Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 1

iPadOS to system operacyjny, który działa dzisiaj na iPadzie. Nie trwało to długo, więc być może nie miałeś czasu zobaczyć wszystkiego, co oferuje ten system operacyjny.

iPadOS oferuje takie funkcje, jak obsługa dysków zewnętrznych, ulepszone wielozadaniowość, lepszy ekran główny i wiele innych. Ale gdzie idziesz, aby znaleźć wszystkie porady i wskazówki, które ma do zaoferowania? Tego nauczysz się w tym samouczku.

Jak włączyć tryb ciemny iPada

Dostępny jest nowy i użyteczny tryb ciemności, w którym można łatwo włączać. Aby go włączyć, przejdź do:

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 2

Ustawienia Wyświetlacz i jasność Wybierz tryb ciemny i jasny

Istnieje opcja automatyczna tuż pod opcją trybu jasnego i ciemnego. Ta opcja powoduje, że w porze dnia motyw zawsze będzie jasny. Gdy nadejdzie noc, motyw automatycznie przełączy się w tryb ciemności.

Aby trwale włączyć tryb ciemny, upewnij się, że opcja automatyczna jest wyłączona.

Jak dodać widżet do ekranu głównego iPada

Widżety i ikony aplikacji mogą teraz żyć w spokoju. Aby trwale dodać widżet do ekranu głównego, przesuń palcem w prawo od lewej krawędzi wyświetlacza, aby widżety się pojawiły, i przesuń palcem do końca w widoku Dzisiaj.

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 3

Stuknij opcję Edytuj i przełącz opcję Mów na ekranie głównym.

Jak włączyć pływającą klawiaturę

Podczas korzystania z iPada w trybie poziomym pisanie na klawiaturze może być nieco trudne. Można to łatwo naprawić, zmniejszając klawiaturę. Wystarczy ścisnąć klawiaturę, przesuwając palce w kierunku na zewnątrz.

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 4

Aby klawiatura powróciła do pełnego rozmiaru, połóż palce na klawiaturze i rozłóż je. Upewnij się, że jest to zrobione szybko, aby działało.

Szybkie sposoby kopiowania, cofania i ponawiania wklejania

Aby skopiować w iPadOS, wystarczy kliknąć słowo, które chcesz skopiować, aby je zaznaczyć, i uszczypnąć trzy wyszukiwarki w sposób zewnętrzny i wewnętrzny. Aby wkleić tekst, musisz ponownie wykonać ruch trzema palcami, ale tym razem zrób to, rozkładając palce (do wewnątrz na zewnątrz).

Jak korzystać z różnych aplikacji obok siebie

Kiedy kupujesz nowy telefon, oczywiście chcesz porównać specyfikacje dwóch najlepszych opcji. Porównywanie specyfikacji może być nieco mylące, gdy zawsze musisz przełączać się z jednej karty do drugiej.

Aby mieć dwie różne aplikacje windows na wyświetlaczu otwórz jedną z aplikacji. Załóżmy na przykład, że chcesz otworzyć Chrome i Dokumenty Google. Najpierw otwórz Chrome, a następnie powoli przesuń palcem w górę od dolnej części ekranu i naciśnij długo ikonę Dokumentów Google i przeciągnij ją w prawo lub w lewo. Strony powinny się dopasować jak na obrazku poniżej.

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 5

Zobaczysz także rozdzielacz między nimi windows. Aby jedna strona była bardziej widoczna niż druga, wystarczy dotknąć tej przegrody i pokochać ją w prawo lub w lewo. Możesz także sprawić, by aplikacje zmieniały strony.

Jeśli chcesz, aby Chrome był po prawej stronie zamiast po lewej, przesuń palcem w lewo lub w prawo u góry okna, a następnie windows przełączy się automatycznie.

Aby zobaczyć wszystkie aplikacje instancji razem, szybko przesuwaj w górę od dołu wyświetlacza w górę, aż zobaczysz wszystkie aplikacje instancji, które masz otwarte.

Przeglądaj menu aplikacji jednym dotknięciem

Aby wyświetlić opcje aplikacji, naciśnij długo aplikację, a pojawi się menu z różnymi aplikacjami do wyboru.

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 6

Jak zmienić ścieżkę pobierania na iPadOS

Zmiana ścieżki pobierania na iPadzie jest szybka. Iść do:

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 7

    Ustawienia Safari Pliki do pobrania Na moim iPadzie

Włącz WiFi i Bluetooth w Centrum sterowania

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 8

Włączanie Bluetooth i Wi-Fi jest łatwiejsze niż kiedykolwiek. Przesuń palcem w dół od prawego górnego rogu iPada, aby wyświetlić Centrum sterowania. Ikony WiFi i Bluetooth będą obok siebie.

Jak uzyskać dostęp do sekcji Nowa aktualizacja w App Store

Wskazówki i porady dotyczące iPada, które powinien znać każdy użytkownik 9

Sytuacja zmieniła się, jeśli chodzi o aktualizację aplikacji w iPadzie. Po otwarciu sklepu z aplikacjami nie znajdziesz sekcji Aktualizacje, w której kiedyś był. Aby zaktualizować aplikacje, musisz:

    Stuknij ikonę swojego profilu Przesuń palcem w dół, aby przejść do automatycznych aktualizacji Wybierz aktualizację wszystkich lub określonych aplikacji

Będziesz mieć możliwość zaktualizowania wszystkich swoich aktualizacji. Lub konkretnych aplikacji, dotykając przycisku aktualizacji po prawej stronie każdej aplikacji.

Wniosek

iPadOS ma na celu uczynić twoje wrażenia lepszymi niż wcześniej. Jasne, musisz przyzwyczaić się do rzeczy, które nie są tam, gdzie były, ale szybko się przyzwyczaisz. Z jakiej funkcji jesteś najbardziej zadowolony? Daj mi znać w komentarzach poniżej.