Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 1

Google Chrome to wieloplatformowa przeglądarka internetowa. Oznacza to, że Google Chrome może być używany na PC, Mac, IO, Linux i Android. Posiada elegancki interfejs użytkownika i rozbudowane funkcje towarzyszące przeglądaniu Internetu przez cały dzień.

Google Chrome został opracowany na początku XXI wieku, kiedy firma Google wciąż znajdowała się na pierwszym miejscu. Zaczęło się od bezpłatnego, otwartego oprogramowania do przeglądania stron internetowych o nazwie Chromium, które kładzie nacisk na minimalistyczny interfejs i lekką aplikację, umożliwiając użytkownikom szybkie i łatwe przeglądanie Internetu. W tym czasie wciąż opracowywano chrom i nie jest on przeznaczony do użytku publicznego.

W końcu Chromium przekształciło się w Chrome, a wersja beta została publicznie wydana we wrześniu 2, 2008, dla Windows XP. Niedługo potem, w pełni stabilna wersja wydana 11 grudnia 2008 roku. Została ona masowo przyćmiona przez popularnego obecnie Internet Explorera (tak, był czas, gdy IE króluje) i Mozilla Firefox.

25 maja 2010 r. Google wydało publiczną, w pełni stabilną wersję przeglądarki Google Chrome, która jest obsługiwana 3 platformy, które są OS X (stary MacOS), Linux i Windows. Ale w tym czasie wciąż pozostawał w tyle za Mozillą i Internet Explorerem. W sierpniu 2012 r. Google Chrome stał się #1 przeglądarka internetowa po raz pierwszy. Trend nadal trwa do dziś.

Jednak najlepszą funkcją Google Chrome jest tryb ciemny. Dlaczego? Możesz zapytać Pozwól mi wyjaśnić.

Tryb ciemny

Jest to motyw dla Google Chrome, który preferuje ciemne (czarny i ciemnoszary) kolor.

Tryb ciemny oznacza, że ​​monitor lub ekran emitują mniej światła. Mniej światła oznacza mniejsze zużycie energii i mniej ciepła. Już samo to może zaoszczędzić rachunki i żywotność baterii.

Zmniejsza również ekspozycję oczu na niebieskie światło, które najbardziej obciąża twoje oko. Badania sugerują również, że niebieskie światło ma silny związek z zaburzeniem snu. W ten sposób możesz cieszyć się Internetem o wiele bardziej komfortowo i dłużej, bez szkody dla twojego harmonogramu snu.

Poza tym wygląda po prostu fajnie. Daje poczucie elegancji i minimalizmu. Smak jest jednak bardzo subiektywny.

Dark Mode na PC

Istnieje kilka sposobów włączenia trybu ciemnego na komputerze, pierwszym i najbardziej podstawowym jest włączenie go Windows motyw.

Za pomocą Windows Motyw

Aby włączyć tryb ciemny Google Chrome na PC, musisz dostosować swój Windows”, Ponieważ w aplikacji Google Chrome nie ma ustawień domyślnych do wyboru, automatycznie podąży za Tobą WindowsUstawienia.

Najpierw kliknij Windows logo w lewym dolnym rogu.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 2

Następnie wpisz „kolory” w pasku wyszukiwania i wybierz ustawienia kolorów.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 3

A następnie przewiń w dół i wybierz opcję „Ciemny”.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 4

Po zakończeniu Google Chrome automatycznie zmieni motyw po Twoim windows’.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 5

Teraz wszystko jest mroczne i tajemnicze.

Minusem tej metody jest to, że niektóre strony internetowe nie obsługują ciemnego motywu.

Korzystanie z trybu siły

Możesz zmusić Google Chrome do korzystania z trybu ciemnego bez względu na obsługę, chociaż spowoduje to, że interfejs niektórych stron będzie nieco nieuporządkowany. Chociaż istnieje kilka opcji, aby złagodzić niezgodność, w której można spróbować znaleźć najlepszy wynik.

Po prostu napisz ”chrome: // flags / # enable-force-dark”Bez nawiasów na pasku adresu. Nastąpi przekierowanie do strony opcji z „Force Dark Mode for Web Contents” na pierwszej karcie. Następnie musisz go wybrać, aby „włączyć”.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 6

Zauważ, że masz wiele opcji w tym polu, jeśli opcja „włączona” sprawia, że ​​interfejs jest nieuporządkowany, możesz spróbować eksperymentować z innymi opcjami, aby uzyskać najlepsze wyniki. Należy pamiętać, że ze względu na różne strony internetowe mają swoje własne załamania, nie mogę polecić jednej opcji, która pasuje do wszystkich.

Korzystanie z rozszerzenia Google Chrome

Możesz dodawać różne ciemne motywy za pomocą rozszerzeń. Aby to zrobić, wpisz „https://chrome.google.com/webstore/category/themes?hl=pl”W pasku adresu.

Nastąpi przeniesienie na stronę, na której możesz wyszukiwać i wybierać wiele motywów. Gdy znajdziesz taki, który Ci odpowiada, po prostu kliknij go i kliknij „Dodaj do Chrome”, a następnie uruchom ponownie Google Chrome.

Tryb ciemny na Androidzie

Najpierw dotknij tego przycisku z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierz ustawienia.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 7

A następnie przewiń trochę w dół i dotknij „motywów”.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 8

Następnie możesz znaleźć przycisk motywu „Ciemny” i stuknąć go.

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 9

Ciemny motyw jest teraz włączony!

Włączanie ustawień trybu ciemnego Chrome 10

Na co czekasz?Dołącz do Ciemnej strony.