Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wskazówka: większe bezpieczeństwo w Windows 11? Zmień sposób logowania

Zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników i ich danych na Windows 11 można wykonać na kilka sposobów. Jeśli większość skupia się na utrzymaniu tej ochrony w obrębie sistemaistnieje często pomijany problem, który ma miejsce przed wejściem na PC.

Ta fizyczna ochrona jest często pomijana i w większości przypadków jest niezbędna. Tak więc i dla tych, którzy chcą zapewnić większe bezpieczeństwo Windows 11, musi przede wszystkim zająć się logowaniem i tym samym zmienić sposób logowania.

Windows  11 Bezpieczeństwo sesji firmy Microsoft

Microsoft ma w swoim planie na przyszłość bardzo ważny pomysł. Czy chcesz trwale znieść hasła i zagwarantować inne sposoby zapewnienia bezpieczeństwa użytkownikom i ich systemom, takie jak: Windows 11.

Oczywiście jest to ważna zmiana i musi być wykonana perfekcyjnie. Stawką jest ochrona iw tej dziedzinie nie można podejmować fałszywych kroków. Propozycje są już obecne i mogą z nich korzystać wszyscy użytkownicy.

Windows  11 Bezpieczeństwo sesji firmy Microsoft

W przypadku Windows 11, a nawet poprzednia wersja, Microsoft ma już pewne rozwiązania, które można wykorzystać do uproszczenia dostępu, przy jednoczesnym zapewnieniu wysokich standardów bezpieczeństwa. Aby uzyskać do nich dostęp, otwórz Ustawienia i wybierz zakładkę Konto. Tutaj powinieneś uzyskać dostęp do opcji logowania.

Tutaj w środku znajdziesz 4 opcje, które można konfigurować i wykorzystywać w sposób komplementarny, aby zagwarantować dostęp do Windows 11. Najprostszym jest rozpoznawanie twarzy, które jest proste w konfiguracji. Istnieją również odciski palców, które wymagają tylko palca użytkownika do odblokowania sistema od firmy Microsoft.

Windows  11 Bezpieczeństwo sesji firmy Microsoft

Na 2 Te ostatnie opcje są bardziej podstawowe, ale równie bezpieczne. Mamy PIN, który opiera się na kodzie numerycznym lub użyciu klucza bezpieczeństwa, tym razem z elementem fizycznym. Coś, co możesz włączyć, znajduje się również poniżej i pozwala używać tylko tych poprzednich opcji logowania.

Należy pamiętać, że większość tych opcji wiąże się z obecnością czujników obsługiwanych przez Windows Cześć. Na granicy obie opcje będą zawsze dostępne. Pamiętaj też, że możesz mieć kilka aktywnych i wybierz ten, którego będziesz używać za każdym razem, gdy logujesz się do Windows 11.

Table of Contents