Wreszcie! Możesz teraz odbierać wiele połączeń jednocześnie na WhatsApp

WhatsApp staje się niemal niezbędną aplikacją i usługą. Posiada funkcje, które wykraczają poza najbardziej podstawowe systemy komunikacyjne i oferuje już narzędzia, które wielu innych chciałoby mieć.

Jeśli większość jest przyzwyczajona do korzystania z WhatsApp do wymiany wiadomości tekstowych, ma o wiele więcej. Połączenia głosowe są również rzeczywistością i teraz mają duże wiadomości. Oczekiwanie na połączenie jest wreszcie dostępne, czego od dawna oczekiwano.

Połączenia z Whatsapp otrzymują dzwonek oczekiwania

Główna zmiana w połączeniach WhatsApp

WhatsApp koncentruje się na różnych formach komunikacji. Oprócz dobrze znanej i szeroko stosowanej komunikacji tekstowej dostępne są również połączenia wideo i połączenia głosowe. Te ostatnie są dla wielu wybraną formą komunikacji.

Dla tych WhatsApp ma prawdziwą niespodziankę. Dzięki najnowszej wersji aplikacji można teraz odbierać wiele połączeń jednocześnie, czego do tej pory brakowało i było niezbędne.

Poprzednio za każdym razem, gdy połączenie było wykonywane z zajętym użytkownikiem, dzwoniło normalnie, dopóki nie zostanie rozłączone. Po stronie odbiorcy nie będzie żadnego wskazania połączenia przychodzącego i zostanie ono pominięte. Później nastąpiły pewne zmiany, ale problem pozostał.

Połączenia z Whatsapp otrzymują dzwonek oczekiwania

Gdy otrzymasz nowy, zadzwoni i zostanie zawieszony

W najnowszej wersji WhatsApp ten scenariusz już się nie dzieje. Po obu stronach pojawia się alert, zarówno dźwiękowy, jak i wizualny. Telefon zadzwoni i pojawi się ostrzeżenie. Tutaj możesz się rozłączyć i odebrać połączenie lub po prostu zawiesić połączenie.

Niestety ta wiadomość wydaje się jeszcze nie skończona. Te dwie opcje działają, ale najwyraźniej istnieje wada. Wielu użytkowników chciało mieć trzecią opcję zawieszenia połączeń.

Na razie tę nową funkcję można znaleźć w stabilnej wersji v2.19.352 (Lustro APK) lub nowszej wersji WhatsApp, a także w wersji 2.19.128 (Lustro APK) z WhatsApp Business. Ta wersja wprowadza także nowe opcje prywatności. Utrudniają one przede wszystkim dołączanie do nowych grup bez zezwolenia.