Technologiczne, Gadżety, Telefony Komórkowe, Pobieranie Aplikacji!

Wybór odpowiednich zasobów dla maszyn wirtualnych w laboratorium domowym

Maszyny wirtualne są bardzo przydatne do testowania nowych technologii oraz do użytku służbowego i osobistego. Jednak utworzenie hosta wirtualizacji do użycia jest dziełem sztuki. W ten sposób powinieneś wybrać odpowiednie komponenty sprzętu i oprogramowania, aby wydajność Twoich maszyn wirtualnych była idealna i odpowiednia. Jedną z metod, która pomaga nam w nauce i praktyce jest realizacja laboratorium. Z pewnością dostarczenie sprzętu do realizacji laboratorium sieciowego wiąże się z wysokimi kosztami i wysokimi kosztami utrzymania. Jedną z metod realizacji laboratorium jest wykorzystanie maszyn wirtualnych. Jednak w tym zakresie musimy posiadać odpowiednią umiejętność doboru zasobów do wdrożenia laboratorium na platformie maszyn wirtualnych.

Pierwszym krokiem w budowaniu domowego laboratorium wirtualizacji jest podjęcie decyzji, jakiego hypervisora ​​chcesz używać oraz liczby i typu maszyn, które planujesz uruchomić. Te rzeczy są bardzo ważne, aby dowiedzieć się, jaki sprzęt wybrać.

Niezbędne komponenty

Wybierając sprzęt, należy unikać dwóch typowych błędów. Najpierw upewnij się, że sprzęt, który zamierzasz kupić, obsługuje wybrany hypervisor. Niektóre hypervisory obsługują prawie cały sprzęt, ale sprawdź, czy Twój procesor obsługuje wirtualizację. Drugi przypadek dotyczy pamięci masowej, pamięć (RAM) i dysk twardy mają duży wpływ na wykonanie i wydajność maszyny wirtualnej w porównaniu z innymi zasobami. Staraj się używać dysków twardych SSD tak często, jak to możliwe.

serwer

W centrach danych administratorzy sieci używają odpowiedniego sprzętu do hostowania maszyn wirtualnych, zwykle w domu używamy komputerów osobistych do uruchamiania maszyn wirtualnych i wdrażamy domowe laboratoria. Jednak w obu przypadkach należy zachować ostrożność, ponieważ można zaoszczędzić sporo pieniędzy. Sprzęt związany z komputerami osobistymi jest najtańszą opcją, a dziś komputery te są na tyle wydajne, że pozwalają na wdrożenie platformy wirtualizacyjnej.

Edytor

Kiedy tworzysz hosta wirtualizacji, zasoby procesora są współdzielone pomiędzy maszynami wirtualnymi. Jako najlepszy wybór spróbuj wybrać procesor o dużej szybkości i większej liczbie rdzeni.

pamięć (RAM)

Pamięć lub pamięć RAM jest jednym z najważniejszych czynników branych pod uwagę przy wyborze sprzętu. Powinieneś wiedzieć, że każda maszyna wirtualna potrzebuje minimalnej ilości pamięci w zależności od typu zainstalowanego na niej systemu operacyjnego. Określ więc liczbę maszyn wirtualnych i kup odpowiednią dla nich pamięć.

Składowanie

Najważniejszy punkt przy wyborze odpowiedniego sprzętu do wdrożenia hosta wirtualizacji. Chociaż musisz mieć wystarczającą pojemność do przechowywania maszyn, potrzebujesz przestrzeni, która może odpowiedzieć na wszystkie żądania odczytu/zapisu i nie spowalnia maszyn wirtualnych. Najlepszą opcją do przechowywania maszyn wirtualnych są szybkie dyski twarde SSD.

Hiperwizor

omawialiśmy już hiperwizor. Podstawą struktury wirtualizacji jest hiperwizor. Wybierz hypervisora ​​w zależności od rodzaju wygody i rzeczy, które zamierzasz wdrożyć. Każdy hypervisor ma swoje własne specyfikacje, a sposób ich instalacji i konfiguracji jest inny. Do najpopularniejszych hypervisorów zaliczają się produkty Microsoft i VMware. W osobnym artykule dokonałem porównania dwóch hypervisorów tych dwóch firm, które . możesz przeczytać tutaj.

Pobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumBezpłatne pobieranie motywów WordPressPobierz bezpłatne motywy WordPress PremiumPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumdarmowy płatny kurs Udemy do pobraniapobierz oprogramowanie XiaomiPobierz bezpłatne motywy WordPress Premiumbezpłatny kurs online