Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wskazówki, jak uzyskać większą sprzedaż od obecnych klientów e-commerce

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wskazówki, jak uzyskać większą sprzedaż od obecnych klientów e-commerce

W marketingu wiele firm koncentruje się wyłącznie na przyciąganiu nowych klientów. Jest to atrakcyjna i ekscytująca trasa, która według wielu handlowców doprowadzi do zwiększenia sprzedaży i zysków. Chociaż to prawda, utrzymanie klienta jest równie ważne dla długoterminowego sukcesu i jest w rzeczywistości znacznie tańsze niż pozyskiwanie nowych klientów. W rzeczywistości koszt pozyskania nowego klienta jest 5 do 10 dziesięć razy droższe niż utrzymanie istniejącego! Jeśli nie jesteś nową firmą, która dopiero zaczyna działalność, Twoi obecni klienci będą odgrywać bardziej kluczową rolę w sukcesie i przychodach Twojej firmy.

Według badania przeprowadzonego przez Bain and Co., a 5% wzrostu retencji klientów może zwiększyć rentowność firmy o 75%. Co więcej, badania przeprowadzone przez Gartner Group pokazują, że 80% przyszłych przychodów firmy będzie pochodzić od zaledwie 20% obecnych klientów.

Twoi obecni klienci są podstawą sukcesu Twojej firmy. Dzięki swoim doświadczeniom nawiązali osobistą relację z Twoją marką, a jeśli zostaną odpowiednio ukierunkowani, będą nadal przynosić Twojej firmie przychody w nadchodzących latach. Mając to na uwadze, ważne jest, aby pamiętać, że klientów należy traktować pod kątem ich reprezentatywnej wartości życiowej, a nie wartości transakcyjnej. Badania pokazują, że z biegiem lat wskaźniki rentowności klientów będą rosły tylko przez cały okres utrzymywania klienta.

Aby jednak zachęcić klientów do powrotu do Twojego sklepu, musisz często ich ponownie angażować, czego wiele firm nie robi. Przyjrzyjmy się niektórym kreatywnym sposobom na zachęcenie klientów do częstszych zakupów w Twoim sklepie.

Przyjmij program nagród dla klientów

Program punktów lojalnościowych to świetny sposób nagradzania klientów za ich stałą lojalność. Oferując punkty za każdego dolara wydanego w Twoim sklepie, zachęcasz klientów do powrotu i wymiany zgromadzonych punktów, co jest taktyką, która jednocześnie zwiększy liczbę konwersji i zadowolenie klientów.

Konfiguracja programu punktów lojalnościowych jest łatwa i zajmuje tylko kilka minut. Kliknij Tutaj do samouczka krok po kroku.

Angażuj się w media społecznościowe

Prawie jedna trzecia światowej populacji jest aktywnym subskrybentem jednej lub drugiej platformy mediów społecznościowych. Wykorzystaj ten ogromny kanał z korzyścią dla swojej firmy, wchodząc w interakcję z lojalnymi klientami Facebook, Twitteri tym podobne, aby budować trwałe relacje osobiste.

Pamiętaj, że ci, którzy „obserwują” i „lubią” Twoją markę, robią to nie bez powodu – są fanami! Nie bój się regularnie kontaktować się z częstymi, angażującymi postami, które podkreślają nowe, modne produkty, ograniczone czasowo wyprzedaże i inne istotne wiadomości.

Bądź w kontakcie z comiesięcznymi biuletynami

Marketing e-mailowy to jeden z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych kanałów marketingowych, jakie masz do dyspozycji. 76% marketerów uważa e-mail marketing za kluczowy dla sukcesu ich firmy. Dzięki skutecznej kampanii e-mail marketingowej możesz ponownie zaangażować klientów na poziomie osobistym, zwiększając liczbę konwersji na masową skalę. Pamiętaj, aby maksymalnie spersonalizować swoje treści. Bardziej ukierunkowana wiadomość e-mail zapewnia wyższy zwrot z inwestycji i szczęśliwszą bazę klientów, którzy z większym prawdopodobieństwem powrócą.

Przypomnij klientom o ponownym złożeniu zamówienia

Jeśli zajmujesz się sprzedażą materiałów eksploatacyjnych lub produktów łatwo psujących się, e-maile uzupełniające to świetny sposób na zwiększenie ruchu. Oczywiście nigdy nie powinieneś wysyłać tych e-maili. Na przykład, jeśli jesteś sprzedawcą karmy dla zwierząt i smakołyków lub produktów do pielęgnacji skóry, będziesz chciał wysyłać e-maile w czasie, gdy zapasy klienta będą się wyczerpywać.

3dcart sprawia, że ​​wysyłanie tego typu e-maili jest naprawdę łatwe. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem dotyczącym inteligentnych list biuletynów Tutaj.

Daj klientom coś do powiedzenia na temat tego, co sprzedajesz

Każdy lubi, gdy jego opinie są słyszane. Daj klientom coś do powiedzenia w sprawie przyszłości Twojej firmy za pomocą ankiety lub ankiety, która pozwoli im wypowiedzieć się na temat produktów, które chcieliby, abyś oferował. Ta metoda nie tylko zachęca do wysokiego poziomu zaangażowania klientów, ale także stanowi zachętę dla klientów do powrotu. Oferując produkty osobiście zamówione przez klientów, promujesz poziom lojalności, który prowadzi do długoterminowych, wzajemnie korzystnych relacji – i oczywiście do ponownej wizyty w celu zakupu produktów, których chcą!

Konto klienta

Ułatw swoim klientom dokonywanie płatności, umożliwiając im tworzenie kont. Posiadając konto klienta, kupujący mogą szybko ponownie zamówić swoje ulubione produkty i wygodnie przechowywać informacje o swoim koncie. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy się spieszą, a wody e-commerce zalewane są konkurencyjnymi rekinami, zapewnienie łatwej i bezproblemowej realizacji transakcji jest absolutną koniecznością. I oczywiście, jeśli chcesz wdrożyć program nagród dla klientów, konta są również niezbędne do śledzenia punktów.

Kupony nagród i zachęty do zwrotu

Skontaktuj się z klientami, którzy właśnie dokonali zakupu, za pomocą kuponu, który zaprowadzi ich z powrotem do Twojego sklepu. Jako konsument prawdopodobnie otrzymałeś już niezliczoną ilość razy: „Dziękujemy za zakup – oto kupon na 25% zniżki na następne zamówienie!” Dlaczego więc ta taktyka marketingowa jest tak popularna? Ponieważ działają! Wszyscy kochają dobrą zniżkę; nie musisz czekać tygodniami, aby je przywrócić.

Podobna taktyka może również przejść długą drogę do odwołania się do uśpionych klientów. Oferowanie atrakcyjnej stawki ryczałtowej lub rabatu procentowego jest skutecznym sposobem na przyciągnięcie do sklepu klientów, którzy od jakiegoś czasu nie dokonali zakupu.

Czy robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby ponownie zaangażować swoich klientów? Pamiętaj, że Twoi obecni klienci są najłatwiejszym i najbardziej przewidywalnym źródłem przychodów. Podejmij kroki, aby regularnie wracali do Twojego sklepu.

Table of Contents