekt, w ramach którego realizują tę inicjatywę, to Daego, krótka wersja „Digital Alter Ego”. Dzięki niemu opracowali technologię zdolną do szybkiej i sprawnej weryfikacji tożsamości osoby bez potrzeby pomocy ze strony człowieka.

Wkrótce tylko smartfon będzie potrzebny do zweryfikowania Twojej tożsamości 3

Działa to dzięki skanom dokumentów tożsamości i krótkich selfie wideo, aby pokazać, że wnioskodawca jest prawdziwym człowiekiem. Sztuczna inteligencja zespołu odpowiada za porównanie obu plików w celu ustalenia, że ​​jest to ta sama osoba, która nie ma innego konta i że – jak już wspomniano – jest prawdziwa.

Można to zrobić bezpośrednio przez smartfon każdej osoby podczas łączenia się z chmurą. Dzięki temu proces byłby nie tylko szybki, ale także bardzo osobisty, a użytkownicy mogą wybrać czas i miejsce jego przeprowadzenia.

Co przyniesie przyszłość

Wkrótce tylko smartfon będzie potrzebny do zweryfikowania Twojej tożsamości 4

Od pewnego czasu kilka banków i firm zaczęło stosować ten model. Od tego czasu okazało się, że jest jednym z najbardziej wydajnych i szybkich podczas dokonywania weryfikacji.

Dzięki niemu ci, którzy złożą wniosek o konto bankowe, kredyt lub członkostwo, będą musieli poczekać kilka minut – zamiast godzin – na potwierdzenie i kontynuować proces rejestracji.

W przyszłości PXL Vision ma nadzieję, że jego technologia stanie się elementem codziennego użytku. W związku z tym może być częścią takich działań, jak zatrudnianie, a także umówienie się na spotkanie. Dzięki uczestnictwu w ciągu kilku sekund możesz dowiedzieć się, czy osoba przed tobą lub po drugiej stronie drzwi jest tą samą osobą, która zarejestrowała się w Internecie i z którą się komunikowałeś.

Aby to osiągnąć, PXL Vision wie, że wymagają najlepszego sprzętu. Dlatego właśnie rekrutuje specjalistów z ETH Zurich, domu badań i innowacji, z którym uczestnicy projektu zawsze byli bardzo blisko.

Obecnie coraz więcej firm przyjmuje to sistema. Z tego powodu nierzadko zdarza się spełnić marzenie tego zespołu w najbliższej przyszłości, a technologia weryfikacji tożsamości staje się elementem codziennego życia, podobnie jak sam smartfon.