Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wszystko, co musisz wiedzieć o Qualcomm Snapdragon 765 i 765G

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wszystko, co musisz wiedzieć o Qualcomm Snapdragon 765 i 765G

Oprócz najnowocześniejszego układu SoC Snapdragon 865, Qualcomm ogłosił także w swojej ofercie dwie nowe platformy mobilne średniej klasy. 7-seria, Snapdragon 765 i 765G. W porównaniu do Snapdragona 865, który ma zostać zastosowany w nadchodzących flagowcach w przyszłym roku, modele 765 i 765G są raczej urządzeniami ze średniej półki i dlatego można je zobaczyć na nadchodzących urządzeniach „premium średniej klasy”. Nowa 7-series SoC są wyposażone w system modemu Qualcomm 5G drugiej generacji i silnik Qualcomm AI, aby zapewnić lepszą wydajność i ulepszenia w różnych aspektach.

Funkcje Qualcomma Snapdragona 765

1.5G

Platforma mobilna Snapdragon 765 obejmuje system modem-RF X52, który stanowi krok w kierunku globalnej komercjalizacji 5G i ma na celu zapewnienie dużych prędkości pobierania wielu gigabitów dochodzących do 30,7 Gb/s i prędkość wysyłania do 10,6 Gb/s, z lepszym zasięgiem i dłuższą żywotnością baterii. Zapewnia łączność wielomodową 5G w celu dalszego rozszerzenia łączności, a także obsługuje pasma częstotliwości, takie jak mmWave, sub-6 GHz, tryb SA (samodzielny) i NSA (niesamodzielny), TDD (dupleks z podziałem czasu) i FDD (częstotliwość Division Duplex) z DSS (Dynamic Spectrum Sharing). Podobnie jak Snapdragon 865, model 765 wykorzystuje również technologie Qualcomm, takie jak PowerSave, Smart Transmit, Signal Boost itp., aby zapewnić lepsze wrażenia z 5G.

2. sztuczna inteligencja

Jeśli chodzi o sztuczną inteligencję, model 765 SoC zawiera nowy silnik Qualcomm AI Engine piątej generacji, który w połączeniu z systemem 5G Modem0RF podnosi wydajność aparatu, dźwięku/wideo i gier. Co więcej, silnik AI zawiera także nowy akcelerator Qualcomm Hexagon Tensor, który jest 2 razy szybszy niż jego poprzednicy i zapewnia lepszą wydajność przy niskim poborze mocy w połączeniu z Qualcomm Sensing Hubco dodatkowo pomaga w rozpoznawaniu głosu bez nadmiernego zużywania energii baterii.

3. Wydajność

Jeśli chodzi o wydajność, Snapdragon 765 jest wyposażony w nowy procesor Qualcomm Kyro 475, który zapewnia prędkość do 20,3 GHz i procesor graficzny Adreno 620 — który zapewnia nawet o 20% poprawę wydajności w grach, renderowaniu wideo i nie tylko. Qualcomm sugeruje, że SOC zapewnia dłuższą żywotność baterii, a sztuczna inteligencja w urządzeniu pomaga monitorować stan baterii i zapewniać jej płynne działanie. Co więcej, Qualcomm Quick Charge AI wydłuża cykl życia baterii nawet o 200 dni i pomaga osiągnąć maksymalne prędkości ładowania.

4. Kamera

Snapdragon 765 obsługuje przechwytywanie obrazu z wielu kamer, co – jak się wydaje – pozwala użytkownikom wybierać spośród dowolnego czujnika w telefonie (teleobiektyw, szeroki, bardzo szeroki), aby tworzyć lepiej wyglądające zdjęcia. Co więcej, pozwala także na przechwytywanie filmów 4K HDR z szerokim spektrum kolorów.

5. Rozrywka

Oprócz lepszych możliwości robienia zdjęć i nagrywania filmów, SoC pozwala także na lepsze wykorzystanie treści. Użytkownicy mogą oglądać multimedia na swoim urządzeniu obsługującym technologię 5G, która umożliwia szybsze pobieranie i płynne przesyłanie strumieniowe w rozdzielczości 4K HDR. Oprócz treści online platforma zapewnia także lepszą grafikę i rozrywkę w przypadku treści offline. Włączenie Qualcomm aptX Adaptive audio pomaga poprawić jakość dźwięku poprzez automatyczną regulację między trybem wysokiej rozdzielczości a trybem niskiego opóźnienia, aby zapewnić synchronizację dźwięku z wideo i rozwiązać problemy z synchronizacją dźwięku.

Funkcje Qualcomm Snapdragon 765G

Jak sugeruje litera „G” w Snapdragonie 765G, platforma mobilna została specjalnie zaprojektowana, aby zapewnić lepszą wydajność w grach niż jej odpowiedniki. SoC jest wyposażony w 5G i sztuczną inteligencję, a także szereg wybranych funkcji Qualcomm Snapdragon Elite Gaming, aby zapewnić niezrównane wrażenia z gry na urządzeniu mobilnym. Jest zbudowany na bazie Snapdragon 765 i oferuje do 5.5 NAJWYŻSZA (nie TFLOPS) wydajność AI z nawet o 15% szybszym renderowaniem grafiki. Funkcje Elite Gaming pomagają w grach, oferując specjalne rozszerzenia i dostosowania gier, płynniejszą rozgrywkę i wiele więcej dzięki 10-bitowej jakości HDR.

Dostępność

Najnowsze platformy mobilne Snapdragon 730 i 730G będą zasilać nadchodzące urządzenia średniej klasy już w przyszłym tygodniu, a Xiaomi ogłosi, że nadchodzący Redmi K30 będzie zasilany przez jeden z tych układów. Inni, jak Oppo i Realme również ogłosili, że pracują nad telefonami z tymi chipsetami.

Ujawnienie: Na zaproszenie firmy Qualcomm redaktor tego bloga przebywa na Maui na Hawajach.