Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Właściwy sposób na wyczyszczenie klawiatury, tabletu i smartfona

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Właściwy sposób na wyczyszczenie klawiatury, tabletu i smartfona

Niedawno natknęliśmy się na listę najbardziej brudnych przedmiotów w przeciętnym gospodarstwie domowym i, co zaskakujące, nie jest to deska sedesowa. Niektóre z pozycji znajdujących się na szczycie tej listy zdecydowanie skłoniły nas do zastanowienia się dwa razy przed wykonaniem połączenia lub sprawdzeniem aktualizacji Facebook. Klawiatura, na której piszesz, aby przejść do tej strony, lub ekran dotykowy, po którym przesuwasz palcem, to jedne z przedmiotów w Twoim gospodarstwie domowym, w których występuje najwięcej bakterii, dlatego utrzymanie ich w czystości powinno być najwyższym priorytetem.

Chociaż istnieje wiele metod i produktów do czyszczenia tych przedmiotów, większość z nas ignoruje to. Na ile podobny jest dla Ciebie ten scenariusz: ekran Twojego smartfona jest bardzo brudny, więc pocierasz nim koszulę lub kawałek materiału, który znajduje się w pobliżu, albo przypominasz sobie, że minęło już trochę czasu, odkąd czyściłeś klawiaturę, więc odwracasz się do góry nogami i daj mu kilka klapsów. Większość z nas stosuje tę (lub bardzo podobną) technikę i myśli: „Teraz jest czysto!” ale prawda jest taka, że ​​jest tak samo brudno jak wcześniej.

Dlaczego ważne jest prawidłowe czyszczenie klawiatury, smartfona i tabletu?

Jeśli chodzi o tablety i smartphones, jest więcej rzeczy do rozważenia. Po pierwsze, pamiętaj, że możesz je łatwo uszkodzić, jeśli nie zachowasz ostrożności podczas czyszczenia. To wszystko są ważne pytania, które musisz sobie zadać.

Wracając do klawiatury, jest ona domem dla kilkudziesięciu rodzajów szkodliwych bakterii, a wszystko, co wpada między klawisze, sprawia, że ​​jest ona dla nich jeszcze lepszym domem. Mogę zaświadczyć, że jeśli nie czyścisz klawiatury regularnie, wszystkie okruchy i inne cząsteczki kumulują się, co może mieć wpływ na wydajność urządzenia.

Czyszczenie smartfona lub tabletu

Ponieważ używanie niektórych roztworów na bazie alkoholu może potencjalnie uszkodzić powłokę ekranu, bardzo ważne jest, aby zachować ostrożność podczas usuwania kurzu i tłuszczu ze smartfona lub tabletu. Najlepszym sposobem na to jest użycie zwykłej ściereczki z mikrofibry. Są one powszechnie dostępne u każdego większego sprzedawcy detalicznego lub w innych sklepach sprzedających okulary. Pamiętaj, aby nigdy nie używać ręczników papierowych ani innych ściernych ubrań.

Ściereczka z mikrofibry jest na tyle gładka, że ​​wyłapuje najdrobniejsze cząsteczki kurzu, a w razie potrzeby można ją zanurzyć w wodzie, aby zmaksymalizować jej efekt (ale nigdy nie polewaj wodą bezpośrednio urządzenia). Czyszcząc smartfon lub tablet, wykonuj ruchy okrężne (uważaj, aby nie dociskać zbyt mocno do ekranu!), a nie liniowe, ponieważ większe cząsteczki kurzu mogą się do niego przykleić i spowodować zarysowania na ekranie. Do usuwania kurzu z portów czy maskownic głośników można używać miękkiego pędzla, przy czym co do zasady należy unikać stosowania sprężonego powietrza, gdyż może to spowodować uszkodzenie elektroniki.

Jeśli chodzi o zabijanie bakterii i wirusów, które lubią żyć na smartfonie lub tablecie, istnieje wiele rozwiązań, które mogą pomóc. Produkty takie jak Uff! Połysk ekranu Lub Monocena są tanie i umożliwiają wyczyszczenie praktycznie każdego posiadanego wyświetlacza, ale prawda jest taka, że ​​każdy roztwór niezawierający alkoholu ani amoniaku będzie działał dobrze. Jeśli naprawdę obawiasz się zarazków, możesz pójść o krok dalej i zaopatrzyć się w środek czyszczący UV lub profesjonalny środek dezynfekujący, który nie zawiera żadnych środków czyszczących.

Czyszczenie klawiatury

Jeśli jesteś podobny do mnie, to większość czasu spędzasz przed komputerem. To tam jesz, pracujesz i od czasu do czasu śpisz, więc oczywiste jest, że klawiatura jest pełna kurzu, okruszków i innych rzeczy, takich jak kosmyki włosów. W takim przypadku bardziej odpowiednim miejscem na klawiaturę powinno być pomieszczenie zagrożone biologicznie. Niezależnie od tego, czy jest to klawiatura laptopa, czy klawiatura komputera, zdecydowanie należy ją regularnie czyścić, aby zapewnić odpowiednią higienę i warunki pracy.

Czyszczenie klawiatury komputera nie jest aż tak trudne, aczkolwiek czasochłonne. Jak wspomniano wcześniej, jedną z metod jest odwrócenie go do góry nogami i kilka kliknięć, aby cząsteczki znajdujące się pomiędzy klawiszami mogły wypaść. Ale ta metoda rozwiązuje tylko kilka problemów. Najlepszym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest rozebranie tego na części i wyczyszczenie każdego klawisza z osobna.

W tym celu należy odłączyć klawiaturę, a następnie za pomocą płaskiego śrubokręta wysunąć klawisze. Dobrym sposobem na zapamiętanie, gdzie jest każdy klawisz, jest zrobienie mu zdjęcia aparatem cyfrowym lub smartfonem. Po rozebraniu włóż wszystkie klucze do miski z wodą i dodaj mydło w płynie lub inny środek czyszczący. Zachowaj ostrożność, ponieważ niektóre płyny czyszczące mogą uszkodzić klucze, dlatego przed użyciem wypróbuj go na małej powierzchni lub przeczytaj etykietę, aby sprawdzić, jak dobrze radzi sobie z plastikiem. Wykąp klucze i pozostaw do wyschnięcia, aż cała wilgoć zniknie.

Do czyszczenia reszty klawiatury można użyć małego pędzla lub małego ręcznego odkurzacza. Dodatkowo namocz waciki lub kawałek materiału w płynie do czyszczenia lub środku dezynfekującym i wytrzyj go (pamiętaj, aby nie polewać klawiatury płynami, bo może to ją uszkodzić! Zwilżaj jedynie ściereczkę lub wacik). Po skończeniu złóż wszystko z powrotem i gotowe.

Jeśli chodzi o klawiatury laptopa, proces jest nieco podobny, jednak w większości urządzeń wyjmowanie klawiszy jeden po drugim nie wchodzi w grę i może być konieczne wyjęcie całej klawiatury. Jeśli nie masz ochoty rozbierać laptopa, po prostu go wyłącz, wyjmij baterię i odwróć go do góry nogami. Następnie delikatnie postukaj w tył tak, aby wypadła większość drobinek. Po zakończeniu przetrzyj go ściereczką z mikrofibry, ponieważ zbierze cząsteczki kurzu, a następnie dokończ czyszczenie za pomocą roztworu odkażającego.

Table of Contents