Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o kosztach projektowania stron internetowych

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wszystko, co musisz wiedzieć o kosztach projektowania stron internetowych

Kiedy firma potrzebuje strony internetowej do wspierania przepływów pracy, reklamowania swojej marki lub sprzedaży produktów, wielu przedsiębiorców ma tylko jedno pytanie – ile będzie kosztować projekt strony internetowej? Jeśli projektujesz własną witrynę internetową z wbudowanymi szablonami i edytorem stron, być może nie musisz płacić za zewnętrznego projektanta. Jeśli jednak chcesz zaprojektować witrynę internetową poza możliwościami wbudowanych narzędzi, najlepszą opcją jest zespół projektowy.

Cena opracowania dowolnego produktu, w tym projektu strony internetowej, to złożona suma, na którą składa się wiele zmiennych wpływających na efekt końcowy. Aby podać cenę, programiści i projektanci muszą dokładnie zrozumieć wymagania dotyczące projektu witryny: liczbę wymaganych stron, funkcje itd.

Poza tym nie powinieneś próbować oszczędzać pieniędzy, stawiając wygląd swojej witryny na niższym poziomie. Na przykład Google stwierdza, że ​​​​użytkownik potrzebuje tylko 00,05 sekundy na ocenę Twojej strony – jeśli użytkownikowi nie podoba się wygląd strony, to jest duża szansa, że ​​stracisz potencjalnego klienta.

W tym artykule szczegółowo wyjaśnimy, co składa się na koszt projektu strony internetowej i jaka jest cena dobrego projektu. Więc bez zbędnych ceregieli zaczynajmy.

Główne czynniki cenowe projektowania stron internetowych

Zanim rozważymy główne czynniki wpływające na koszt opracowania projektu strony internetowej, warto wspomnieć, że cena jest zwykle obliczana jako iloczyn wymaganego czasu opracowania i stawki godzinowej projektantów pracujących nad projektem.

Załóżmy na przykład, że czas opracowywania projektu wynosi 150 godzin, a stawka godzinowa projektanta wynosi 50 USD. Mnożąc te dwie liczby, otrzymujemy koszt projektu $7500. Jednak te wydatki nie biorą się znikąd. Zasadniczo na koszt stworzenia strony internetowej wpływają następujące czynniki:

 • Złożoność projektu. W tej koncepcji można uwzględnić różne niestandardowe elementy projektu, grafikę, animacje i inne elementy.
 • Dostosowanie do urządzeń mobilnych. Na cenę ma wpływ konieczność dostosowania szaty graficznej tak, aby Twoja strona dobrze wyglądała i dobrze funkcjonowała na ekranach smartphones i tabletki.
 • Lokalizacja projektantów. Ceny usług mogą się różnić w różnych regionach świata.

Warto jednak zauważyć, że im jaśniejsze są wymagania dotyczące projektu witryny, tym mniej czasu zespół programistów będzie potrzebował na ich przestudiowanie, co pozytywnie wpłynie na ostateczną cenę.

Przyjrzyjmy się więc bliżej głównym czynnikom wpływającym na cenę projektu.

1. Złożoność projektu

Przez złożoność projektu zwykle rozumiemy liczbę stron. Im ich mniej, tym mniej projektanci spędzają czasu na badaniu docelowych odbiorców, analizowaniu konkurencji i rozwijaniu właśnie tych stron. Jednak nawet jeśli w Twojej witrynie jest tylko jedna strona, jej projekt może również ulec opóźnieniu w zależności od liczby znajdujących się na niej elementów.

Rekommenderad:  Zbiór ponad 40 przydatnych narzędzi i usług internetowych

Spójrzmy więc na przybliżone ceny:

 • 6 – 8 godziny = ~ 300 $ – 400 $
 • 16 – 20 godzin = ~ 800 $ – $1,000

Ze względu na kompletność warto rozważyć bardziej złożony przykład i do tego weźmiemy AppleStrona docelowa Mac Pro. Na tej stronie możesz zobaczyć różne części animowane, elementy animacji 3D i inne złożone części, które mogą zająć projektantom dużo czasu. Praca o tej złożoności może zająć ~ 80h – 100 godzin i będzie kosztować około $4,000 – $5,000.

Podsumujmy więc:

 • Prosta strona internetowa z jednym ekranem i kilkoma przyciskami: 2 – 4 godziny (50–200 USD).
 • Witryna o średniej złożoności z autoryzacją i wieloma ekranami: 4 – 8 godziny (200–400 USD).
 • Rozbudowana strona z mnóstwem animacji i elementów interaktywnych: 8-12 godzin na ekran (400–600 USD).

2. Responsywny projekt strony internetowej

W dobie urządzeń mobilnych wielu przedsiębiorców chce, aby ich strony internetowe świetnie wyglądały na tabletach i smartphones. To pragnienie wpływa również na cenę projektu Twojej witryny. W tym celu samo Google rozpoznaje strony responsywne i umieszcza je wyżej w wynikach wyszukiwania.

Projektowanie responsywne oznacza, że ​​układ strony internetowej automatycznie dopasowuje się do ekranu użytkownika, zmieniając rozmiar poszczególnych elementów i całego układu. W rezultacie otrzymujesz stronę internetową, która działa świetnie zarówno na komputerze, jak i urządzeniach mobilnych.

Responsywne projektowanie zajmuje około 40% całkowitego czasu projektowania dla projektantów. Na przykład chcesz stworzyć rynek o średniej złożoności, a projekt zajmie 168 godzin. Oprócz tego czasu będziesz potrzebować 48 godzin, aby upewnić się, że projekt jest responsywny. W rezultacie pełne opracowanie takiego projektu będzie kosztować ~10 800 USD.

3. Typ dostawcy

Kolejnym czynnikiem wpływającym na cenę projektu jest sprzedawca, który będzie nad nim pracował. W sumie masz trzy opcje rozwoju:

Użyj szablonu

Projektowanie stron internetowych jest bardzo ważne dla wszystkich firm niezależnie od branży, ale szczególnie dla branży eCommerce. W rezultacie obszar ten wymaga specyficznych rozwiązań projektowych, które pozwolą jednocześnie zapewnić doskonałe user experience i wypromować Twoją markę. Takie rozwiązania mogą zapewniać różne platformy korzystające z gotowych szablonów lub wbudowanych kreatorów stron internetowych. Shift4Shop jest doskonałym przykładem takiego rozwiązania.

Shift4Shop zapewnia firmom szeroki wybór ponad 100 bezpłatnych i profesjonalnie zaprojektowanych szablonów dla różnych branż, umożliwiając im bezproblemowe tworzenie sklepów i wycinanie Koszty rozwoju witryny e-commerce. Możesz łatwo dostosować wygląd swojej witryny i dostosować ją do konkretnych potrzeb biznesowych za pomocą wbudowanego edytora witryn.

Takie podejście pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy dzięki doskonałemu produktowi końcowemu. Ale jeśli potrzebujesz bardziej niestandardowego podejścia, poniższe dwie opcje są dla Ciebie.

Rekommenderad:  Amazon Chime pomaga małym firmom w spotkaniach internetowych i czatach

Znajdź Freelancerów

Freelancerzy to także sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, ponieważ ich praca zwykle kosztuje mniej niż projektanci agencji. Jednak freelancerzy pomogą Ci tylko zrealizować Twoje pomysły. Aby wydajnie pracować z freelancerami, musisz:

 • Przygotuj listę funkcji witryny
 • Zrozumieć grupę docelową
 • Miej jasne wymagania dotyczące liczby potrzebnych stron internetowych

Ponadto przygotuj się na to, że będziesz musiał zarządzać rozwojem projektu do samego końca procesu rozwoju.

Zatrudnij agencję projektową

Ostatnią opcją jest zatrudnienie profesjonalnej agencji. Takie podejście jest dość kosztowne, ponieważ zazwyczaj zatrudniają więcej wysoko wykwalifikowanych projektantów z droższymi usługami. Jednak w zamian otrzymujesz umowę, która określa pełną odpowiedzialność agencji za wykonaną pracę. Oprócz projektantów nad Twoją witryną będą pracować analitycy biznesowi, kierownicy projektów i programiści, co znacznie skraca czas wprowadzenia produktu na rynek.

4. Koszt pracy

Opłaty wykonawców wpływają również na całkowity koszt projektu strony internetowej, a cena usług różni się w zależności od regionu. Na przykład w Europie Wschodniej usługi projektantów są kilkakrotnie tańsze niż w USA. Tak więc, jeśli chcesz uzyskać projekt za rozsądną cenę, powinieneś zwrócić uwagę na region offshore. Fachowość personelu jest taka sama jak w domu, ale cena za usługi jest niższa. Jako przykład, oto mała tabela:

Specjalista

Stany Zjednoczone

Ameryka Łacińska

Wschodnia Europa

Azja

Projekt UI/UXhm

80-170 dolarów za godzinę

40-60 dolarów za godzinę

35-55 dolarów za godzinę

25-35 dolarów za godzinę

Rurociąg projektowania stron internetowych

Oprócz znajomości kosztu projektu, musisz również wiedzieć, co dokładnie jest wliczone w ten koszt. Postanowiliśmy poświęcić tę sekcję wszystkim etapom projektowania, przez które zazwyczaj przechodzą strony internetowe.

Scena 1: Faza odkrywania

Na tym etapie firma projektowa poznaje wszystkie szczegóły dotyczące Twojego przyszłego projektu. Podczas tej fazy odbywa się seria spotkań, na których analitycy biznesowi dowiedzą się od Ciebie o wymaganiach dotyczących przyszłego projektu, o tym, jakich funkcji potrzebuje Twoja firma i innych szczegółach, które są niezwykle ważne dla rozwoju. Dodatkowo na tym etapie wszystkie Twoje wymagania są dokumentowane i na podstawie tej dokumentacji tworzony jest ostateczny kosztorys wykonania strony internetowej. The faza odkrywania często trwa 1 Do 2 tygodnie.

Scena 2: Konceptualizacja

Po ustaleniu wszystkich wymagań i szczegółów projektu rozpoczyna się praca nad projektem. Najpierw projektanci zaczynają budować koncepcje, tworząc szkielety dla kilku stron przyszłej witryny. Modele szkieletowe to rodzaj szkicu, który schematycznie pokazuje przyszły wygląd witryny, lokalizację elementów projektu, a także rodzaj przejść między stronami.

Rekommenderad:  Opis stanowiska kierowcy ciężarówki: szablony do zatrudniania w Twojej firmie

Ponadto szkice te są zatwierdzane przez klienta, a jeśli klient jest zadowolony z koncepcji projektu, rozpoczyna się główny etap tworzenia wyglądu witryny.

Warto zauważyć, że aby zaoszczędzić więcej czasu i pieniędzy, należy wcześniej zadbać o dostarczenie przewodnika po stylu marki. Wtedy projektanci będą mogli czerpać z nich pomysły i łączyć je ze swoją wiedzą tak, aby projekt wyglądał spójnie i jednocześnie określał ducha Twojej marki.

Scena 3: Proces projektowania

Kolejnym krokiem jest stworzenie makiet strony, które finalizują prezentację wyglądu strony i odzwierciedlają jak będzie wyglądała Twoja strona po zakończeniu rozwoju. Proces ten zajmuje dużo czasu, ponieważ projektanci muszą przygotować wszystkie strony na każdą sytuację, która może się zdarzyć podczas korzystania z serwisu. Na przykład, oprócz ekranu rejestracji, projektanci muszą przygotować ekran rejestracji w przypadku podania nieprawidłowego hasła lub loginu.

Ponadto Twoje wymagania mogą wpływać na czas opracowywania. Jeśli potrzebujesz strony internetowej, która powinna działać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych, każda wersja projektu jest tworzona osobno.

Czas trwania tego etapu zawsze może być różny dla różnych projektów, ponieważ wszystko zależy od liczby projektantów w zespole, wymagań klienta, stopnia skomplikowania strony internetowej oraz liczby ekranów.

Scena 4: Dodatkowe usługi

Czasami zdarza się, że klient potrzebuje dodatkowych usług, takich jak zmiana projektu strony na responsywną lub lokalizację na inne języki. Usługi te należy omówić na etapie odkrywania, aby zespół projektowy mógł obliczyć wymagany czas wdrożenia i uwzględnić go w ostatecznym oszacowaniu.

Podsumowanie

Jak widać, stworzenie projektu dla serwisu eCommerce to proces wieloetapowy, w który zaangażowanych jest wielu specjalistów i który zajmuje dużo czasu. Wymaga to jednak jeszcze większego zaangażowania ze strony klienta. Jeśli chcesz uzyskać unikalny projekt, musisz jasno zrozumieć, czego dokładnie oczekujesz od projektu swojej przyszłej witryny, jakie funkcje powinny się w niej znaleźć i tak dalej.

Takie podejście pomoże projektantom szybko zapoznać się z Twoimi wymaganiami i ukształtować proces projektowania. Ponadto będą w stanie doskonale oddać osobowość Twojej marki, co jest niezwykle ważne podczas pracy w branży eCommerce.