Wreszcie ogłosił nowy iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Liczne pogłoski z ostatnich kilku miesięcy w końcu znalazły potwierdzenie w ogłoszeniu przez Apple nowych dziś wieczorem iphone 6 i iPhone 6 Plus a także smartwatch Apple Watch. Na scenie Flint Center w Cupertino, dyrektor generalny Apple, Tim Cook, entuzjastycznie zilustrował wszystkie szczegóły nowych urządzeń w długim przemówieniu.iPhone 6 i iPhone 6 PlusNajbardziej oczywistą nowością dla nowych iPhone’ów Apple bez cienia wątpliwości jest szerokość ekranu, 4,7 cala o rozdzielczości 1334 x 750 punktów dla iPhone’a 6 i 5,5 cala oraz 1920 x 1080 punktów dla iPhone’a 6 Plus. W związku z tym Apple wchodzi na rynek phabletów pod każdym względem, kategoria produktów nie jest już zarezerwowana dla ograniczonego kręgu konsumentów. W przeciwieństwie do spekulacji w ostatnich miesiącach, żaden smartfon nie korzysta z szafirowego szkła kryształowego. Jeśli chodzi o grubość, iPhone 6 i iPhone 6 Plus mają odpowiednio 5,9 i 7,1 mm, w porównaniu do 7,6 mm w poprzednim iPhonie 5s.iPhone 6 i iPhone 6 Plus

System operacyjny naturalnie używał iOS 8, w przypadku iPhone’a 6 Plus z ekranem w formacie FHD dostępny będzie interfejs użytkownika w trybie poziomym, podobny do tego używanego na tabletach z serii iPad. Układ zastosowany w dwóch iPhone’ach ogłosił dziś nowy Apple A8 z technologią 20 nm i architekturą 64-bitową, obsługiwany przez koprocesor M8, również produkowany przez Apple. Oba smartfony obsługują sieci mobilne LTE o prędkości pobierania do 150 Mb / s i są wyposażone w funkcję NFC. Dostępne cięcia dotyczące pamięci wewnętrznej (jak zawsze nie do rozszerzenia) to 16 GB, 64 GB i 128 GB.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus

Aparat nowego iPhone’a ma 8,0 megapikseli i może się poszczycić 5-soczewkowym obiektywem z przysłoną F / 2.2 i nagrywaniem wideo w trybie 1080p przy 60 klatkach na sekundę, a nawet przy 60 klatkach na sekundę w trybie zwolnionym. Istnieje również optyczny stabilizator obrazu.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus

W Stanach Zjednoczonych nowy iPhone 6 będzie dostępny w cenie od 199 USD (z dwuletnią umową) od 12 września, a sprzedaż rozpocznie się 17 września. Aby zdobyć iPhone’a 6 Plus, musisz wydać jeszcze 100 USD. W wyniku wprowadzenia dwóch nowych modeli poprzedni iPhone 5c i iPhone 5s będą oferowane w USA za odpowiednio 0 USD i 99 USD, ponownie wbrew podpisaniu dwuletniej umowy. Jeśli chodzi o rynek włoski, oczekuje się, że sprzedaż rozpocznie się w następnym miesiącu (rezerwacje rozpoczną się 26 września) w cenie „podstawowej” 729 euro za iPhone’a 6 z 16 GB pamięci.

iPhone 6 i iPhone 6 Plus
Porównaj iPhone 6 Plus VS iPhone 6 VS iPhone 5s VS iPhone 5c