Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wskazówki, których należy przestrzegać, aby blogować długoterminowo

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wskazówki, których należy przestrzegać, aby blogować długoterminowo

Jak często należy publikować nowe wpisy na blogu? Ile czasu zajmuje Ci napisanie dobrego artykułu? Jakie tematy warto poruszyć? Te pytania są częste dla blogerów, którzy chcą zbudować swoją publiczność i zarobić dodatkowy dochód z blogowania.

Blogowanie od lat cieszy się ogromną popularnością. Według Statisty jest ich obecnie ponad 2 milionów blogów na całym świecie. Liczba ta z roku na rok stale rośnie. Jeśli chcesz założyć odnoszący sukcesy blog, musisz wykonać te proste kroki.

Zbudowanie silnej bazy czytelników wymaga czasu. Kluczem do sukcesu jest konsekwencja. Kiedy już zaczniesz, nie przestawaj publikować wysokiej jakości artykułów. Twoim celem jest stworzenie społeczności lojalnych obserwujących, którzy uwielbiają czytać Twoje treści.

Buduj fundamenty powoli

Jeśli chodzi o linki zwrotne, chcesz powoli budować fundamenty swojego bloga. Szybkość łącza ma znaczenie. Za szybko i za wcześnie nie jest dobrze.

Wielu blogerów ma tendencję do stosowania black hat lub agresywnych, ręcznych technik budowania linków zwrotnych, aby szybciej zobaczyć ich wyniki. Mogą uzyskać pożądane rezultaty, ale nie na dłuższą metę.

Ich profile linków zwrotnych mogą wyglądać nienaturalnie i nietrwale. Jeśli będziesz nadal stosować takie metody, stracisz wysokiej jakości linki zwrotne. Zamiast tego skup się na tworzeniu wysokiej jakości, naturalnych linków zwrotnych, które rosną wraz z Twoją treścią. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci to osiągnąć.

 1. Nie spiesz się
 2. Bądź cierpliwy
 3. Skoncentruj się na pozyskiwaniu wysokiej jakości linków zwrotnych
 4. Upewnij się, że Twój profil linków zwrotnych jest zrównoważony
 5. Unikaj nieregularnych skoków w profilu linków zwrotnych
 6. Zachowaj spójność w częstotliwości postów
 7. Buduj zaufanie w innych witrynach internetowych
 8. Wykorzystaj media społecznościowe jako skuteczne narzędzie
 9. Kontynuuj budowanie relacji z influencerami
 10. Daj się wyróżnić na blogach

Śledź wszystkie swoje wskaźniki

Monitorowanie Twojego bloga jest niezwykle istotne. Musisz wiedzieć, co działa, a co nie. Chcesz się doskonalić i mieć pewność, że Twoje wysiłki przynoszą efekty.

Czasem jednak trudno nadążyć za wszystkim. Istnieje wiele narzędzi, które Ci w tym pomogą. Jednym z takich narzędzi jest Google Analytics. Jest bezpłatny, łatwy w użyciu i zapewnia wgląd w interakcję użytkowników z Twoją witryną.

Google Analytics ujawnia informacje o użytkownikach, w tym o tym, skąd pochodzą, jakich słów kluczowych używają, aby Cię znaleźć, a nawet jakiej przeglądarki używają. Dzięki tym informacjom będziesz dokładnie wiedzieć, co działa, a co nie działa w przypadku Twoich odbiorców. Możesz także zobaczyć, ile ruchu generuje każdy post, ile czasu odwiedzający spędzają w Twojej witrynie i jak często wracają. Oprócz śledzenia zachowań odwiedzających, Google Analytics pomaga zrozumieć, skąd przybyli ci użytkownicy i co zrobili, gdy tu dotarli. Możesz na przykład zauważyć, że większość odwiedzających przyjeżdża z Facebook, ale niektóre faktycznie lądują na Twojej stronie głównej. Na podstawie tych spostrzeżeń możesz następnie podjąć działania.

Analityka monitorowania jest jak posiadanie osobistego asystenta. Nie chcesz przegapić czegoś ważnego. Jeśli to zrobisz, możesz stracić obserwujących, ruch, a nawet przychody. Aby uniknąć takich sytuacji, musisz śledzić wszystko, co dotyczy Twojego bloga. Obejmuje to między innymi liczbę odwiedzających Twoją witrynę dziennie, miesięcznie, rocznie itp., jakich słów kluczowych używają ludzie, aby Cię znaleźć, skąd pochodzą te słowa kluczowe, z jakich krajów pochodzą, ile pieniędzy zarabiasz miesięcznie itp. .

Jeśli jesteś blogerem, prawdopodobnie wiesz już o Google Analytics, ale istnieje wiele innych narzędzi, które mogą pomóc Ci monitorować wydajność Twojego bloga. Możesz na przykład zainstalować jedną z następujących wtyczek, aby sprawdzić skuteczność swoich postów:

 • Panel WordPress – wtyczka umożliwiająca przeglądanie statystyk bezpośrednio w WordPressie.
 • Yoast SEO – rozszerzenie dla WordPressa, które pomaga poprawić Twoje rankingi.
 • StatPress – Kolejna wtyczka, która umożliwia dostęp do statystyk bez konieczności instalowania czegokolwiek innego.
 • WP-Meter – pozwala mierzyć postęp Twojego bloga.
 • WPMU DEV PRO – dostarcza szczegółowych danych na temat wydajności Twojej witryny.

Gdziekolwiek jesteś na swojej drodze do blogowania, śledzenie wskaźników wydajności ma kluczowe znaczenie dla utrzymania udanego bloga.

Zbuduj markę osobistą za pomocą swojego bloga

Najważniejszą częścią budowania marki osobistej jest jej ustanowienie. Nie chcesz spędzać godzin i dni na tworzeniu bloga, pisaniu artykułów i publikowaniu filmów, aby przekonać się, że nikogo to nie obchodzi. Jeśli poważnie myślisz o budowaniu marki osobistej, musisz zadbać o jej odpowiednie zbudowanie.
Możesz pomyśleć, że nie ma wiele, aby zbudować markę osobistą. Uważam jednak, że każdy powinien taki mieć. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zbudować markę osobistą.

1. Zacznij blogować. Blogowanie to świetny sposób na budowanie marki osobistej, ponieważ daje możliwość regularnego pisania bez martwienia się o terminy. Pozwala także na swobodne wyrażanie siebie. Rozpoczynając blogowanie, upewnij się, że publikujesz treści wysokiej jakości. Jeśli próbujesz zbudować markę osobistą, nie powinieneś dążyć do wysokiej pozycji w wyszukiwarkach; raczej powinieneś spróbować przyciągnąć czytelników. Skup się więc na publikowaniu ciekawych postów.

2. Stwórz Twitter konto. Twitter to kolejne świetne narzędzie do budowania marki osobistej, szczególnie jeśli chcesz zwiększyć grono odbiorców. Na nim są miliony ludzi Twitteri istnieje duża szansa, że ​​w ciągu kilku miesięcy dotrzesz do tysięcy obserwujących. Dopóki publikujesz wysokiej jakości treści, liczba obserwujących stale rośnie.

3. Zbudować YouTube kanał. YouTube to kolejne świetne miejsce do budowania marki osobistej. Daje to nie tylko szansę na bezpośrednią rozmowę z rynkiem docelowym, ale także zapewnia możliwość nawiązania kontaktu z odbiorcami. Możesz przesyłać samouczki wideo, recenzje produktów, a nawet transmisje na żywo. Pamiętaj tylko, aby treść była krótka i treściwa.

4. Rozpocznij Facebook Grupa. Facebook grupy są bardzo potężnymi narzędziami do budowania marki osobistej, ponieważ pozwalają nawiązać kontakt z osobami o podobnych poglądach. Na przykład, jeśli prowadzisz centrum fitness, możesz rozpocząć Facebook grupa, w której członkowie mogą wymieniać się pomysłami i zadawać pytania. To świetny sposób na budowanie silnych relacji z klientami.

5. Bądź aktywny na LinkedIn. LinkedIn to profesjonalna sieć społecznościowa, w której spotykają się firmy i profesjonaliści. Jeśli przez ostatnie kilka miesięcy ciężko pracowałeś nad stworzeniem marki osobistej, zdecydowanie powinieneś dołączyć do serwisu. Po zarejestrowaniu się możesz nawiązać kontakt z potencjalnymi pracodawcami, współpracownikami i przyjaciółmi.

Śledź swoją konkurencję

Na pewno jest kilka blogów, które są podobne lub nawet lepsze od Twojego. Możesz dowiedzieć się, czym te witryny różnią się od Ciebie i dlaczego ludzie je lubią. Mogą robić coś dobrze, czego ty nie. Może być też tak, że nie wiesz wystarczająco dużo o blogowaniu, aby z nimi konkurować. Tak czy inaczej, nie ma nic złego w uczeniu się od innych.

Pierwszym krokiem jest ustalenie, kim są Twoi konkurenci. To nie zawsze jest łatwe. Niektórzy blogerzy pracują samotnie, inni prowadzą duże zespoły. Niektórzy korzystają z płatnych reklam, inni opierają się wyłącznie na ruchu organicznym. Niektórzy dopiero zaczynają i nie zdobyli zbyt wielu fanów. Kiedy jednak zidentyfikujesz konkurencję, możesz zacząć przyglądać się temu, co robią dobrze, a gdzie jej brakuje.

Kiedy już wiesz, z czym masz do czynienia, możesz zacząć myśleć o tym, jak możesz się wyróżnić. Czy oferujesz specjalny rodzaj treści? Czy oferujecie konkretną niszową publiczność? Czy jest coś jeszcze, co możesz zrobić, aby wyróżnić się na tle konkurencji? To są pytania, które powinieneś sobie zadać. W końcu, jeśli chcesz zbudować odnoszący sukcesy blog, nie powinieneś konkurować z kimś innym. Powinieneś także konkurować sam ze sobą.

Znajdź temat lub niszę, która Cię pasjonuje

Jeśli chcesz założyć bloga, możesz pomyśleć, że wybór tematu jest łatwy. Przecież istnieją już tysiące blogów. Ale znalezienie takiego, który pasuje do Twojej osobowości i zainteresowań, to inna historia. Jeśli wybierzesz temat, który Cię nie interesuje, zaczniesz pisać rzadziej i ostatecznie zrezygnujesz ze swoich marzeń.

Skąd więc wiesz, jakie tematy naprawdę lubisz? Zacznij od myślenia o rzeczach, które sprawiają, że jesteś podekscytowany, szczęśliwy, zły, smutny, sfrustrowany, zainspirowany – niezależnie od tego, jaka emocja rezonuje w Tobie najgłębiej. Następnie rozejrzyj się po swoim życiu i zadaj sobie pytania typu: „W czym jestem dobry?”, „W czym jestem najlepszy?”, „Czy pasjonuję się tym?”, „Czy mam coś wyjątkowego do powiedzenia?”, „Czy to interesuje mnie na tyle, że mogę poświęcić swój wolny czas na naukę o tym?”

Po zidentyfikowaniu kilku potencjalnych tematów poświęć trochę czasu na dokładne zbadanie każdego z nich. Czytaj książki, artykuły, oglądaj filmy, rozmawiaj z ludźmi, którzy są ekspertami w swojej dziedzinie. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, aby dowiedzieć się wszystkiego, co możesz, na wybrany temat. Upewnij się, że rozumiesz, dlaczego jest to dla Ciebie ważne i czy byłbyś skłonny włożyć wysiłek niezbędny, aby stać się w tej dziedzinie ekspertem.

Wybierz temat, o którym możesz debatować

Jeśli chodzi o blogowanie, ludzie poruszają wiele różnych tematów. Niektórzy blogerzy wolą trzymać się jednego konkretnego tematu, podczas gdy inni lubią rozmawiać o wszystkim i o niczym. Niezależnie od preferencji, upewnij się, że wybrany temat pozwala Ci na swobodne wyrażanie siebie, bez obawy, że kogokolwiek urazisz.

Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego tematu, spróbuj zapytać znajomych, co myślą o określonych kwestiach. Jeśli nikt nie wydaje się zainteresowany rozmową na konkretny temat, rozważ założenie grupy dyskusyjnej Facebook lub inny portal społecznościowy. W ten sposób wszyscy zaangażowani mogą wyrazić swoje przemyślenia i uczucia na ten sam temat.

Największym błędem popełnianym przez wielu blogerów jest unikanie tematu, ponieważ nie chcą dyskutować z innymi ludźmi. Jeśli coś Cię pasjonuje, nie ma znaczenia, co myślą inni; po prostu to zrób. Jeśli jednak zauważysz, że mówisz takie rzeczy, jak: „Obchodzi mnie, co mówią wszyscy” lub „Wszyscy mnie nienawidzą, bo myślę tak, jak myślę”, to przestań blogować. Twoja pasja nie jest wystarczająco silna. Bloger musi kochać swój temat.

Możesz zacząć od kontrowersyjnego tematu, takiego jak polityka, religia, rodzicielstwo lub związki. A może chcesz porozmawiać o swoim ulubionym hobby lub sporcie, a nawet o swoich osobistych zainteresowaniach. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, zawsze pamiętaj, aby dyskusja była cywilna. Unikaj wyzwisk i obraźliwych komentarzy. I staraj się unikać dokonywania daleko idących uogólnień.

Wybierz temat, który nie jest bardzo kontrowersyjny

Z drugiej strony, w miarę jak Twój blog będzie się rozwijał i znajdzie go coraz więcej czytelników, niektórzy odwiedzający nie będą zgadzać się z Twoimi poglądami do tego stopnia, że ​​będą się z Tobą osobiście spierać. Mogą komentować, wysyłać e-maile, tweetować, a nawet opublikować coś nieprzyjemnego na Twój temat w mediach społecznościowych. Kiedy tak się dzieje, ważne jest, aby wiedzieć, jak sobie poradzić w takich sytuacjach.

Nie chcesz odpowiadać na każdy negatywny komentarz, ale chcesz mieć pewność, że odpowiadasz na te najbardziej bolesne. I zdecydowanie nie chcesz angażować się w wyzwiska ani ataki osobiste.

Niektóre tematy z większym prawdopodobieństwem niż inne przyciągną tego typu użytkowników. Na przykład tematy polityczne i religijne są zwykle bardzo kontrowersyjne, ponieważ każdy temat ma wiele różnych stron. Inne tematy, takie jak rodzicielstwo i odżywianie, zwykle generują mniej konfliktów.

Jeśli wolisz unikać tego typu interakcji, wybierz temat, który nie jest zbyt kontrowersyjny. Zbyt drażliwe tematy doprowadzą do nieszczęśliwych interakcji, które mogą zaszkodzić Twoim relacjom z czytelnikami.

Nie bądź jak wszyscy inni – oferuj wyjątkową wartość

Jedną z rzeczy, które często słyszymy o blogach, jest to, ile pracy wkłada się w tworzenie wysokiej jakości treści.

Wiemy, że pisanie jest trudne, ale kiedy cofasz się o krok, zdajesz sobie sprawę, że jest coś jeszcze, co wyróżnia treść na tle innych.

Świat blogów jest pełen świetnych porad, jak budować grono czytelników, zwiększać ruch i zwiększać swoją obecność w mediach społecznościowych. I choć większość z tych rad jest rozsądna, często są one niewystarczające, ponieważ nie uwzględniają jednego bardzo ważnego czynnika: odbiorców.

Twoim zadaniem nie jest tworzenie treści dokładnie takich samych jak treści kogoś innego; raczej ma zapewnić coś innego. W ten sposób pomożesz czytelnikom poznać Twoje pomysły i poczują potrzebę, aby wracać po więcej.

Co to oznacza dla Twojego bloga? Oznacza to, że musisz dać widzom powód, aby zostali. Co wyróżnia Twojego bloga z tłumu? Dlaczego ludzie powinni czytać Twoje artykuły, a nie artykuły innych osób? Jak możesz wykorzystać swój unikalny głos, aby przyciągnąć obserwujących i zachęcić ich do zostania lojalnymi fanami?

Wybierz temat, którego badanie będzie dla ciebie przyjemnością

Blogi są doskonałym miejscem do pisania o wszystkim, co Cię interesuje. Są szczególnie dobre dla tych, którzy lubią rozmawiać o rzeczach, które dobrze znają. Ale jest jeden aspekt blogowania, który odróżnia go od pisania artykułów do publikacji drukowanych. Jeśli chcesz zarabiać na swoim blogu, musisz upewnić się, że lubisz badać temat, o którym piszesz. W przeciwnym razie nie utrzymasz się przy tym wystarczająco długo, aby zbudować dużą publiczność.

Wybierz temat, który lubisz badać. Istnieje wiele różnych obszarów, w których można prowadzić badania, a w Internecie można znaleźć mnóstwo informacji na temat każdego z nich. Jeśli nie lubisz szukać informacji w Internecie, zawsze możesz skorzystać z książek i czasopism.

Możesz pomyśleć, że pisanie na temat, o którym nic nie wiesz, nie jest zbyt zabawne. Jednak gdy już zaczniesz blogować, szybko odkryjesz, że poznawanie wybranego tematu sprawia ci większą przyjemność, niż ci się wydawało.

Czy tematyka Twojego bloga ma szansę rozrosnąć się powyżej 20 artykułów?

Znalezienie niszy nie polega tylko na znalezieniu czegoś, czego nie robi nikt inny. Chcesz nie tylko pisać o tym, czego ludzie szukają, ale także musi być na tyle duży, aby było mnóstwo miejsca na jego rozwój przez wiele miesięcy.

Znalezienie niszy jest pożądane, zwłaszcza jeśli chcesz zbudować dużą publiczność. Musi jednak pozostać na tyle obszerny, aby po opublikowaniu 20 artykułów pozostało mnóstwo tematów. Jeśli spróbujesz zakryć wszystko pod słońcem, prawdopodobnie będziesz pisać o tym samym w kółko.

Możesz nawet zacząć się nudzić swoim tematem.

W tym miejscu pojawia się koncepcja „pełzania niszy”. Pełzanie niszy ma miejsce, gdy za bardzo zawęzisz obszar zainteresowań i w końcu zabraknie Ci tematów do pisania. Może się tak zdarzyć, ponieważ nie podoba ci się już to, co robisz, lub masz wrażenie, że opisałeś już każdy aspekt tej pracy. Tak czy inaczej, ryzykujesz, że otrzymasz niewielką liczbę postów, które nie będą zbyt przydatne dla nikogo innego.

Rozwiązanie jest proste: znajdź coś, co Cię interesuje, ale nie jest zbyt szczegółowe. Następnie wykorzystaj to zainteresowanie, aby poprowadzić Cię w kierunku znalezienia podobnych nisz.

Po opublikowaniu kilku artykułów przekonasz się, czy to podejście się sprawdza.

Sukces blogowania rzadko zdarza się z dnia na dzień

Kiedy widzisz bloga, który odniósł sukces, prawdopodobnie spędzał miesiące, a nawet lata na budowaniu solidnych podstaw.

Nie od razu Rzym zbudowano. Ani ten blog, który widzisz, nie przyciągał uwagi 6 figurki.

Sukces wymaga czasu, a sukces z dnia na dzień, który możesz zobaczyć na niektórych blogach, jest tylko iluzją.

Kiedy planujesz założyć swój własny, odnoszący sukcesy blog?