Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wskazówki dotyczące maksymalizacji zasobów biznesowych

Wskazówki dotyczące maksymalizacji zasobów biznesowych

Twoja firma ma skończoną ilość zasobów. Chociaż głównym zasobem, o którym myślisz, są prawdopodobnie pieniądze, istnieją inne rodzaje kapitału, których firma potrzebuje do funkcjonowania, w tym czas i siła robocza. Sposób, w jaki firma inwestuje te trzy zasoby, ma kluczowe znaczenie i może mieć wpływ na poziom sukcesu marki.

Zadaniem właściciela lub dyrektora firmy jest określenie najbardziej efektywnego sposobu wykorzystania tych zasobów. Gdzie można zainwestować środki, aby ulepszyć firmę i zwiększyć sprzedaż? Jak wykorzystać dostępność czasową różnych działów do realizacji najważniejszych zadań? Jakie obowiązki muszą spaść na barki pracowników, a które można zlecić innej firmie?

Maksymalizacja zasobów biznesowych doprowadzi do powstania wydajnej firmy, która będzie w stanie reagować na potrzeby klientów i zapewniać odbiorcom wysokiej jakości produkty/usługi, przy jednoczesnym zachowaniu optymalnych procesów wewnętrznych. Oto kilka wskazówek, jak zmaksymalizować zasoby firmy, aby zaoszczędzić pieniądze, wyeliminować marnotrawstwo i rozwijać markę.

Zasoby biznesowe

Automatyczne wdrażanie

Proces budowania efektywnego zespołu w firmie może być wyzwaniem. Należy przydzielać zadania, spisywać opisy stanowisk i dysponować odpowiednimi talentami do wykonywania tych obowiązków. Zatrudnianie nowych pracowników to proces, który często skutkuje stratą czasu, ponieważ członkowie zespołu muszą szkolić nowych pracowników, a cenny czas jest tracony, zanim nowi pracownicy nabiorą tempa. Zautomatyzowany proces onboardingu nowych pracowników może skrócić czas i kapitał ludzki potrzebny innym członkom zespołu do szkolenia nowych pracowników. Jeśli zostanie dobrze wdrożony, rezultatem może być szybsze wdrożenie i mniejsze obciążenie obecnych członków zespołu.

Sztuczna inteligencja dla obsługi klienta

Sztuczna inteligencja to rozwijająca się technologia, która ma wiele potencjalnych zastosowań dla biznesu. Wiele marek, które mają do czynienia z dużą liczbą zapytań klientów, jest obciążonych próbą udzielenia odpowiedzi na każde z nich. Innowacje takie jak chatboty AI mogą znacznie zmniejszyć ilość czasu i siły roboczej poświęcanej na obsługę klienta. W wielu przypadkach zapytania klientów mogą być łatwo obsługiwane przez sztuczną inteligencję, co oznacza, że ​​Twoi pracownicy nie będą musieli spędzać czasu na tych interakcjach. Ponadto, jeśli sztuczna inteligencja nie będzie w stanie wystarczająco odpowiedzieć na pytanie, może połączyć klienta z prawdziwą osobą, która może to zrobić. Technologia ta ogranicza stratę czasu i zajętą ​​pracę Twoich pracowników w przypadku dużego odsetka procesów obsługi klienta.

Obliczenia stron trzecich

Wiele marek, zwłaszcza firm o ugruntowanej pozycji, wykorzystuje dużą moc obliczeniową do obsługi operacji wewnętrznych. Nawet małe firmy mogą potrzebować znacznej mocy obliczeniowej do wykonywania codziennych zadań. Zamiast wydawać pieniądze na lokalną sieć serwerów i techników na miejscu, powinieneś rozważyć przetwarzanie w chmurze dla swoich operacji. Model ten pozwala firmom płacić tylko za potrzebną moc obliczeniową, podczas gdy utrzymaniem serwera zajmuje się platforma hostująca, a nie Twój zespół. Jest to forma outsourcingu, która zmniejsza koszty prowadzenia działalności i obciążenie Twoich pracowników. Poza tym firmy lubią GSI może działać jako usługi konsultingowe zarówno w zakresie migracji do chmury, jak i nawigacji w złożonych systemach ERP hostowanych na serwerach stron trzecich.

Oferuj pracę zdalną/hybrydową

Częścią tego, co decyduje o efektywności firmy, jest produktywność jej pracowników. Zespoły pełne dobrych pracowników znacznie częściej unikają marnotrawnych praktyk. Ogólnie rzecz biorąc, szczęśliwsi pracownicy są bardziej produktywni, dlatego wspieranie kultury promującej równowagę między życiem zawodowym a prywatnym może skutkować bardziej wydajną pracą. Jednym ze sposobów budowania tej kultury jest zaoferowanie pracownikom opcji hybrydowego lub zdalnego harmonogramu pracy. Jest to szczególnie korzystne, jeśli istnieje infrastruktura dla pracowników zdalnych, np. przetwarzanie w chmurze. Kiedy pracownicy mają możliwość pracy z domu lub dzielenia czasu między swoje biuro domowe a placówkę Twojej firmy, pozytywny wpływ na ich psychikę może sprawić, że będą szczęśliwsi, którzy będą chcieli ciężej pracować i pozostać w pobliżu. Stwarza to dodatkową premię w postaci zmniejszonej rotacji pracowników, co samo w sobie jest procesem bardzo marnotrawnym. Pracownicy zdalni mogą być bardziej produktywniwięc zaoferowanie tej opcji prawdopodobnie przełoży się na większą efektywność w firmie.

Myśl nieszablonowo

Jeśli miałbyś przeprowadzić dogłębną analizę działalności firmy, prawdopodobnie odkryłbyś wiele obszarów, w których marnowane są cenne zasoby biznesowe. Niektóre obszary odpadów mogą mieć większe znaczenie niż inne. Kluczem do zbudowania wydajnej firmy, która maksymalizuje swoje zasoby, jest chęć nieszablonowego myślenia. Sposób, w jaki zawsze się coś robiło, nie zawsze jest najlepszy. Prawie zawsze istnieje lepsza alternatywa, jeśli chcesz przeprowadzić badania i przetestować nowe metody. Niezależnie od tego, czy wypróbujesz automatyczne wdrażanie, praktyki obsługi klienta oparte na sztucznej inteligencji, przetwarzanie danych przez strony trzecie czy opcje pracy zdalnej, te strategie i wiele innych mogą zmaksymalizować fundusze, czas i siłę roboczą dostępną dla Twojej firmy.