Wskazówka: zobacz, jak łatwo jest udostępniać sieć Wi-Fi w systemie Android 10 firmy Google

Android 10 chce zmienić sposób, w jaki użytkownicy się odnoszą sistema operativo. Chce oddać kontrolę tym, którzy go używają, i dać jeszcze więcej narzędzi, aby można było z nich korzystać bardziej efektywnie.

Jeśli większość funkcji skupia się na dobrostanie użytkowników, inne starają się ułatwić korzystanie z nich. Jednym z takich przykładów jest sieć Wi-Fi, sieci udostępniania są teraz znacznie prostsze.

Android QR Wi-Fi Użytkownik Google QR

Jest wiele nowych rzeczy, które Google umieścił w Androidzie 10. Gigant oprogramowania to opracował sistema przez wiele miesięcy i poprawiał wiele z tego, co było wcześniej dostępne. Te nowe narzędzia zapewniają jeszcze lepsze wykorzystanie.

Przypadek Wi-Fi jest przykładem tych ulepszeń wprowadzonych przez Google sistema. Rozwój koncentrował się głównie na tym, jak można udostępniać te sieci. W informacji o sieci pojawiła się nowa opcja, która pokazuje kod QR.

Udostępnianie sieci Wi-Fi na Androidzie 10 jest prostsze

Po wybraniu nowej opcji udostępniania system Android 10 utworzy kod QR zawierający wszystkie zarejestrowane informacje. Zatem w tym kodzie znajdują się dane związane z tą siecią, takie jak SSID, szyfrowanie i użyte hasło.

Android Q Google QR Desktop Android Android Q Google QR Desktop Android

Oczywiście, aby opublikować te informacje, Android 10 wymaga Twojej zgody. Odbywa się to poprzez normalny proces uwierzytelnienia, albo poprzez PIN użytkownika, albo jego odcisk palca.

Google ułatwił użytkownikom dostęp do sieci

Każde inne urządzenie z Androidem, które później czyta ten kod QR, natychmiast otrzymuje ustawienia współdzielonej sieci. Nie wymaga interwencji użytkownika i natychmiast rejestruje nową sieć do wykorzystania w przyszłości.

Nie jest to nic nowego we wszechświecie Androida, to z pewnością doskonały dodatek. To daje Google wszystkim użytkownikom sistema opcja, z której wielu przywykło. To sprawia, że ​​proces może być skomplikowany natychmiast, często z powodu użytych haseł.