Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wszystkie filmy Studio Ghibli, ranking

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wszystkie filmy Studio Ghibli, ranking

Studio Ghibli to jedno z najbardziej znanych studiów animacji na świecie. Założona w 1985 roku firma jest dobrze znana z jakości swoich filmów anime, zdobywając nagrody za Spirited Away i My Neighbor Totoro.

Jakość produkcji Studia Ghibli jest niezaprzeczalna, często dzięki mistrzowskiemu spojrzeniu współzałożyciela Hayao Miyazakiego. Uszeregowanie wszystkich filmów Studia Ghibli w kolejności jest trudnym zadaniem, ale zamierzamy to zrobić w przypadku pełnometrażowych wydań studia.

WYKORZYSTAJ WIDEO DNIAPRZEWIŃ, ABY KONTYNUOWAĆ TREŚĆ

Bez zbędnych ceregieli, oto filmy Studia Ghibli od najgorszego do najlepszego.

23. Skorek i czarownica (2020)

Patrząc na dorobek Studia Ghibli, trudno nazwać któryś z jego filmów strasznym. Z wyjątkiem Earwig and the Witch, to znaczy, co jest niewątpliwie najgorsze.

Była to pierwsza produkcja studia w pełni 3D, z dala od słynnej animacji 2D – rezultat jest martwy i tani. Fabuła wydaje się równie pusta; jest mało prawdopodobne, aby nawet młodzi ludzie znaleźli tu coś dla siebie. Jeśli nie jesteś finalistą, pomiń to.

22. Opowieści z Ziemiomorza (2006)

Tales from Earthsea jest adaptacją powieści fantasy Ursuli K. Le Guin o Ziemiomorzu i wyreżyserował go Goro Miyazaki, syn współzałożyciela Ghibli, Hayao Miyazakiego. Patrząc wstecz, młodszy Miyazaki był prawdopodobnie zbyt niedoświadczony, aby sobie z tym poradzić.

Le Guin była rozczarowana efektem końcowym, ponieważ zbytnio odbiegał on od historii jej książki. Wszystkim innym podobały się efekty wizualne, ale poza tym byli zdumieni.

21. Fale oceanu (1993)

Ocean Waves został nakręcony dla telewizji przez grupę młodszych członków Studio Ghibli z ograniczonym budżetem. Choć film nie jest straszny, nie zapada też w pamięć. Animacja jest w porządku, ale brakuje jej rozmachu, a historia nastoletniego trójkąta miłosnego nie oferuje niczego wyjątkowego.

Chociaż jest kilka wzruszających momentów, to nie wystarczy, aby podnieść ten kawałek do standardu wyznaczonego przez inne filmy Studio Ghibli.

20. Z góry na makowym wzgórzu (2011)

Akcja From Up on Poppy Hill rozgrywa się w Jokohamie, w czasie, gdy wojna się skończyła i zbliżają się igrzyska olimpijskie. To prosta historia młodzieńczej miłości, we współpracy ze studentami próbującymi ocalić swój klub przed zburzeniem.

Oprócz tego nie ma zbyt wiele treści i jest kilka dziwnych rytmów postaci, ale film jest uwydatniony przez swój morał o tym, jak historia może kształtować przyszłość.

19. Moi sąsiedzi Yamada (1999)

My Neighbours the Yamadas to seria winiet z komediowym akcentem na temat codziennego życia rodzinnego w Japonii. Humor działa niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, ponieważ dysfunkcyjna dynamika rodziny jest uniwersalna.

Styl akwareli zostałby udoskonalony w The Tale of the Princess Kaguya, ale nadal jest bujny. Jedynym problemem jest epizodyczny charakter filmu; kawałki działają indywidualnie, ale nie ma fabuły, która łączyłaby wszystko razem.

18. Kiedy była tam Marnie (2014)

When Marnie Was There opowiada historię zaniepokojonej młodej dziewczyny, która podczas letniego pobytu u krewnych odkrywa opuszczoną posiadłość. Tam poznaje Marnie i ta para nawiązuje nieprawdopodobną przyjaźń.

To historia o duchach z sercem, choć ostatecznie brakuje jej dramatycznej mocy lub całkowitego zaklęcia innych filmów Studio Ghibli.

Rekommenderad:  Wykorzystanie potencjału szybkiej inżynierii i różnorodnych zastosowań

17. Powrót kota (2002)

Po uratowaniu kota, który okazuje się być księciem, młody uczeń o imieniu Haru zostaje obsypany prezentami od Króla Kotów. Oświadcza, że ​​musi poślubić jego syna i zamieszkać w Królestwie Kotów, gdzie zaczyna rozwijać kocie cechy.

The Cat Returns to pośrednia kontynuacja Whisper of the Heart. Jest mniej ambitny niż inne filmy Studia Ghibli i niezbyt angażujący emocjonalnie, choć nie pozbawiony uroku. Zdecydowanie dla miłośników kotów.

16. Arrietty (2010)

Arrietty to adaptacja studia Ghibli na podstawie książki Mary Norton The Borrowers, opowieści o miniaturowej rodzinie mieszkającej pod podłogą, która toruje sobie drogę przez życie, pożyczając ludzkie bibeloty. Arrietty jest jedną z takich istot i zaprzyjaźnia się z chorym ludzkim chłopcem, który mieszka powyżej.

Historia jest delikatna, ale różnica w skali i perspektywie oferuje kilka urzekających scen.

15. Szept serca (1995)

Shizuku to młoda dziewczyna, która uwielbia czytać i marzy o byciu pisarką. Lubi spędzać czas z przyjaciółmi, ale wycofuje się, gdy jest z rodziną. Kiedy poznaje Seijiego, chłopca, który jest niesamowicie zdeterminowany, by budować skrzypce we Włoszech, zaczyna marzyć o ciekawszym życiu.

Z pozoru film może wydawać się prosty, ale ogląda się go doskonale, z prawdziwą słodyczą i szczerością. Są też latające i gadające koty dla lubiących rzeczywistość okraszoną fantazją.

14. Dopiero wczoraj (1991)

Minęło dużo czasu, zanim „Tylko wczoraj” doczekało się kinowej premiery w Stanach Zjednoczonych, ale warto było czekać. Miki Imai mieszka w Tokio przez całe życie, kiedy podróżuje do wiejskiej Yamagata, aby odwiedzić swoją siostrę. Podczas swojej podróży wraca myślami do swojej młodszej wersji, zastanawiając się, czy trzyma się swoich dziecięcych marzeń.

Młodszym widzom może nie wydawać się wzruszający, ale jest to delikatny i spokojny film, który oferuje znaczącą refleksję nad wartością własnej historii i tym, jak żyć chwilą.

13. Kucyk (2008)

Ponyo zdecydowanie nie jest najdojrzalszym filmem Studia Ghibli, ale zaakceptuj to, a będziesz się świetnie bawić. To powiedziawszy, jest bardziej prawdopodobne, że będzie hitem wśród młodych ludzi, dzięki poleganiu na wizualnym splendorze zamiast głębokiej narracji.

Niemniej jednak ten film o złotej rybce, która chce być człowiekiem, jest jasny i olśniewający, a woda i żyjące w niej stworzenia są pełne charakteru. To sama definicja czarującego.

12. Księżniczka Mononoke (1997)

Ashitaka żyje w XIV wieku, w świecie wspólnym dla ludzi, zwierząt i bogów. Niestety, został zarażony klątwą. Szuka lekarstwa i kończy się wojną między leśnymi zwierzętami a kolonią górniczą. To tutaj poznaje księżniczkę Mononoke, człowieka wychowanego przez wilki.

To epicki i brutalny film z pomysłowymi potworami, które cię zaskoczą, i historią, która cię wciągnie. Podobno Miyazaki osobiście przerysował około połowy filmu, co widać po poświęceniu.

11. Nausicaä z Doliny Wiatru (1984)

Akcja Nausicaä of the Valley of the Wind osadzona jest w apokaliptycznej przyszłości, w której kilku ludzi pozostaje w toksycznej dżungli zamieszkałej przez ogromne owady. Jednym z takich ludzi jest Nausicaä, który stara się zaprowadzić pokój na świecie.

Ten film zrodził Studio Ghibli, więc warto go obejrzeć ze względu na fakt historyczny, ale jest to także porywająca i istotna historia, która szczyci się silną kobiecą rolą. Miyazaki wciąż znajdował się na nogach, ale to niesamowity wczesny wysiłek.

Rekommenderad:  Jak ponownie przeżyć najlepsze wspomnienia na Snapchacie: przewodnik po oglądaniu wstecz

10. Zrywa się wiatr (2013)

„Zrywa wiatr” reżysera Hayao Miyazakiego jest mniej szalony niż inne jego filmy, ale nie mniej wartościowy. Chodzi o utalentowanego projektanta samolotów, który uwielbia latać, ale tworzy śmiercionośny samolot myśliwski używany podczas II wojny światowej.

W wielu dziełach Miyazakiego przewija się motyw lotnictwa, ale zawsze jest on w stanie wnieść coś nowego. Ta historia pokazuje nam różnicę między snami a rzeczywistością; i jak możemy być uziemieni przez te ostatnie. To osobista, cicha i mocna opowieść.

9. Grób świetlików (1988)

Jeśli jest jeden film Studio Ghibli, na który musisz przygotować swoje chusteczki, to jest to Grave of the Fireflies. Ten film ma na celu doprowadzenie cię do płaczu, chociaż jest być może zbyt manipulacyjny. Seita i Setsuko to rodzeństwo, które podczas II wojny światowej odkrywa, że ​​ich dom został zbombardowany i wyrusza w podróż ratunkową, gdy wszystko wokół płonie.

Podczas gdy większość dzieł Studio Ghibli dotyczy onirycznej fantazji, Grave of the Fireflies jest aż nazbyt realny. Zdecydowanie ponury i wpływowy zegarek.

8. Pom Poko (1994)

Pomimo wieku Pom Poko, jego główny temat niszczenia środowiska jest nadal aktualny. Chodzi o zmiennokształtne jenoty (po japońsku tanuki), które próbują chronić swój las, oszukując deweloperów nieruchomości, aby uwierzyli, że ziemia jest nawiedzona.

Pom Poko zręcznie balansuje między humorem a tragedią — po prostu spróbuj przeoczyć fakt, że tanuki czerpią swoje specjalne moce z jąder.

7. Opowieść o księżniczce Kaguyi (2013)

The Tale of the Princess Kaguya nie wygląda jak większość innych filmów Studio Ghibli. W rzeczywistości nie wygląda jak inne filmy, kropka, wybierając zachwycający styl akwareli, który zmienia się, aby odzwierciedlić emocje postaci.

Kaguya to ołów, odkryty przez przecinaka bambusa wewnątrz pędu bambusa. Postanawia wychować Kaguyę ze swoją żoną, dając jej szlacheckie życie, które ich zdaniem jest konieczne. To był ostatni film reżysera Isao Takahaty, idealne pożegnanie, które zawiera w sobie radość życia.

6. Usługa dostawy Kiki (1989)

Kiki’s Delivery Service podąża za młodą czarownicą, która odnajduje swoje miejsce na świecie, wysłaną ze swoim kotem na roczny staż. Ląduje w nadmorskim miasteczku i zaprzyjaźnia się, pracując jako latająca firma kurierska dla piekarni.

Oglądając ten film, na pewno poczujesz się dobrze, ponieważ jest przepełniony osobowością. Jest tu znaczące przesłanie o samopoznaniu i tym niezręcznym wieku przejściowym, który staje się lepszy przy wielokrotnym oglądaniu.

5. Ruchomy zamek Hauru (2004)

Reżyser Hayao Miyazaki powiedział wcześniej, że Ruchomy zamek Hauru jest jego ulubionym dziełem, na które duży wpływ miał jego gniew z powodu wojny w Iraku. W filmie dziewczyna o imieniu Sophie zaprzyjaźnia się z magikiem o imieniu Howl, który wędruje po swoim gigantycznym mechanicznym zamku. Zazdrosna o ich przyjaźń wiedźma przeklina Sophie starością.

Jeśli nic więcej, zamek zapamiętasz na długo po obejrzeniu – to niezwykłe steampunkowe dzieło – ale jest też wiele do kochania w szerokich krajobrazach i moralności akceptacji.

4. Porco Rosso (1992)

Tytułowy Porco Rosso to były pilot z I wojny światowej, obecnie łowca nagród, który został zamieniony w świnię. To jeden z najbardziej zabawnych i ekscytujących filmów Studia Ghibli, bardziej totalny film akcji niż inne, z hollywoodzką fajną główną postacią i kilkoma fantastycznie wyreżyserowanymi sekwencjami lotniczymi.

Rekommenderad:  Jak wyszukiwać określone filmy w a YouTube Kanał

Co zabawne, Porco Rosso ma podobieństwa w motywach i postaciach z Casablanką, ale pozostawiamy ci decyzję, co jest lepsze.

3. Zamek na niebie (1986)

Castle in the Sky został wydany ponad trzy dekady temu, ale pozostaje ponadczasowym i wspaniałym filmem przygodowym, który od tamtej pory zainspirował niezliczone filmy. Historia opowiada o chłopcu i dziewczynie, którzy próbują chronić kryształ podczas polowania na zamek.

Buduje swój świat w idealnym tempie, pokazując kontrast i łączność natury i technologii, i utrzymuje wszystko wciągające ze wszystkimi klasycznymi tropami akcji: walką, pościgiem i odrobiną magii na dokładkę.

2. Mój sąsiad Totoro (1988)

Nawet jeśli nigdy nie widziałeś filmu Studia Ghibli, prawdopodobnie rozpoznajesz Totoro — przytulaśnego leśnego ducha, który jest zasadniczo maskotką studia. Jest doskonały, ale My Neighbor Totoro to także znacznie więcej.

To film o dziecięcej wyobraźni oraz o tym, jak siła rodziny i opowiadania historii może pomóc w mrocznych czasach. Jest ból, radość, nadzieja i wszystko pomiędzy.

1. Duchowy wyjazd (2001)

Spirited Away przez wielu uważany jest za szczyt animacji, nie mówiąc już o najlepszym filmie Studia Ghibli. Zdobył nawet nagrodę dla najlepszego filmu animowanego podczas rozdania Oscarów w 2003 roku i łatwo zrozumieć, dlaczego.

Młoda dziewczyna o imieniu Chihiro trafia do opuszczonego parku rozrywki i pracuje w łaźni pełnej nadprzyrodzonych stworzeń. W każdej chwili jest przerażający, ekscytujący, piękny i pomysłowy.

Jest komentarz na temat starej i nowej Japonii, jeśli chcesz to przeanalizować na głębszym poziomie, ale jest to równie przyjemne jak wizualna uczta. Wciągniesz się i nie będziesz chciał, żeby to się skończyło.

Jak przesyłać strumieniowo filmy Studio Ghibli

Teraz, gdy już wiesz, jakie są wszystkie filmy Studio Ghibli i jak plasują się od najgorszego do najlepszego, prawdopodobnie chcesz obejrzeć niektóre. Na szczęście filmy Studio Ghibli są dostępne w serwisach Netflix i HBO Max, w zależności od regionu, wraz z cyfrowymi platformami do wypożyczania.

Niezależnie od tego, jakie filmy Studio Ghibli oglądasz, na pewno znajdziesz w nich coś pozytywnego. Niezależnie od tego, czy chodzi o wspaniałą animację, czy fantastyczną narrację, filmy Studia Ghibli oferują wspaniałą ucieczkę od prawdziwego świata.