Wskazówka: Unikanie autostrad i opłat drogowych w Mapach Google i Waze

Usługi map pozwalają po prostu zorientować każdego kierowcę na miejsce docelowe. Wystarczy ustawić, gdzie chcesz iść, a instrukcje przychodzą naturalnie.

Oczywiście konieczne jest umożliwienie zdefiniowania niektórych parametrów dotyczących trasy, która zostanie wykonana. Typy dróg, płatności lub inne elementy muszą być kontrolowane, co ma wpływ na dalsze działania. Oto jak to zrobić w Mapach Google i Waze.

Google Maps Waze Toll Roads Travel

Każda usługa mapy pozwala określić, czy chcesz podróżować po płatnych drogach, czy po autostradzie. Są to informacje, które zmieniają trasę, która ma zostać użyta i do czasu przybycia do celu.

Śledź ścieżkę autostrady utworzoną w Mapach Google

W przypadku Map Google można to ustawić po ustawieniu trasy. Po naniesieniu trasy powinni kliknąć menu u góry. Wewnątrz powinieneś wybrać wejście Opcje trasy kontynuować

Google Maps Waze Toll Roads Travel Google Maps Waze Toll Roads Travel

Natychmiast pojawi się pole wyboru, w którym musisz wybrać, czy chcesz unikać autostrad, opłat za przejazd lub promów. Każda zaznaczona zmiana może spowodować zmianę przebiegu i czasu jego trwania. Ta zmiana nie jest ostateczna, co możesz zrobić w ustawieniach, jeśli chcesz.

W Waze płacisz za przejazd tylko, jeśli naprawdę tego chcesz

Również w Waze może dokonać tej zmiany. W tym przypadku jest wyśrodkowany i ostateczny, ale efekt jest taki sam. W Ustawieniach Waze możesz znaleźć wiele wpisów, powinieneś poszukać opcji Prowadzenie pojazdu.

Google Maps Waze Toll Roads Travel Google Maps Waze Toll Roads Travel

Również w środku można znaleźć 3 poprzednie opcje. Wskaż, czy chcesz uniknąć opłat, promów lub autostrad. Pamiętaj, że w tym przypadku opcje te są ostateczne i trwale zmienione.

W ten prosty sposób mogą kontrolować trasy, które mają być proponowane i podążane. Każda zmiana zwykle ma wpływ na podróż i czas. Wybierz miejsce docelowe, ale teraz również kontroluj, w jaki sposób dokonasz podróży.