Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wskazówka: jak zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo Telegramowi na Androidzie

Wszyscy wskazują na Telegram jako jedną z najbezpieczniejszych usług przesyłania wiadomości, z których możemy korzystać. Jest to oparte na bezpiecznym protokole, który chroni transmisję wiadomości w Internecie.

Oczywiście, nawet przy całym tym bezpieczeństwie, czasami zdarza się awaria. Mówimy o smartfonie i możliwości otwarcia tej aplikacji przez każdego, kto ma dostęp do smartfona. Oczywiście istnieje rozwiązanie i każdy powinien je zastosować natychmiast.

Hasło blokady bezpieczeństwa telegramu Android

Bezpieczeństwo w jednej z najlepszych aplikacji do przesyłania wiadomości

Nawet przy całym wymaganym przez nas bezpieczeństwie w aplikacjach i usługach przeoczony jest głównie jeden punkt. Mówimy o bezpieczeństwie fizycznym i dostępie do aplikacji na samym smartfonie.

Oczywiście ten problem rozwiązują firmy, ale niewielu pamięta o jego aktywacji. W przypadku telegramu jest to proste funkcjonowanie a tym samym w celu ochrony wiadomości i samych użytkowników.

Telegram ma wszystko dostępne w prosty sposób

Zacznij od otwarcia menu Telegram i poszukaj w środku opcji, która zapewni Ci dostęp do ustawień tej aplikacji. Będzie na końcu tego menu, ale wyraźnie widoczne.

Następnie, w ustawieniach Telegramu, powinieneś poszukać obszaru poświęconego bezpieczeństwu tej aplikacji. Znajdź obszar Prywatność i bezpieczeństwo i przejdź dalej w tym procesie.

Ustaw hasło, które ma być używane do ochrony tej aplikacji

Następnie otwórz opcję Zablokuj hasło, która będzie w obszarze Zabezpieczenia telegramu. Następnie musisz aktywować opcję, którą znajdziesz w środku, która zostanie wyłączona.

Użytkownik zostanie poproszony o natychmiastowe ustawienie kodu PIN. Jeśli wolisz, możesz zmienić na coś bardziej złożonego, wybierając opcję Hasło. Ten proces powtarza się w celu potwierdzenia.

Blokowanie ekranu staje się pewnością

Jeśli wolisz, a pod koniec tego procesu możesz również określić czas oczekiwania na zablokowanie ekranu i określić, czy chcesz użyć odcisku palca, aby odblokować telegram.

Odtąd za każdym razem, gdy używają Telegramu, po wyłączeniu ekranu, zostaną poproszeni o uwierzytelnienie się w aplikacji. Użyj zdefiniowanego kodu PIN lub hasła, aby uzyskać dostęp do aplikacji.

Jeszcze więcej ochrony na Androidzie

Prawdopodobnie i jeśli zdefiniowałeś odcisk palca, zostaniesz poproszony o użycie obu metod uwierzytelniania. Powinien to być błąd, który Telegram z pewnością wkrótce usunie.

Ta dodatkowa warstwa bezpieczeństwa chroni wiadomości użytkowników Telegramu w ważnym punkcie. Jest to zwykle pomijane i zapewnia dostęp do danych i informacji.