Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wprowadzenie do korzystania z reklam tekstowych Google w handlu elektronicznym

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wprowadzenie do korzystania z reklam tekstowych Google w handlu elektronicznym

Reklamy tekstowe to oryginalne przedsięwzięcie Google w zakresie reklamowania się na ich platformie. Został uruchomiony w 2000 roku i nawet dzisiaj stanowią 45% miesięcznego udziału we współczynnikach klikalności.

Wiele firm zajmujących się handlem elektronicznym koncentruje swoje wydatki na reklamę na nowszych reklamach produktowych, ale reklamy w wyszukiwarce nadal są dochodowym sposobem reklamowania nie tylko usług, ale także produktów. Korzystając zarówno z reklam produktowych, jak i reklam w wyszukiwarce, zwiększasz swoje szanse na zajęcie większości nieruchomości na stronie wyszukiwania.

WordStream przeprowadził a badanie który wykazał, że sprzedawcy e-commerce osiągnęli najwyższy współczynnik klikalności na poziomie 50,23% w porównaniu z innymi branżami. Ogólny średni współczynnik konwersji wynosi 30,58%.

Czy zastanawiałeś się, jak wskoczyć do świata reklam w wyszukiwarce Google? Przeanalizujemy, co musisz wiedzieć o tworzeniu skutecznych reklam, w tym profesjonalne wskazówki dotyczące ustalania stawek, rozszerzeń reklam i używania słów kluczowych.

Połączenie wyszukiwarki Google i Zakupów Google w celu maksymalizacji widoczności

Gdy kupujący odwiedzają Google w poszukiwaniu produktu, zwykle można bezpiecznie założyć, że poważnie rozważają zakup. Uderzyli w pasek wyszukiwania, aby przeprowadzić badania i zobaczyć dostępne opcje. Twoje reklamy odpowiadają potrzebom tych kupujących i mogą pojawiać się przed organicznymi wynikami wyszukiwania.

W przypadku każdego zapytania w danym momencie może być wyświetlana tylko jedna reklama w wyszukiwarce. Ale co, jeśli chcesz zająć trochę więcej miejsca i zaprezentować swoje produkty również w sposób wizualny? Reklamy w Zakupach pozwalają Ci to zrobić dzięki możliwości wyświetlania wielu produktów jednocześnie. Połącz te dwa elementy i zdominuj stronę wyników!

Badania przeprowadzone przez Google wykazały, że gdy użytkownicy wyszukujący są narażeni na obie reklamy w tym samym czasie, są o 90% bardziej skłonni do odwiedzenia Twojej witryny, a następnie o 83% bardziej skłonni do zakupu produktu, którego szukali. Ale to nie jedyny powód, dla którego warto rozważyć użycie obu; jest więcej korzyści z reklamowania się w Zakupach Google i reklamach w wyszukiwarce:

 • Pozostawia mniej miejsca dla konkurentów
 • Wzmacnia wizerunek Twojej marki
 • Im więcej masz miejsca, tekstu i treści, tym silniejszy jest Twój przekaz promocyjny
 • Pozwól kupującym zobaczyć zarówno Twoje produkty, jak i informacje o firmie, takie jak godziny otwarcia czy numer telefonu

Jeśli już reklamujesz się w kanałach zakupowych, prawdopodobnie masz gotowy plik produktowy. Uwzględnienie tej części znacznie ułatwi rozszerzenie do wyszukiwarki, ponieważ będziesz w stanie zbudować i utrzymywać oba te elementy Reklamy w wyszukiwarce i produktowe korzystające z pliku danych. Pozwoli to zaoszczędzić czas i zautomatyzować proces.

Oto zabawny fakt: firma WordStream postanowiła przeprowadzić badania dotyczące konkretnych słów, które pojawiają się w najskuteczniejszych reklamach tekstowych. Właściwie to znaleźli „wysyłka” to jedno z 10 najpopularniejszych słów używanych w tych reklamach. Ty też jesteś zaskoczony, że to widzisz? Właściwie to trochę przemawia do klimatu reklamy internetowej. Sugeruje to, że firmy stawiają na sprzedaż e-commerce, a nie na proces generowania leadów, jeśli chodzi o reklamy tekstowe.

Jak ustrukturyzować kampanie reklamowe w wyszukiwarce Google

Jeśli chodzi o strukturę kampanii, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad. Dotyczy to niezależnie od tego, czy zajmujesz się handlem elektronicznym, czy jakąkolwiek inną dziedziną. Podobnie jak w przypadku wszystkiego, co budujesz, struktura ma kluczowe znaczenie. Tak samo jest z Twoimi kampaniami! Wadliwa struktura może zniweczyć całą twoją ciężką pracę, ponieważ działa jako stałe wsparcie. Możesz zbudować solidną strukturę swojej kampanii, wiedząc, jaki rodzaj kampanii najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej firmy.

Jak zatem wygląda dobra struktura kampanii? Skonstruuj wiele kampanii na różne tematy. Możesz mieć problem z upewnieniem się, że każdy produkt uwzględniony w Twojej kampanii jest odpowiedni dla wyszukiwania. Aby temu zaradzić, możesz tworzyć różne grupy reklam. W jednej kampanii możesz utworzyć wiele grup reklam.

Rekommenderad:  Jak zmienić awatar profilu Microsoft Teams

Google używa tej wizualnej reprezentacji warstw na Twoim koncie:

Poświęcając czas na początku na stworzenie i zrozumienie reklam, zapewnisz, że dotrą one do właściwych osób we właściwym czasie, gdy będą szukać sprzedawanego przez Ciebie produktu. To także ułatwi Ci życie na dłuższą metę! Dobrze zbudowana i zorganizowana kampania poprawi wyniki jakości słów kluczowych i zapewni większą kontrolę nad wydatkowaniem budżetu.

Korzystanie ze słów kluczowych i typów dopasowań

Zrównoważ dopasowanie przybliżone i słowa kluczowe w dopasowaniu ścisłym

Słowa kluczowe, które tworzysz dla swoich produktów, wpływają na to, które wyszukiwane hasła będą powodować wyświetlanie reklam. Powinny to być słowa lub wyrażenia, które dokładnie opisują Twoje produkty. Istnieje kilka różnych typów dopasowania, których możesz użyć.

Dopasowania przybliżone zawierać odmian słów kluczowych, w tym słów pokrewnych lub wersji z błędami pisowni. Będzie to ustawienie domyślne dla Twoich reklam, chyba że zdecydujesz się je zmienić. Jeśli nie jesteś zaznajomiony ze słowami kluczowymi, możesz zacząć tutaj, dopóki nie poczujesz się komfortowo, przechodząc do konkretów. Następnym krokiem byłoby rozszerzenie twojego strategia słów kluczowychna przykład grupując słowa kluczowe według zamiaru zakupu, aby lepiej zorientować się, jakie wyszukiwania prowadzą do Twoich reklam.

Jeśli wybierzesz dokładne mecze, Twoje reklamy będą wyświetlane tylko wtedy, gdy wyszukiwarka dokładnie wpisze słowa kluczowe lub ich zbliżone odmiany. Celem jest uzyskanie wystarczającej liczby odwiedzin w reklamach, aby były rzeczywiście widoczne, ale jednocześnie chcesz, aby wyświetlały się w określonych wynikach, aby umożliwić dokonanie zakupu.

Badanie słów kluczowych

Aby odkryć nowe słowa kluczowe pasujące do Twoich reklam, najlepiej przeprowadzić badania. Istnieje kilka różnych metod, do których możesz się zwrócić; sprawdzenie więcej niż jednego miejsca gwarantuje, że odchodzisz z solidnymi wynikami.

Świetnym sposobem, aby dowiedzieć się, czego szukają Twoi potencjalni klienci, jest skorzystanie z raport wyszukiwanych haseł na koncie Google Ads. Będziesz mógł zobaczyć dane dotyczące zakupów powiązane z każdym terminem, więc wiesz, które są najbardziej opłacalne. Przypomina to szukanie w mieście najlepszej lokalizacji do otwarcia sklepu stacjonarnego. Będziesz chciał wiedzieć, gdzie najprawdopodobniej przebywają Twoi potencjalni klienci i tam ich spotkać.

Google ma inne narzędzie o nazwie Planer słów kluczowych. Dzięki temu uzyskasz dostęp do danych historycznych i propozycji słów kluczowych. Możesz wyszukać słowa kluczowe lub adres URL witryny powiązanej z Twoimi reklamami. Po wprowadzeniu warunków będziesz mógł filtrować wyniki według lokalizacji, języka lub sieci. Jeśli sprzedajesz produkt lub usługę sezonową, skorzystaj z funkcji zakresu dat, aby upewnić się, że wyniki są dokładnie takie, jakich potrzebujesz.

Wskazówka: Upewnij się, że masz włączony „tryb eksperta”, ponieważ nie jest on dostępny dla użytkowników „trybu inteligentnego”.

Grupowanie słów kluczowych

Teraz, gdy masz już słowa kluczowe, co jeszcze możesz z nimi zrobić? Uporządkuj słowa kluczowe, grupując je strategicznie. Grupowanie słów kluczowych to sposób umieszczania słów kluczowych o podobnym przeznaczeniu w klastrach w ramach grup reklam. Te grupy słów kluczowych będą następnie powodować wyświetlanie reklam, do których są dołączone.

Precyzja i szczegółowość zwiększy trafność płatnych reklam, a co za tym idzie, podniesie Wynik Jakości i obniży koszty. Brzmi świetnie, prawda?

Jak widzieliśmy wcześniej w piramidzie organizacji konta, reklamy tekstowe, które zostaną wyświetlone po przeprowadzeniu wyszukiwania, są powiązane ze słowami kluczowymi na poziomie grupy reklam. Z tego powodu słowa kluczowe muszą być ściśle powiązane z grupami reklam, aby wyświetlać reklamy w odpowiednim czasie.

Trwa dyskusja ile słów kluczowych powinniście się zgrupować. Większość mówi, że poniżej 20 lat, a oscylowanie wokół 10 to bezpieczny zakład.

Rekommenderad:  Wskazówki dotyczące oszczędzania czasu dotyczące korzystania z funkcji wyszukiwania w Finderze na komputerze Mac

Warto zauważyć, że Google wybierze słowo kluczowe do wyświetlenia, jeśli dla wyszukiwanego hasła jest więcej niż jedno.

Używanie tytułów produktów jako podstawy dla słów kluczowych

Inną metodą tworzenia słów kluczowych, szczególnie przydatną dla sprzedawców internetowych, jest użycie pełnego tytułu sprzedawanego produktu i skrócenie go. Zasadniczo oznacza to usuwanie słów z końca pojedynczo. Należy zatrzymać się przed punktem, w którym słowo kluczowe może być zbyt ogólne, aby można je było powiązać z jakimkolwiek zamiarem zakupu. Na przykład, jeśli nadal będziesz usuwać słowa, dopóki nie zostaniesz z „Adidasem”, możesz w końcu płacić za ruch, który nigdy nie doprowadzi do konwersji.

W ten sposób będziesz mógł rozszerzyć listę słów kluczowych i łatwo zostać znalezionym przez kupujących, którzy szukają (i zamierzają kupić) określony przedmiot. Tworzenie słów kluczowych w ten sposób pozwoli również zaoszczędzić czas, jeśli masz już tysiące produktów i plik danych zawierający te informacje.

Konfigurowanie wykluczających słów kluczowych

Będą chwile, w których zdecydowanie nie chcesz, aby Twoje reklamy się wyświetlały. W tym miejscu pojawiają się wykluczające słowa kluczowe. Jak najczęstsze wyświetlanie reklam może wydawać się dobrą rzeczą, ale tylko wtedy, gdy jest to zgodne z tym, czego szuka użytkownik. Dodanie wykluczających słów kluczowych do kampanii zapewnia, że ​​reklamy nigdy nie będą wyświetlane w przypadku niektórych zapytań.

Utwórz listę uniwersalnych wykluczających słów kluczowych dla swoich produktów i ustaw je dla swojej kampanii. Możesz sporządzić tę listę na podstawie ogólnych pomysłów i założeń dotyczących Twojej bazy klientów, ale także oprzeć je na analizie danych z wyszukiwanych haseł.

Dobrym miejscem do rozpoczęcia są słowa kluczowe, które oczywiście nie przyniosą Ci żadnych korzyści. Oto kilka przykładów wykluczających słów kluczowych, które generalnie nie wróżą dobrze potencjalnej sprzedaży:

 • “bezpłatny”
 • „używany” (jeśli sprzedajesz tylko nowe produkty, kupujący nie będzie zainteresowany)
 • „wynajem” (jeśli sprzedajesz zamiast wynajmować)
 • „DIY” (jak zrobić/domowej roboty itp.)
 • “przykłady”

Rozszerzenia reklam

Im więcej miejsca zajmują Twoje reklamy na stronie wyników wyszukiwania (SERP), tym większa szansa na wygranie kliknięcia, a co za tym idzie, zakupu. Jednym z podstawowych sposobów osiągnięcia tego celu są rozszerzenia reklam. Uzupełniają reklamy o informacje, takie jak oceny, lokalizacja firmy, numer telefonu lub strona internetowa.

Najprawdopodobniej pojawią się, jeśli jesteś szczęśliwym (z trudem zarobionym) zwycięzcą pierwszej lub drugiej pozycji na stronie. Mogą również pojawić się, jeśli jesteś niżej, ale widoczność jest zmniejszona.

Lokalizacja

Chcesz, aby ludzie odwiedzali Cię w sklepie

Chcesz zachęcić do sprzedaży internetowej

Lokalizacja partnerska

Jeśli inne sieci handlowe oferują Twoje produkty

Chcesz skierować kupujących do swojego sklepu

Zawołać

Wyróżnij wyjątkowe oferty, takie jak bezpłatna dostawa, możesz określić, kiedy mają się pojawić

Dzwonić

Chcesz, aby Twój firmowy numer telefonu był łatwo dostępny

Nie przyjmujesz zamówień telefonicznie, połączenie liczy się jako kliknięcie

Link do podstrony

Kieruje kupujących dokładnie na stronę w Twojej witrynie, która ich interesuje

Fragment struktury

Dodaje nagłówki i wartości, aby dać wyszukującym lepszy obraz tego, co oferujesz

Wymaga pewnego planowania i może zostać odrzucony, jeśli nagłówek i wartości nie pasują do siebie

Cena

Przydatne, jeśli oferujesz różne usługi, aby kupujący mogli lepiej zorientować się w całym przedziale cenowym

Aplikacja

Łącza do Twojej aplikacji na telefon komórkowy lub tablet i umożliwiają reklamowanie zarówno Twojej witryny, jak i aplikacji. Przydatne, jeśli chcesz zwiększyć liczbę pobrań.

Google często eksperymentuje z nowymi typami rozszerzeń, dlatego warto zwracać uwagę na te, które będą korzystne dla Twoich reklam.

Istnieje również możliwość korzystania z automatycznych rozszerzeń. Jeśli przewiduje się, że rozszerzenie poprawi skuteczność Twojej reklamy, zostanie automatycznie utworzone i wyświetlone w Twojej reklamie. W przypadku eCommerce najważniejsze z nich to oceny sprzedawców, promocje i cena.

Rekommenderad:  Marketing treści a marketing cyfrowy: który jest najlepszy?

Licytacja

Istnieje kilka sposobów określania stawek: ręczne lub automatyczne. Różnica między nimi polega na tym, że ręczne określanie stawek pozwala ustawić stawkę na poziomie grupy reklam, a automatyczne określanie stawek pozwala wyznaczyć cel, którym ma zająć się Google. Może to obejmować takie cele, jak zwiększenie widoczności, maksymalizacja liczby konwersji lub zwiększenie liczby wizyt w witrynie.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, który rodzaj określania stawek najlepiej sprawdzi się w przypadku Twojej firmy. Najlepiej przetestować każdy z nich i przeanalizować dane, aby wiedzieć, którego należy używać.

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, skorzystaj z ręcznego CPC. Gdy już to opanujesz, możesz zacząć od ulepszonego CPC. Po pewnym czasie zaczniesz uzyskiwać więcej konwersji. Gdy tak się stanie, możesz rozpocząć testowanie strategii automatycznego określania stawek. Istnieje kilka typów określania stawek, które dobrze nadają się do kampanii e-commerce, takich jak docelowy CPA lub docelowy ROAS.

Po tym wszystkim będziesz w stanie zebrać wiele danych. Porównaj wszystkie wskaźniki przed i po kampanii, a następnie dostosuj swoje podejście na podstawie swoich ustaleń.

Dynamicznie dopasowuj oferty na podstawie ceny lub marży

W miarę jak handel elektroniczny coraz bardziej rozszerza się na reklamy w wyszukiwarce, pojawiają się narzędzia, które pozwalają na profesjonalne licytowanie. Możesz dostosować swoje stawki na podstawie ceny produktu lub marży, na przykład ustawiając maksymalny CPC i maksymalny CPA jako procent całkowitej marży zysku. W ten sposób możesz mieć pewność, że nie przelicytujesz ani nie przelicytujesz.

Sprawdzone metody kopiowania reklam w handlu elektronicznym

Tekst reklamy to Twoja szansa na zachęcenie kupujących do wybrania Ciebie. To jest tekst, który zobaczą osoby wyszukujące, gdy będą wpisywać zapytanie w Google. Postępuj zgodnie z tymi sprawdzonymi metodami, aby zyskać pewność, że kliknęli Twoją reklamę, że dokonali właściwego wyboru.

 1. Bądź konkretny i skup się na potrzebach klienta. Chodzi o to, aby opisać, w jaki sposób Twoja firma jest dla nich korzystna. Nikt nie lubi ogólnych lub „wyprzedażowych” reklam. Poświęcając czas na jasne przedstawienie swojego przekazu, pokazujesz, że cenisz swoich klientów.
 2. Przyciągnij uwagę kreatywnymi i konkretnymi nagłówkami. Możesz czerpać inspirację od siebie, używając języka z dobrze funkcjonujących stron Twojej witryny.
 3. Używaj słów kluczowych w nagłówkach.
 4. Zainspiruj kupujących do szybkiego działania, umieszczając wezwania do działania, w których liczy się czas. Nie zawsze poświęcą czas na dokładne przeczytanie całej reklamy, więc nie bój się dodać jej do nagłówka. Może to obejmować odliczanie, kiedy wyprzedaż się kończy, czy wyprzedaż kończy się po wyczerpaniu zapasów lub ile produktów zostało.

Wniosek

Mając za sobą około 20 lat historii reklam tekstowych Google, być może wahałeś się, czy zacząć – a może po prostu potrzebowałeś wskazówek, jak ulepszyć istniejące reklamy. Teraz masz ramy, które pomogą Ci kontynuować kolejne kroki do sukcesu PPC. Dodanie reklam w wyszukiwarce do arsenału reklam może znacznie zwiększyć Twoją obecność w Internecie.

Table of Contents