Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wprowadzono iOS 16 z nowymi funkcjami dla iPhone’a 8 i nowszych wersji

Firma Apple zaprezentowała najnowszy system operacyjny iPhone’a (ios 16) z funkcjami takimi jak obsługa widżetów na ekranie blokady i edytowanie wiadomości tekstowych wysyłanych w wiadomościach.

Firma Apple zaprezentowała nowe systemy operacyjne dla iPhone’a (iOS 16), iPada (iPadOS 16), komputera Mac (macOS Ventura) i Apple Watch (watchOS 9) podczas wydarzenia programowego WWDC 2022, które potrwa pięć dni od 6 czerwca .

Wprowadzenie znaczących aktualizacji systemu operacyjnego Apple zawsze było jedną z kluczowych i ekscytujących części konferencji. Oczy wielu fanów ekosystemu Apple, nawet tych użytkowników, którzy jeszcze 5 czy 6 lat temu korzystali z modeli iPhone’a, skupiają się na nowych funkcjach iOS.

Zaprezentowany w zeszłym roku na WWDC system iOS 15 przeszedł znaczące zmiany w Facebooku, Mapach, iMessage, klimacie i zdjęciach. Według nieoficjalnych doniesień iOS 15 jest obecnie zainstalowany na około 85% wszystkich aktywnych iPhone’ów, a migracja na nowy system operacyjny ma zakończyć się sukcesem jak nigdy dotąd.

Poniżej wyjaśnimy datę premiery iOS 16, kompatybilnych iPhone’ów i nowych funkcji tego systemu operacyjnego.

Data premiery iOS 16

iOS 15 stał się dostępny po premierze w czerwcu 2021 r. (wrzesień 1400 r.), we wrześniu 2021 r. (wrzesień 1400 r.) i około tydzień po premierze iPhone’a 13. W tym roku najnowsza wersja systemu operacyjnego iPhone’a będzie dostępna dla programistów przed premierą wersja ostateczna ukaże się we wrześniu 2022 r. (wrzesień), po wprowadzeniu na rynek serii iPhone 14.

Użytkownicy, którzy chcą poznać iOS 16 przed oficjalną premierą, mogą zapisać się do publicznej wersji beta w lipcu w programie Apple Beta Software Program; Jednak ze względu na okres próbny i niestabilność tej wersji w porównaniu z wersją ostateczną, nie zaleca się jej instalowania na urządzeniu podstawowym.

iPhone’y kompatybilne z iOS 16

Jedną z największych zalet ekosystemu Apple jest długoterminowe zaangażowanie firmy w dostarczanie aktualizacji oprogramowania, czasami nawet do siedmiu lat. Na przykład iPhone 6s wydany w 2015 roku obsługuje iOS 15.

CZYTAĆ:  Przewodnik Jak zainstalować Kali Linux na Virtualbox dla początkujących

Oczekiwano, że iOS 16 będzie obsługiwał iPhone’a z serii 7 i nowsze modele, ale iPhone 8 jest najstarszym modelem, który może otrzymać iOS 16. W poniższej tabeli możesz zobaczyć pełną listę iPhone’ów obsługujących iOS 16:

iPhone’y kompatybilne z iOS 16

iPhone’y kompatybilne z iOS 16

iPhone’a 13 iPhone’a 13 Mini
iPhone’a 13 Pro iPhone’a 13 Pro Maxa
iPhone’a 12 iPhone’a 12 mini
iPhone’a 12 Pro iPhone’a 12 Pro Max
iPhone’a 11 iPhone’a 11 Pro
iPhone’a 11 Pro Maxa iPhone’a XS
iPhone’a XS Max iPhone’a XR
iPhone’a X iPhone’a 8
iPhone’a 8 Plusa

Nowe funkcje iOS 16

W zeszłym roku, w związku z pandemią koronową i domową epidemią, która doprowadziła do wzmożonego korzystania ze spotkań online, Apple większość swojego czasu poświęcił na wprowadzenie w iOS 15 nowych funkcji FaceTime, w tym dźwięku przestrzennego, udostępniania treści oraz obsługi systemów Android i Windows. Tata. Wprowadzono także możliwość odblokowania iPhone’a przez Facebooka podczas noszenia maski bez konieczności posiadania Apple Watch w iOS 15.4.

W tym roku użytkownicy iOS 16 odczują najbardziej znaczącą poprawę funkcji i wyglądu ekranu blokady w porównaniu z poprzednimi wersjami, o czym dowiesz się poniżej.

Nowy wygląd ekranu blokady z obsługą widżetów

Ekran blokady iOS 16

Niewątpliwie najbardziej atrakcyjną zmianą w iOS 16 jest wygląd ekranu blokady. Użytkownicy iOS 16 mogą dostosować jego wygląd, użyć filtrów kolorów lub zmienić czcionkę czasu, przytrzymując palec na ekranie blokady iPhone’a. Do ekranu blokady dodano także obsługę widżetów, które według Apple oferują miliony możliwych sposobów zmiany kształtu blokady ekranu poprzez dodanie widżetu. Przesuwając palcem po sieci, możesz utworzyć wiele ekranów blokady i wybierać pomiędzy nimi.

Funkcję Fokus można także dodać do ekranu blokady w systemie iOS 16, dzięki czemu użytkownicy będą mieli dostęp do takich aplikacji, jak Kalendarz, Poczta, Wiadomości i Safari, przesuwając palcem i wybierając żądany ekran blokady.

Nowe tapety

Tapety na iOS 16

W iOS 16 Apple wprowadził istotne zmiany w sekcji obrazu tła. Oprócz dodania większej liczby opcji do obrazów tła użytkownicy mogą skorzystać z opcji Pomieszaj zdjęcia, aby zmieniać obraz tła codziennie, co godzinę lub poprzez dotknięcie palca. Galeria sugerowanych zdjęć wykorzystuje również sztuczną inteligencję do wybierania najlepszych zdjęć zrobionych przez użytkownika i umieszczania ich na ekranie blokady.

Możliwość edytowania i usuwania wiadomości w iMessage

Edytuj i usuwaj wiadomości w iMessage

iOS 16 dodaje możliwość edycji literówek lub usuwania wiadomości wysyłanych do iMessage. Użytkownicy mogą także oznaczyć ciąg wymienianych wiadomości jako „nieprzeczytany”, aby móc je przeczytać, gdy tylko będzie to możliwe. Doda możliwość odtwarzania filmów lub jednoczesnego słuchania muzyki w aplikacji iMessage.

CZYTAĆ:  Poznaj najlepsze aplikacje skanera na iOS (iPhone i iPad)

Poprawione wyświetlanie powiadomień

Ulepszone powiadomienia w iOS 16

Powiadomienia w iOS 16 są teraz wyświetlane inaczej na ekranie blokady. Zamiast zasłaniać cały ekran, tradycyjnie są one wyświetlane na dole siatki. Funkcja „aktywności na żywo” wyświetla także powiadomienia o wydarzeniach na żywo, takich jak wyniki meczów sportowych czy przyjazd taksówki Ubera.

Dramatyczna transformacja CarPlay

Możliwość CarPlay

Nowa wersja CarPlay, która według Apple będzie dostępna w 98% nowych pojazdów wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych, będzie w stanie zapewnić użytkownikom bardziej zintegrowane i spójne wrażenia dzięki wyświetlaniu treści na wielu stronach.

Głębsza integracja CarPlay z samochodem pozwala użytkownikom wybierać różne programy radiowe lub zmieniać temperaturę wewnątrz samochodu. Carplay wyświetli także prędkość pojazdu, poziom paliwa i temperaturę, korzystając z danych pojazdu. Ponadto, dzięki obsłudze widżetów zasilanych bezpośrednio z iPhone’a, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do informacji o muzyce jednym rzutem oka na desce rozdzielczej.

Niektórzy uważają, że nowa i przeprojektowana wersja CarPlay to możliwa infrastruktura dla przyszłego samochodu Apple.

Aplikacja fitness bez konieczności posiadania Apple Watch

Aplikacja fitness na iOS 16

Dobra wiadomość dla użytkowników iPhone’a, którzy mogą pobrać iOS 16, jest taka, że ​​nie będą już potrzebować zegarka Apple Watch, aby korzystać z aplikacji Fitness. Czujniki iPhone’a mogą śledzić liczbę kroków, przebyty dystans, liczbę pokonanych kroków i ćwiczenia wykonane w różnych aplikacjach, a następnie wykorzystać te dane do oszacowania dziennego spożycia kalorii przez użytkownika. Użytkownicy mogą także udostępniać swoje cele fitness znajomym, aby zmotywować ich do większej liczby treningów.

Możliwość udostępniania obrazów w udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud

Funkcja udostępnionej biblioteki zdjęć iCloud w iOS 16

Funkcja udostępnionej biblioteki zdjęć iCloud w iOS 16 to nowy sposób udostępniania zdjęć iCloud członkom rodziny; W ten sposób nawet sześciu użytkowników może przesłać zdjęcia z galerii swojego telefonu do tej przestrzeni w chmurze lub skorzystać z nowej opcji automatycznego przesyłania w aplikacji aparatu. Ponadto, jeśli w filmie są obecni członkowie udostępnionej biblioteki zdjęć iCloud, sztuczna inteligencja iPhone’a sugeruje, aby udostępnili go w tym albumie w chmurze.

Każdy członek może edytować lub usuwać przesłane obrazy lub filmy lub dodawać je do swojej listy ulubionych. Każdy z tych użytkowników pojawi się w sekcji Wspomnienia i Polecane Zdjęcia, aby cała rodzina mogła cieszyć się wspomnieniami bycia razem.

Nowe narzędzia w aplikacji Mail

Aplikacja Poczta na iOS 16

Nowe narzędzia dodane do Mail pozwolą użytkownikowi zaplanować wysyłkę wiadomości e-mail, a nawet anulować ją na chwilę przed dotarciem do miejsca przeznaczenia. Aplikacja Mail wykrywa teraz, czy użytkownik zapomniał istotnej części wiadomości e-mail, np. dodania załącznika. Użytkownicy mogą również skorzystać z opcji Przypomnij później, aby odzyskać dowolną wiadomość e-mail w dowolnym dniu i godzinie. Opcja Kontynuacja automatycznie przypomina użytkownikom o konieczności podjęcia dalszych działań, jeśli nie otrzymali jeszcze odpowiedzi na swój e-mail. Wyszukiwanie poczty e-mail również odnotowało znaczące ulepszenia w iOS 16.

CZYTAĆ:  Football Manager Touch 2016 trafia na tablety z Androidem i iOS

Dodano funkcję tekstu na żywo do wideo

Funkcja tekstu na żywo w wideo

Funkcja tekstu na żywo w poprzedniej wersji systemu iOS wykorzystywała sztuczną inteligencję urządzenia do wykrywania tekstu na obrazach. Jednak teraz w iOS 16 ta funkcja została dodana do wideo. Użytkownicy mogą zatrzymać odtwarzanie wideo w dowolnej klatce. Narzędzie Aktywny tekst pozwala wyodrębnić wyświetlany tekst z centrum wideo. Aktywny tekst pozwala także użytkownikom konwertować jednostki, tłumaczyć tekst i nie tylko.

Ulepszona funkcja wizualnego wyszukiwania.

Ulepszona funkcja wizualnego wyszukiwania w iOS 16

Funkcja Visual Look Up w iOS 16 umożliwia użytkownikom dotknięcie i przytrzymanie obrazu palcem, aby odłączyć go od tła i umieścić w innych aplikacjach, takich jak Wiadomości. Ta funkcja umożliwia teraz wykrywanie ptaków, owadów i rzeźb.

Oraz wiele innych nowych funkcji.

Oprócz powyższego iOS 16 zawiera wiele innych funkcji i ulepszeń; Zawiera funkcję Apple Pay Później do płatności ratalnych dla użytkowników z USA; Dodano klucze do Safari, aby zwiększyć bezpieczeństwo użytkownika; możliwość dodania aż 15 miejsc docelowych do Apple Maps i synchronizacji wybranych tras pomiędzy MacBookiem a iPhonem; Możliwość dodawania emoji do wiadomości za pośrednictwem Siri i automatycznego wysyłania wiadomości bez konieczności przeprowadzania etapu weryfikacji;

  • Aktualizowanie kart Safari w Iowa16Funkcja sprawdzania prywatności w Iowa 16Możliwość dodania do 15 miejsc docelowych w Apple Maps w stanie Iowa 16Rozpoznawalność dla osób niewidomych w Iowa 16

Nowe narzędzie do ochrony prywatności Safety Check umożliwia także osobom narażonym na przemoc domową szybkie zablokowanie dostępu do innych osób ze swoich telefonów. Nowe narzędzia ułatwień dostępu, w tym wykrywanie drzwi, które pomaga osobom niewidomym poruszać się do celu za pomocą iPhone’a kilka kroków dalej, a także Game Center mają nowy wygląd w iOS 16.

Co sądzisz o nowych funkcjach iOS 16?

Pobierz motywy WordPressPobierz motywy WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz motywy WordPresskurs Lyndy do pobrania za darmopobierz oprogramowanie SamsungaPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy płatny kurs udemy do pobrania