Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wspaniałość islandzkiego wulkanu na specjalnych autoportretach fotografa

Anna Izabela Christensen To kreatywna fotografka, która wykorzystała erupcję wulkanu na Islandii i wykonała atrakcyjne portrety na jasnym i czerwonym tle tego fascynującego zjawiska.

Erupcja wulkanu w pobliżu Fagradalsfjal (góry na południowym półwyspie Islandii) przyciągnęła uwagę wielu osób. Eksplozja tego wulkanu stała się od marca jednym z gorących tematów w świecie fotografii.

Anna Isabella Christensen była fotografką zainspirowaną tym wyjątkowym zjawiskiem i przeszła tę trasę 25 razy, aby w końcu stworzyć kilka autoportretów wulkanicznego majestatu Islandii.

Anna Izabela w swoich pracach podkreśla harmonijną relację człowieka z naturą. Zostań z nami, aby zobaczyć jego kolekcję obrazów wulkanicznych.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Anna Isabella Christensen od czterech lat fotografuje siebie na łonie natury. W czasach, gdy wydaje się, że ludzkość oddala się od serca, celem Anny jest pokazanie poprzez fotografię harmonijnej i zrównoważonej relacji między człowiekiem a naturą.

Ana mówi o swoim wyjątkowym projekcie:

Kolekcja „Foran” jest kontynuacją mojego projektu autoportretu, jednak dla mnie znaczy ona coś innego. Wszystkie moje dotychczasowe prace opowiadają o harmonii i równowadze. Ta kolekcja jest symbolem odrodzenia i odpuszczenia przeszłości. Doświadczenie zdobyte dzięki kolekcji Foran rozpoczęło nowy rozdział w moim życiu.

Dodaje dalej:

Robienie zdjęć dzieł z tej kolekcji zaczynało się metodą prób i błędów. Zajęło mi trochę czasu, aby dowiedzieć się, jakie zdjęcia tej erupcji chcę i co chcę, aby te zdjęcia symbolizowały. Gdy cel był już jasny, kreatywność i kompozycja były dla mnie bardzo łatwe. W większości przypadków fotografowałem spontanicznie, w zależności od warunków i sposobu, w jaki erupcje pojawiły się tej nocy.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Aby nakręcić serię Eruption, Anna zabrała aparat do Fagradalsfjall. W sumie przeszedł tę trasę 25 razy i za każdym razem musiał powtarzać procedurę wykonania autoportretu. Anna mówi:

Z trasy, którą wybrałem, wędrówka zajęła około godziny. Łatwiej było mi, gdy kręciłem w porze błękitnej lub o wschodzie słońca; Ponieważ widziałem, co robię. Jeśli mam już w głowie kompozycję, ustawienie aparatu i wykonanie zdjęcia zajmuje tylko 15 minut. Kiedy otoczenie było ciemne, sytuacja stała się trudna. Czasami ustalenie wszystkiego, łącznie z położeniem, lokalizacją i kierunkiem kamery, zajmuje godzinę. W takich przypadkach musiałem wykonać wiele zdjęć testowych. A teraz pomyślcie, że musiałam to wszystko robić w zimnej koszuli nocnej.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Liczba zdjęć, które muszę wykonać podczas sesji, jest bardzo różna. Czasami mogę zrobić tylko pięć zdjęć i węzeł się kończy, jeśli zobaczę, że zdjęcie jest zdecydowanie tym, czego chcę. Z drugiej strony czasami muszę zrobić ponad 50 zdjęć, żeby wszystko mi się podobało.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Anna twierdzi, że połowa z 25 wizyt na miejscu erupcji wracała z pustymi rękami. Powodem była fatalna pogoda (śnieżyca i silny wiatr), problemy techniczne oraz niezadowolenie z efektów końcowych.

Oprócz zimna, wiatru i problemów technicznych kolejnym wyzwaniem było to, że musiałem spędzać noce w miejscu erupcji, a zamiast tego próbowałem spać w ciągu dnia. To było coś, czego nie mogłem uniknąć; Ponieważ każdego dnia tysiące ludzi udawało się na miejsce erupcji, a ja mimo tego tłumu nie mogłem utrzymać równowagi psychicznej. Najlepszy czas na realizację moich pomysłów przypadał między 2. a 5.00 rano, kiedy prognoza pogody wydawała się rozsądna.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Wszystkim, którzy zastanawiają się nad bezpieczeństwem miejsca, Anna informuje, że miejsce erupcji zostało oficjalnie otwarte dla publiczności i zostało uznane przez władze islandzkie za bezpieczne. Wszystkie zdjęcia zostały zrobione bezpiecznie z wulkanu, a fotograf zmierzył poziom gazu i wziął pod uwagę kierunek wiatru, aby uniknąć zagrożenia dla zdrowia.

Na niektórych zdjęciach wyglądam, jakbym stał w pobliżu roztopionej lawy, ale nigdy tak nie jest – kończąc na szczycie wzgórza nad roztopioną lawą.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Anna podkreśla, że ​​wszystkie zdjęcia pozostają nietknięte i żadne z nich nie zostało poddane manipulacji po nagraniu.

Całe doświadczenie związane z robieniem tych zdjęć leży w rezultacie. Te obrazy to zamrożone chwile, z których każdy ma swoją historię.

Anna Isabella / Wulkan na Islandii

Aby zobaczyć inne autoportrety i atrakcyjne prace tego cierpliwego fotografa, możesz śledzić Strona na Instagramie Anny Isabelli.

***

Mamy nadzieję, że podobała Ci się ta część Shutter. Co sądzisz o takich selfie? Które zdjęcie najbardziej Ci się podobało?

Pobieranie premium motywów WordPressPobierz najlepsze motywy WordPress do pobrania za darmoPobieranie premium motywów WordPressBezpłatne pobieranie motywów WordPressdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz motywy WordPressudemy do pobrania za darmo