Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji

Wszystko o doktrynie pierwszego sprzedawcy

Uwaga: Poniższy artykuł pomoże Ci w: Wszystko o doktrynie pierwszego sprzedawcy

Niezależnie od tego, czy jesteś nowym, czy doświadczonym sprzedawcą na Amazon, zawieszenie konta to coś, z czym być może będziesz musiał sobie poradzić. Niestety, wielu sprzedawców boryka się z powszechnym problemem, a przywracanie profilu może być żmudnym procesem. Ponadto dla wielu sprzedawców jest to znaczne ryzyko dla ich reputacji i dochodów.

Chociaż AMZ jest dość prosty w kwestii swoich wytycznych i zasad, wielu użytkowników jest zaskoczonych zamknięciem ich kont. Amazon zawieszenie konta sprzedawcy może kosztować setki dolarów utraconych dochodów między niezdolnością do sprzedaży towarów a ciągłymi kosztami inwentaryzacji. Poza tym czas, pieniądze i energia, które inwestujesz, próbując przywrócić swój profil do dobrej kondycji, mogą być wyczerpujące.

Chociaż wykwalifikowani przedstawiciele pomocy technicznej AMZ mogą złagodzić stres związany z zawieszeniem profilu, powinieneś zrobić wszystko, co w Twojej mocy, aby temu zapobiec Amazon konto sprzedającego zostało całkowicie zamknięte. Podsumujmy zatem szczegóły zawieszenia konta i przeanalizujmy, kiedy zastosować Doktrynę Pierwszej Sprzedaży.

Jaka jest różnica?

Każdego dnia tysiące uczciwych sprzedawców zewnętrznych jest odrzucanych, zawieszanych lub blokowanych przez platformę. Ale jaka jest różnica między tymi problemami?

  • Zawieszenie oznacza, że ​​sprzedawcy nadal mają możliwość odwołania się. Będą musieli opracować plan działania.
  • Zaprzeczony wtedy odwołanie zostanie odrzucone przez platformę, ale nadal masz szansę wysłać poprawiony plan działania.
  • Zakazany to twój najgorszy scenariusz z powyższych trzech. Jesteś poza rynkiem. Twoje odwołanie nie powiodło się więcej niż raz, a AMZ nie będzie już czytać Twoich e-maili.

Możesz pomyśleć: Cóż, po prostu utworzę kolejne konto… Nie tak szybko — pamiętaj, że jest to niezgodne z warunkami platformy. Cerować!

Amazon Doktryna pierwszej sprzedaży

Doktryna pierwszej sprzedaży mówi, że każdy kupujący powinien mieć prawo do odsprzedaży przedmiotu, o ile pozostaje on taki sam. Dlatego sprzedawcy mogą wyświetlać i odsprzedawać markowe produkty. Nie zostaną za to zgłoszeni i zawieszeni. Tak więc, gdy produkty zostaną legalnie zakupione, doktryna pierwszej sprzedaży witryny pozwala kupującemu ponownie sprzedać produkt.

Jednak każdy musi wiedzieć, że Doktryna Pierwszej Sprzedaży obowiązuje tylko w Stanach Zjednoczonych i nie może być stosowana w Europie.

Niemniej jednak nadal istnieją wyjątki od tej reguły. Na przykład sprzedawcy z Amazon musi zostać poinformowany o istotnych różnicach i dezorientacji konsumentów.

Istotne różnice: co oznacza ten termin?

Termin ten wskazuje na oczywistą zmianę między oryginalnym przedmiotem kupionym przez sprzedawcę a tym samym przedmiotem, który sprzedał w drodze odsprzedaży. Przedmiot sprzedawany przez sprzedawcę powinien być sprzedawany w takim samym stanie jak oryginał, aby był zgodny z prawem. Należy zauważyć zmianę w takim stopniu, że spowoduje ona „zamieszanie konsumentów” co do pochodzenia przedmiotu.

Rekommenderad:  Wszystko, co musisz wiedzieć o chłodniach

Amazon handlowcy odsprzedający oryginalne przedmioty, które różnią się od oryginału, mogą podlegać naruszeniu praw własności intelektualnej. To dlatego, że te odsprzedawane produkty nie są już uznawane za autentyczne przez prawo. W związku z tym reklamacje dotyczące tej kwestii będą zagrożone Amazon zawieszenie konta.

Note że to prawo nie ogranicza się tylko do zewnętrznych właściwości przedmiotu, ale obejmuje również środki kontroli jakości, gwarancje zwrotu pieniędzy i gwarancje. Odsprzedawcy powinni zapewnić te właściwości i ściśle ich przestrzegać, aby przedmioty można było uznać za autentyczne.

na przykład Amazon pełnomocnik sprzedawcy próbuje rozmawiać z właścicielami praw własności intelektualnej w imieniu ich klientów, aby wycofać skargi i zatrzymać zawieszenie konta.

Niemniej jednak, nawet jeśli takie przedmioty, które wystawiają ich klienci, są oryginalne lub jeśli kupili je bezpośrednio od licencjonowanego dystrybutora, ignorowanie gwarancji satysfakcji klienta nadal sprawi, że Doktryna Pierwszej Sprzedaży będzie bezużyteczna.

Dlaczego środki kontroli jakości są ważne?

Większość marek i producentów wdraża środki kontroli jakości, aby zapewnić spójność swoich produktów. Ponadto wymagają, aby zarówno ich dystrybutorzy, jak i dostawcy przestrzegali i utrzymywali te środki, gdyby chcieli nadal zajmować się swoimi produktami.

Kontrola jakości gwarantuje, że każdy wyprodukowany przedmiot zadowoli każdego klienta, do którego trafi.

Sprzedawcy AMZ muszą dokładnie sprawdzić i upewnić się, że ich marki odsprzedawane nie mają ścisłych środków kontroli jakości. Note że każdy sąd federalny w USA uznaje towary za „istotnie różne”, jeśli nie spełniają one standardów kontroli jakości właściciela marki.

Wpływ doktryny pierwszej sprzedaży na Amazon Sprzedawców

Te wyjątki doktryny dotyczące pierwszej sprzedaży stały się bardziej powszechne w Amazon platformę, ponieważ wciąż rośnie liczba skarg dotyczących naruszeń. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że sprzedawcy, którzy nie spełnią oczekiwań klientów poprzez kontrolę jakości i gwarancje zwrotu pieniędzy, stracą swoje interesy.

Co się stanie, jeśli skargi zostaną przeoczone?

Normalnie kiedy Amazon sprzedawcy otrzymują skargi dotyczące własności intelektualnej, należy skontaktować się ze składającym skargę i zapytać go na podstawie ich skargi.

Proces ten zwykle obejmuje wymianę listów i e-maili między właścicielem praw a sprzedawcą. Kiedy właściciel praw dopuści sprawę do sądu, oskarżony musi zostać powiadomiony o zbliżającym się pozwie.

Jeśli strona oskarżona zlekceważy zawiadomienie, właściciel praw będzie miał przewagę, korzystając z „wyroku zaocznego”. A jeśli strona oskarżona nie podejmie działań w sprawie, sąd przyzna korzyść skarżącemu wyrokiem zaocznym.

Tutaj Amazon sprzedawca podlega wyrokowi zaocznemu, jeśli zignoruje reklamację, zwłaszcza gdy trafi ona do sądu. Note że sprawa skierowana do sądu nie kończy się na samym zawieszeniu.

Ponadto sądy mogą zastosować jurysdykcję osobistą wobec sprzedawców AMZ, co do których podejrzewają, że dopuszczają się naruszenia praw własności intelektualnej. Taka jurysdykcja osobista to władza sądu nad osobami, które są częścią procesu sądowego, i jest stosowana, gdy obie zaangażowane strony mieszkają w różnych stanach. Ta jurysdykcja istnieje, jeśli pozwani nalegają na sprzedaż nielegalnych produktów przez Internet.

Rekommenderad:  Jak przyciągnąć więcej komentatorów bloga

W związku z tym właściciel praw może zmusić sprzedawcę do stawienia się w sądzie w jego państwie, jeśli sprzedawca nie odpowie należycie na jego wezwania.

Prawo znaków towarowych dla Amazon Sprzedawcy w USA

Znak towarowy to logo lub słowo, które wyróżnia markę. Tak więc, gdy zobaczysz znak Adidas lub znaczek Nike na parze butów, będziesz wiedział, jakie przedmioty sprzedają i jaką jakość utrzymują.

Zgłoszenie znaku towarowego jest proste i łatwe. Formularze można wypełniać online na stronie USPTO.gov. Oznacza Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych. Wypełnienie formularzy zajmuje tylko krótki czas i nie będzie Cię to dużo kosztować.

Jeśli pojawi się problem ze strony sprzedawcy, zostanie on o tym powiadomiony. Ten proces zajmie prawdopodobnie od sześciu miesięcy do roku, aby zatwierdzić znak towarowy.

Prawo autorskie odnosi się do obrazów, obrazów i słów. Tak więc, gdy sprzedawca wyświetla cyfrowe treści produktu na platformie, jest chroniony ustawą o prawie autorskim. Amazon daje swoim sprzedawcom wieczystą licencję na umieszczanie ich na listach produktów, dzięki czemu nie łamią oni żadnych praw autorskich wobec właścicieli praw autorskich lub posiadaczy praw autorskich.

Jeśli jednak sprzedawca ukradnie kopię dzieła chronionego prawem autorskim z innej witryny i zacznie tworzyć aukcję, narusza to prawo autorskie.

Prawo autorskie to innowacja; kiedy już stworzysz swoje słownictwo, stajesz się jego właścicielem – nawet w przypadku rozproszonych kopii. Niezależnie od tego, czy złożysz wniosek w urzędzie ds. praw autorskich, czy nie, jeśli jesteś jego właścicielem i używasz go, jesteś bezpieczny, nawet jeśli nie możesz nim zarządzać w sądzie.

Prawo patentowe jest jednak bardziej skomplikowane. To prawo ma dwa różne typy: użyteczność i projekt. Patent użytkowy chroni sposób działania produktu, a patent na projekt chroni jego wygląd. Oba te prawa obowiązują przez dwadzieścia lat i wygasają po tym czasie.

A co z arbitrażem w handlu detalicznym online?

Jest to strategia marketingowa, której używa wielu Amazon używają sprzedawcy. Gdy sprzedawca wystawia produkt na sprzedaż, ale w rzeczywistości fizycznie go nie posiada.

Proces polega na wystawieniu produktów na sprzedaż na AMZ, a w momencie zakupu przez klienta, sprzedawca natychmiast wysyła niezbędne dane do zewnętrznej strony internetowej. Zewnętrzna strona internetowa jest głównym sprzedawcą produktu, a także tym, który jest ostatecznie odpowiedzialny za zorganizowanie wysyłki dla klienta.

Rekommenderad:  Ważna aktualizacja zbliża się do WhatsApp! Wszystko się zmieni

Amazon Adwokaci ds. zawieszeń odnotowali cenny wzrost liczby przypadków zawieszenia sprzedawców ze względu na powiązania niektórych sprzedawców z arbitrażem detalicznym.

Co jest AmazonZasady firmy dotyczące arbitrażu online?

Mimo że kilku sprzedawców łatwo unika arbitrażu internetowego, w końcu ci Amazon sprzedający z czasem stracą swoje fortuny. Ponadto wielu sprzedawców zostało już zawieszonych z powodu sprzeciwu wobec przestrzegania polityki Amazon. Co zatem mówi ta polityka?

Poniżej znajdują się działania niedozwolone na platformie podczas sprzedaży przedmiotów za pośrednictwem witryny:

  • Kupowanie produktów od innego sprzedawcy internetowego i umożliwienie mu wysłania zamówienia bezpośrednio do klienta.
  • Przesyłki, faktury, specyfikacje przewozowe i informacje o innym sprzedawcy.

Niestosowanie się do tych wymagań lub opieranie się im spowoduje zawieszenie lub, co gorsza, brak pozwolenia na dalszą sprzedaż.

Amazon bardzo wyraźnie zaznaczyła na swojej stronie internetowej, że arbitraż w handlu detalicznym online jest zabroniony, jednak wielu sprzedawców nadal go stosuje. Kilku sprzedawców nie jest poinformowanych o tej polityce, ale Amazon zaczyna rygorystycznie realizować tę politykę.

Nawet mając te informacje, niektórzy sprzedawcy są po prostu ignorantami i są gotowi zebrać konsekwencje swoich działań w celu uzyskania wysokich marż, które uzyskują dzięki arbitrażowi internetowemu.

W jaki sposób doktryna pierwszej sprzedaży i arbitraż w handlu detalicznym online są ze sobą powiązane?

Amazon zaczyna zajmować się celowo naruszającymi ich politykę dotyczącą arbitrażu detalicznego w Internecie, a kilka znanych marek również śledzi ten proces.

Niektórzy prawnicy z Amazon sprzedawcy twierdzą, że doktryny pierwszej sprzedaży nie należy stosować do sprzedawców, którzy nieustannie angażują się w arbitraż detaliczny online.

Dlaczego? Ponieważ sprzedawca zaangażowany w tę nielegalną działalność nawet nie przejął żadnego z przedmiotów, które wystawia na sprzedaż.

Dlatego doktryna nie ma zastosowania do sprzedawców, którzy po prostu wysyłają przedmioty za pomocą innej witryny bez pierwszej legalnej sprzedaży.

Wniosek

W rzeczywistości większość Amazon sprzedawcy po prostu chcą zarobić więcej pieniędzy i uniknąć zawieszenia konta. Ponadto kwestie związane z własnością intelektualną mogą być trudne. Dlatego niezbędna jest znajomość podstaw związanych z odpowiednimi przepisami gospodarczymi.

Sprzedawcy marek w Amazon powinny być zgodne z wyjątkami doktryny pierwszej sprzedaży, aby uniknąć niepożądanych problemów.