Wskazówka: jak udostępnić ekran iPhone’a i iPada AnyDesk

AnyDesk jest dla nas fantastycznym narzędziem umożliwiającym udzielanie i otrzymywanie pomocy zdalnej. Mówiliśmy już kilka razy w tym oprogramowaniu, ale nigdy w aspekcie mobilnym. Dzisiaj proponujemy skorzystanie z tej aplikacji, aby móc zdalnie pomóc tym, którzy mają iPada lub iPhone’a. To proste, po prostu wykonaj kroki, które zostawiliśmy.

Czasami możemy potrzebować pomocy komuś, kto ma pytanie dotyczące korzystania z iPhone’a lub iPada. Ta aplikacja jest świetną pomocą.

Wskazówka dotycząca korzystania z AnyDesk do zdalnego dostępu do iPhone'a lub iPada

Sprawa, którą wnosimy dzisiaj, jest wynikiem procesu, który przyszedł nam do głowy i który rozwiązujemy w sposób, który pokażemy. W związku z tym rodziny zostały zamknięte i chronione przed kontaktem przez innych członków rodziny. Aby skrócić odległości i odizolować się od walki, zainstalowaliśmy iPady i korzystaliśmy z iPhone’ów (i innych urządzeń z Androidem) do łączenia ludzi poprzez wideokonferencje.

Pomimo tego, że mamy iOS, a procesy są bardzo proste, użycie tego lub innego oprogramowania, aby połączyć kilku członków rodziny z innym sprzętem, było wyzwaniem. Jednak uwaga pozostaje, seniorzy są coraz bardziej niezaangażowani w nowe technologie.

Zdalna obsługa iOS za pośrednictwem AnyDesk

Cóż, więc nie musimy podróżować, zainstalowaliśmy AnyDesk na urządzeniach. Tak więc w prosty sposób możemy pomóc tym, którzy po raz pierwszy korzystają z tych technologii, które dziś łączą ludzi jak nigdy dotąd.

1Krok – proces instalacji jest normalny, przejdź do App Store i pobierz aplikację na urządzeniach iOS.

2Krok – Otwórz aplikację AnyDesk na iPhonie lub iPadzie

3Krok – Zauważysz swój adres AnyDesk, jak tylko otworzysz aplikację. Ten adres będzie używany przez każdego innego użytkownika AnyDesk do łączenia się z urządzeniem.

Wskazówka dotycząca korzystania z AnyDesk do zdalnego dostępu do iPhone'a lub iPada

4Krok – Zakładamy, że masz już zainstalowany na swoim komputerze. Jeśli jednak nie masz, przejdź do anydesk.com/download na komputerze, za pomocą przeglądarki i zainstaluj oprogramowanie na komputerze PC lub Mac. Teraz otwórz je i wpisz adres AnyDesk na iPhonie lub iPadzie. Kliknij „Połącz”, jak pokazano poniżej.

Wskazówka dotycząca korzystania z AnyDesk do zdalnego dostępu do iPhone'a lub iPada za pomocą komputera

5Krok – Otrzymasz teraz powiadomienie w aplikacji AnyDesk na urządzeniu z systemem iOS. Kliknij ikonę „nagrywania”.

Wskazówka dotycząca korzystania z AnyDesk do zdalnego dostępu do iPhone'a lub iPada

6Krok – Następnie dotknij „Rozpocznij transmisję”, jak pokazano na poniższym obrazku. Rozpocznie się sesja udostępniania ekranu.

Wskazówka dotycząca korzystania z AnyDesk do zdalnego dostępu do iPhone'a lub iPada

7Krok – Jak pokazano poniżej, możesz teraz wyświetlać ekran swojego urządzenia iOS na komputerze za pomocą AnyDesk.

Wskazówka dotycząca korzystania z AnyDesk do zdalnego dostępu do iPhone'a lub iPada

Dlatego te kroki są proste i pozwalają, z dowolnego komputera lub innego urządzenia, jednej osobie pomóc drugiej, przeglądając ekran iPhone’a lub iPada. Pamiętaj jednak o tym: nie można manipulować urządzeniem zdalnie. Można wyświetlić tylko ekran z działaniami właściciela iPhone’a lub iPada.

Zasadniczo co Apple pozwala na to, że przy użyciu opcji nagrywania ekranu na iOS można śledzić działania na innym urządzeniu.

Czytaj też: