Właściciel TikTok ByteDance chce uruchomić usługę strumieniowego przesyłania muzyki do grudnia

Właściciel TikTok, firma ByteDance Technology Co Ltd, zamierza wypuścić się jeszcze dalej po niedawnym uruchomieniu pierwszego smartfona w Chinach, Jianguo Pro 3. Firma prowadzi obecnie rozmowy z głównymi wytwórniami muzycznymi, w tym Universal Music, Sony Music i Warner Music w celu uzyskania licencji dla artystów i piosenek, poinformował w niedzielę Financial Times. Ten ruch został dokonany przez właściciela TikTok w celu włączenia utworów do ich nadchodzącej usługi strumieniowego przesyłania muzyki, która nie zostanie jeszcze nazwana.

Według Financial Times, usługa przesyłania strumieniowego ByteDance będzie również zawierać bibliotekę krótkich klipów wideo, aby słuchacze mogli wyszukiwać i synchronizować utwory podczas ich słuchania, oprócz dostarczania muzyki na żądanie. Firma nie ujawniła ceny subskrypcji usługi, chociaż oczekuje się, że będzie ona kosztować mniej w porównaniu do jej konkurentów, takich jak Spotify lub Apple Muzyka w Stanach Zjednoczonych.

Właściciel TikTok ByteDance chce uruchomić usługę strumieniowego przesyłania muzyki do grudnia 1

ByteDance planuje uruchomić nową usługę strumieniowego przesyłania muzyki już w grudniu, zaczynając od krajów z wschodzącymi rynkami, takich jak Indie, Indonezja i Brazylia, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych wkrótce nastąpi otwarcie. Nie wspomniano, czy Malezja znajdzie się wśród krajów azjatyckich, które zobaczą pierwsze uruchomienie usługi.

(Źródło: Financial Times przez Reuters | Główny obraz: Reuters)