Wskazówka: jak aktywować nowy tryb ciemny wewnątrz Instagram lepiej z niego korzystać

Dark Mode podbija systemy operacyjne, zwłaszcza mobilne. Wprowadza nowe, ciemniejsze środowisko, które chroni wzrok użytkowników, zapewniając bardziej odpowiedni sposób przebywania w środowiskach o mniejszym oświetleniu.

Oprócz systemów operacyjnych aplikacje również dołączają do tego nowego trendu. To prowadzi ich do zmiany interfejsów i dostosowania ich do rzeczywistości za pomocą innego i dostosowanego elementu. O Instagram był jedną z ostatnich osób, które pamiętają o tej zmianie, a dziś pokażemy, jak ją aktywować.

Instagram  Nowość w interfejsie Dark Mode

Tryb ciemny staje się coraz bardziej rzeczywistością

Tryb ciemny nie jest już nowością dla większości. Istnieje wiele aplikacji i systemów, które udostępniają go natywnie, dostosowując się do potrzeb użytkownika, aby lepiej korzystać z urządzeń. Ulepszenia są oczywiste i nie ograniczają się do ochrony oczu użytkownika.

O Facebook wprowadził tę poprawę do swoich usług i aplikacji, otwierając ścieżkę, którą branża zdaje się podążać w przyspieszonym tempie. Po obejrzeniu go w wielu twoich aplikacjach, teraz mamy dostępny także w Instagram, z wielką kontrolą.

Instagram  Nowość w interfejsie Dark Mode

Instagram  Nowość w interfejsie Dark Mode

Tryb ten można łatwo ustawić w Instagram

Aby aktywować ten tryb w aplikacji Instagram, powinien zaczynać się od profilu użytkownika. Aby to zrobić, kliknij obraz na dolnym pasku, który daje dostęp do tego profilu. Tutaj będziesz miał dostęp do menu aplikacji.

Następnie kliknij trzy poziome linie w prawym górnym rogu, otwierając menu aplikacji Instagram. Tutaj i na końcu tego menu znajdziesz opcję Ustawienia, która znajduje się na końcu tego menu, wraz z resztą opcji.

Instagram  Nowość w interfejsie Dark Mode

Instagram  Nowość w interfejsie Dark Mode

Wszystko staje się ciemniejsze i bardziej dostosowane do użycia

W Ustawieniach znajdziesz kolejny szeroki zakres opcji, do których można uzyskać dostęp. Tutaj na koniec mają na myśli opcję Motyw, którą powinni otworzyć. Są dostępne 3 opcje, których możesz użyć do zmiany motywu. Mają światło, które jest normalne, ciemność, która aktywuje tryb ciemności i tę, która wykorzystuje ustawienie wybrane dla sistema.

Jest to prosty proces i całkowicie zmieni interfejs Instagram. Jest to lepszy sposób na zastosowanie w warunkach słabego oświetlenia, a zatem bardziej atrakcyjny.