Wskazówka: czy twoja kopia zapasowa Androida wykonuje kopię zapasową w Google? Lepiej to sprawdzić

Utrata danych to jeden z największych problemów każdego użytkownika smartfona. Ważne jest, aby kopie zapasowe były tworzone okresowo, z zachowaniem jakości i ochrony przed wszelkimi problemami.

Aby zapewnić ten krok na Androidzie, Google utworzył w twoim sistema niezbędne narzędzia. Nawet jeśli są obecne, ważne jest, aby upewnić się, że są aktywne i często używane. Dziś zapewnimy, że kopie zapasowe są aktywne i używane.

kopie zapasowe Android smartphone Google

Niezależnie od tego, czy masz nowy smartfon, czy w sytuacji awaryjnej, ważne jest, aby przechowywać kopie zapasowe naszych danych. Są to w aplikacjach, zdjęciach i filmach, a nawet na listach połączeń, wiadomościach. Będąc dostępnym, można z nich łatwo korzystać przy wymianie telefonu.

Czy smartfon z Androidem ma zabezpieczone dane w Google?

W normalnej sytuacji ten mechanizm tworzenia kopii zapasowych systemu Android powinien być aktywny. Ważne jest jednak, aby potwierdzić, że działa i czy występują jakieś problemy. Jest szybki i mogą to robić okresowo.

kopie zapasowe Android smartphone Google kopie zapasowe Android smartphone Google

Powinny zacząć od uzyskania dostępu do Definicje z Androida, a następnie wybierz opcję System. W tym nowym obszarze powinieneś rozwinąć obszar Zaawansowane, jeśli wybierzesz oczywistą opcję. Mówimy o kopii zapasowej, która właśnie pokazuje jej status.

Muszą jednak wprowadzić i potwierdzić swój status. Opcja u góry pokazuje stan kopii zapasowych. Musi być aktywny, z niebieskim przyciskiem kopiowania i gotowy do użycia w dowolnym momencie.

kopie zapasowe Android smartphone Google kopie zapasowe Android smartphone Google

Poniżej możesz zobaczyć aktywne kopie zapasowe. Zostanie to pokazane, kiedy wykonano ostatni zbiór danych. Są one podzielone na każdy z różnych obszarów, które obejmują kopie zapasowe na Androidzie.

Twórz kopie zapasowe za naciśnięciem jednego przycisku

Jeśli chcą, mogą wykonać kopię zapasową w dowolnym momencie. Google zapewnia szybki sposób, aby to zrobić. Ta opcja znajduje się na przycisku pojawiającym się w interfejsie, który odwiedziłeś wcześniej. Muszą tylko nacisnąć ten przycisk.

kopie zapasowe Android smartphone Google kopie zapasowe Android smartphone Google

Android zajmie się wówczas gromadzeniem danych i wysyłaniem ich na serwery Google. Pozostaną tam, chronione i gotowe do użycia w dowolnym momencie lub po prostu w celu wymiany.

Google ma również narzędzia do wykonania wymiany. Podczas uruchamiania smartfona bez danych opcja resetowania będzie jedną z obecnych propozycji. Google zapewnia użytkownikom potrzebne narzędzia i to dowód.